Dyrektor finansowy North Vancouver ukarany grzywną, zawieszony na giełdzie – BC Aktualności

Mężczyzna z North Vancouver zgodził się na trzyletnie zawieszenie tamtejszej giełdy papierów wartościowych i grzywnę w wysokości 10 000 dolarów za nieprawdziwe informacje, które popełnił w ramach szeroko zakrojonego programu doradczego rzekomego przez Komisję Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej.

Norman George Wilfried Wareham, dyrektor i dyrektor finansowy New Point Exploration Corp. Od marca do sierpnia 2018 r. komisja poinformowała komisję, że New Point nie ujawnił, że wydał lub planował wydać 960 000 dolarów na konsultantów, kiedy zebrał 1,7 miliona dolarów od inwestorów.

Wareham zgodził się, że pomijając informacje o opłatach doradczych w komunikacie prasowym i raporcie o istotnych zmianach, New Point wydał oświadczenie, że „należy rozsądnie wiedzieć, że było to wprowadzenie w błąd zgodnie z ustawą o papierach wartościowych w Kolumbii Brytyjskiej”, podała komisja 1 czerwca.

Wareham naruszył te same przepisy prawa, co firma, stwierdziła komisja, która uznała, że ​​Wareham nie miał wcześniej kar i przyznała się do jego wykroczenia przed rozprawą.

Zgodnie z umową ugodową Wareham nie może przez okres trzech lat zostać dyrektorem lub członkiem zarządu jakiejkolwiek spółki publicznej lub pełnienia funkcji dyrektora lub członka kierownictwa, lub stawania się lub działania jako rejestrator lub promotor, a także doradzania lub pełnienia funkcji kierowniczych lub zdolności doradcze na rynkach papierów wartościowych lub instrumentów pochodnych.

Od tego czasu New Point dwukrotnie zmienił nazwę, najpierw na Bam Bam Resources Corp. Następnie do Majuba Hill Copper Corp.

New Point wydał w listopadzie 2018 r. zawiadomienie o rozprawie w ramach działań tzw. Bridgemark Group, które komisja w dużej mierze zrezygnowała.

Komisja twierdziła, że ​​11 spółek notowanych na kanadyjskiej giełdzie, w tym New Point, ma łącznie kilkudziesięciu doradców kupujących oferty prywatne, jednocześnie pozyskując lukratywne kontrakty doradcze. Nie wykonano żadnej istotnej pracy i wkrótce doradcy sprzedali swoje akcje na wolnym rynku. W międzyczasie firmy te zainteresowały inwestorów zewnętrznych tymi prywatnymi zgłoszeniami.

READ  OC Transpo przeżywa tydzień nieszczęścia, gdy pociągi i autobusy wycofują się z eksploatacji

To zawiadomienie zostało usunięte w przypadku New Point, ale nowe zawiadomienie o wprowadzeniu w błąd, dotyczące Wareham, zostało wydane we wrześniu 2021 r.

Chociaż Wareham osiągnął porozumienie, ani New Point, ani jego były prezes i dyrektor generalny, Bryn Gardener-Evans z Calgary, nie zrobili tego ani nie spotkają się z przesłuchaniem.

Gardener-Evans, w przeciwieństwie do Warehama, był z firmą w sierpniu 2018 roku, kiedy firma zebrała 4,6 miliona dolarów w ramach oferty prywatnej. Panel twierdzi, że New Point nie ujawnił, że zatrzyma tylko 678 000 USD, czyli mniej niż 15% kwoty zebranej na pensje konsultantów.

Rekordy handlowe i dane firmy New Point pokazują, że niektórzy doradcy kupowali wątpliwe prywatne pozycje w 2018 roku.

Tymczasem, w obliczu przesłuchania w listopadzie w sprawie zarzutów postępowania sprzecznego z interesem publicznym i nielegalnego wykorzystywania informacji poufnych, domniemanymi głównymi koordynatorami programu doradczego Bridgemark Group będzie Anthony Kevin Jackson, zarejestrowany księgowy i dyrektor BridgeMark Financial Corp. , Justin Edgar Leo i Cameron Robert Paddock – z Zachodniego Vancouver. Robert John Lawrence stoi również w obliczu rzekomych naruszeń prawa papierów wartościowych, ale nie handlu wewnętrznego.

Wyrok w sprawie Wareham-New Point można znaleźć w BCSC stronie internetowej.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top