Oilers wygrali bitwę bramkową, gdy passa zwycięstw zakończyła się o ósmej

Treść artykułu

Nie możesz dostać się do numeru dziewiątego, łapiąc krążki ze sznurków.

To wszystko, jeśli chodzi o passę zwycięstw drużyny Edmonton Oilers.

Oilers są gotowi na serię dziewięciu zwycięstw z rzędu – co oznaczałoby pobicie rekordu serii – z przewagą 3-2 w trzeciej kwarcie nad Tampa Bay Lightning, po czym rozpadli się na oszałamiającą porażkę 7-4.

Przywołało to bolesne wspomnienia z ich ostatniego meczu z Tampą, kiedy prowadzenie 4:3 na 11 minut przed końcem zamieniło się w porażkę 6:4.

Oilers z pewnością zasługiwali na coś lepszego, pokonując Lightning 55-24, ale ostatni cios w bramkarskiej bitwie zadał bramkarz Tampa Bay Andrei Vasilevskiy. Robił wrażenie, gdy Skinner, który spisał się znakomicie podczas dobrej passy, ​​w trzeciej kwarcie oddał kilka kosztownych strzałów, aby odwrócić sytuację.

„Chłopaki rozegrali świetny mecz” – powiedział Skinner, który bez problemu przyszedł po meczu do szatni i bezpośrednio zajął się sprawą. „Szczerze mówiąc, nie sądzę, że ktokolwiek na tej sali powinien być zdenerwowany, z wyjątkiem mnie. Myślę, że ostatecznie przegrałem tę grę i przyjmę to do wiadomości i będzie to dla mnie lepsze”.

„Zawodnicy powinni być bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki grali. Byli fantastyczni”.

Co do tego nie ma sporu. Przez większą część meczu Edmonton wyglądał tak dobrze, jak w każdym momencie swojej najlepszej passy w lidze. Ale nie zawsze dostajesz to, na co zasługujesz.

Zatem zamiast dziewięciu w języku Leona Draisaitla było to „nein”.

„Oczywiście (Wasilewski) czuł to dziś wieczorem” – powiedział niemiecki napastnik. „Myślałem, że przez większość czasu zagraliśmy solidny mecz, ale oczywiście straciliśmy wiele bramek. Myślałem, że jesteśmy lepszym zespołem i prawdopodobnie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale oczywiście nie tak działa liga.

„Stworzyliśmy więcej sytuacji. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. W ośmiu przypadkach na 10, w dziewięciu na 10 prawdopodobnie wygrywamy ten mecz”.

Ale oczywiście był to mecz numer 9, w którym Steven Stamkos strzelił dla Tampa Bay cztery gole, z czego trzy w ostatnich 20 minutach.

Właściwie cały ten mecz był zmianą nastrojów, ponieważ Tampa wyskoczył na prowadzenie 2:0 w ciągu pierwszych siedmiu minut, a Oilers odbudowali się po jednym z najlepszych odcinków sezonu.

Edmonton prezentował się tak dobrze, jak od długiego czasu w środku stawki, pokonując Tampa Bay 23-7 i zmieniając deficyt 2-0 na prowadzenie 3-2 po dwóch golach w grze w przewadze i jednym markerze z osłabienia.

To był ten sam rodzaj rzeczy, którym rzucali Karolinie podczas zwycięstwa 6:1 nad Hurricanes, a główny trener Rod Brind’Amour powiedział podczas wywiadu w grze, że jego zespół jest na dobrej drodze do porażki 15:0.

Tym razem był to Darnell Nurse w ucieczce w osłabieniu o 1:23, następnie McDavid w grze w przewadze o 7:20 i Zach Hyman o 10:02, również z przewagą mężczyzn.

W drugiej przerwie Oilers oddali 38 strzałów do siatki i gdyby nie interwencja Wasilewskiego, trener Tampy John Cooper spodziewałby się 15 bramek w Edmonton.

Jednakże, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się podczas ich ostatniego spotkania, w powietrzu nadal wisiały pewne wątpliwości.

Jasne. Kiedy Steven Stamkos strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru i w trzeciej kwarcie zremisował wynik 6:48, wszystkie zakłady zostały anulowane. A kiedy Skinner wykonał drybling Nikicie Kucherovowi na 7:13 przed końcem meczu, nadszedł czas, aby naprawdę się zdenerwować.

READ  Bohaterskie poczynania Hutchinsona zbliżają Kanadę o krok do mistrzostw świata

I kiedy Skinner wystrzelił długą piłkę do Stamkosa na 5:58 przed końcem meczu, dokładnie tak było.

„Oczywiście nie czuję się z nimi dobrze” – powiedział Skinner. „Krążek kołysał się na trenerze, podszedłem do niego i wtedy on go wyciągnął i włożył do dołka par 5. Oczywiście nie wyglądało to najlepiej.

„Potem przyszedł Stamer i nie będę szukać żadnych wymówek. Idź dalej i patrz przed siebie.

Skinner nie ukrywał się przed niczym i nie zwieszał głowy, co dla bramkarza jest dobrym znakiem. Umiejętność przejścia dalej po kiepskim golu lub trudnym okresie to jedno z najważniejszych narzędzi, jakie może posiadać bramkarz.

„Musisz przejąć odpowiedzialność, kiedy zajdzie taka potrzeba” – powiedział. „Wiem, że jako bramkarz mam możliwości, aby pomóc nam wygrywać mecze, ale czasami kończę na przegraniu meczu z zawodnikami. Wybrałem tę rolę, bo ją kocham. Dzięki temu będę tylko lepszy.”

„W pierwszych dwóch tercjach myślałem, że szło mi całkiem nieźle, myślałem, że wykonałem kilka dobrych obron, ale nie chcesz, żeby tak wyglądała trzecia tercja. Wiem, że mogę wykonać te obronę i zrobię to następnym razem.

Ryan Nugent-Hopkins podwyższył wynik na 5-4 na 2:22 przed końcem, ale Tampa wyrównał wynik parą pustych bramek, a Edmonton spadł do 13-13-1.

„Zawsze będą zdarzać się mecze, w których grasz na tyle dobrze, że powinieneś był wygrać, a tego nie zrobiłeś” – powiedział główny trener Chris Knoblauch. „Będą mecze, które wygrywasz, a nie grasz dobrze. A dzisiejszy wieczór jest jednym z tych wieczorów, kiedy nie wyszło. Podobał mi się wysiłek naszego zespołu i jeśli zrobimy to jeszcze raz i zagramy w ten sposób, częściej wygrywamy.”

Późne wizyty – Podanie Evana Boucharda obok Hymana uczyniło go piątym aktywnym obrońcą, który zdobył 13 punktów z rzędu… Lightning grali bez najlepszego obrońcy, Victora Hedmana.

e-mail: [email protected]