Edmonton i Florida zmierzą się w pojedynku pozakonferencyjnym

Florida Panthers (17-10-2, trzecie miejsce w Dywizji Atlantyku) vs. Edmonton Oilers (13-13-1, czwarte miejsce w Dywizji Pacyfiku)

Edmonton, Alberta; Sobota, 22:00 czasu wschodniego

Konkluzja: Edmonton Oilers i Florida Panthers wygrywają w pojedynku pozakonferencyjnym.

Edmonton ma ogólny bilans 13-13-1 i 9-5-1 w meczach u siebie. Oilers mają różnicę punktacji +3, mając na koncie 95 zdobytych bramek i 92 straconych bramek.

Floryda ma ogólny bilans 17-10-2 i 8-6-2 na wyjeździe. Panthers mają bilans 7-2-0, jeśli chodzi o zdobywanie punktów w grze w przewadze.

Sobotni mecz będzie drugim starciem tych drużyn w sezonie. Ostatni mecz Pantery wygrały 5:3.

Najlepsi gracze: Leon Draisaitl ma 12 goli i 21 asyst dla Oilers. Zach Hyman w ostatnich 10 meczach strzelił dziewięć goli i sześć asyst.

Aleksander Barkov Jr. ma dla Panthers 10 goli i 18 asyst. Carter Verhaeghe w ostatnich 10 meczach strzelił pięć goli i trzy asysty.

OSTATNIE 10 meczów: Oilers: 8-2-0, średnio 4,5 gola, 8,1 asysty, 3,6 minuty karnej i 7,2 minuty karnej, strzelając 2,3 gola na mecz.

Panthers: 5-4-1, średnio 2,7 gola, 4,5 asysty, 5,3 minuty karnej i 18,6 minuty karnej, strzelając 2,2 gola na mecz.

Kontuzje: Naftowcy: Dylan Holloway: pauz (kolano), Ryan Fante: pauza (biodro).

Pantery: Anton Lundell: Z dnia na dzień (choroba).