„Fantastyczny i wyjątkowy”: nowy gatunek chrząszcza nazwany na cześć Sir Davida Attenborough

TORONTO — niezwykle kompletna skamielina chrząszcza, wystawiona przez 26 lat w Muzeum Denver w Kolorado, została zidentyfikowana jako nowy gatunek i nazwana na cześć najsłynniejszego na świecie historyka przyrody.

Żabonogi chrząszcz, Pulchritudo attenboroughi, co oznacza piękno Attenborough, został nazwany na cześć brytyjskiego nadawcy Sir Davida Attenborough, jak twierdzą naukowcy, za jego wkład w dziedzinę historii naturalnej.

Frank Creel, starszy kurator entomologii w Denver Museum of Nature and Science, powiedział w oświadczeniu Nowa wersja. „Ta skamielina, wyjątkowa pod względem zachowania i piękna, jest odpowiednim okazem, by oddać hołd tak wielkiemu człowiekowi”.

Piękność Attenborough żyła prawie 49 milionów lat temu w okresie geologicznym znanym jako epoka eocenu i siedziała jako chrząszcz długorogi w Muzeum w Denver.Prehistoryczna podróżWystawa czynna od inauguracji w 1995 roku.

Jednak według naukowców niektóre jego cechy nie pasowały do ​​innych chrząszczy kózkowatych, co skłoniło Krella do poszukiwania eksperta od chrząszczy kózkowatych z Luksemburga.

Creel i Francesco Vitale, kustosz kolekcji zoologii bezkręgowców w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Luksemburgu, badali skamieniałość chrząszcza. Odkryli, że jego skręcone tylne nogi identyfikowały go nie jako chrząszcza długorogiego, ale jako rodzaj chrząszcza liściastego.

Dokonanie tej identyfikacji było łatwiejsze ze względu na jakość skamieniałości.

Naukowcy stwierdzili, że chrząszcze są potężnymi owadami, ale zwykle nie są one znajdowane w stanie nienaruszonym i zwykle pozostawiają po sobie tylko osłony skrzydeł. Jednak dobrze zachowane skamieniałości można znaleźć w osadach osadowych, które naukowcy nazywają lagerstatten. Jednym z tych złóż jest eoceńska formacja Green River w północno-zachodnim Kolorado, gdzie znaleziono piękno Attenborough.

„To jedna z najbardziej niesamowitych skamieniałości chrząszczy, jakie kiedykolwiek znaleziono” – powiedział Creel. „Dekoracja została zachowana w niespotykanej klarowności i kontraście, co czyni ją jedną z najlepiej zachowanych skamieniałości chrząszczy. Z pewnością zasługuje na swoją nazwę”.

READ  80-letni perkusista Rolling Stones Charlie Watts opuszcza trasę zespołu po Stanach Zjednoczonych

Krell i Vitali wybrali nazwę Pulchritudo, łacińską nazwę piękna, ze względu na jakość skamieniałości. Creel powiedział, że od razu zdecydowali się na drugą część naukowej nazwy, Attenborough.

Swoje odkrycia opublikowali w piątek w Artykuły czasopism z zakresu paleontologii.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top