5 najlepszych horrorów do odkrycia w 2023 roku

Rok 2023 obiecuje stos tytułów ze wszystkich gatunków, w tym horrorów. Niektóre z najlepszych tytułów wydanych w zeszłym roku również zwiększą jakość i pomoc swojej bazy. Dzięki hitom AAA i niespodziewanym wydarzeniom niezależnym rok 2023 będzie prawdopodobnie rokiem pełnym wydarzeń.

Podczas gdy przygodowe gry akcji zdominowały energię graczy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wiele przerażających gier, takich jak Resident Evil 4 Remake i Alan Wake 2, ma wstrząsnąć monotonią.

Uwaga: ta lista jest subiektywna i reprezentuje opinie autora. Dodatkowo pojawią się drobne spoilery dotyczące wspomnianych gier.


Najbardziej oczekiwane horrory 2023 roku

5) Alana Wake’a II

Alan Wake II to kontynuacja ukochanej gry Alan Wake (2010), której premiera planowana jest na rok 2023. Stworzony przez Remedy Entertainment, ten survival horror zaczyna się tam, gdzie zakończyła się poprzednia gra, choć z większym naciskiem na akcję. Ale nie poświęca elementów horroru, które sprawiły, że pierwsza gra była tak uwielbiana przez tak wielu.

Gra zostanie wydana za komputer i konsol nowej generacji.


4) Slaterhead

Slitterhead to zupełnie nowa gra typu horror od Bokeh Game Studio. To jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów ostatnich lat, prowadzony przez Keiichiro Toyamę – twórcę Silent Hill.

Gra zawiera makabryczne grafiki przedstawiające humanoidalne potwory, które przyprawią gracza o dreszcze. Więcej szczegółów oprócz świetnego zwiastuna nie zostało jeszcze ujawnionych opinii publicznej.

Chociaż nic nie zostało jeszcze postanowione, Keiichiro Toyama potwierdził graczom, że gra prawdopodobnie zostanie wydana w 2023 roku na PC, a wkrótce potem na konsole.


3) Przeprojektowany projekt Lunar Eclipse Killer Frame/Zero Mask

Zaplanowana na 9 marca 2023 roku gra Fatal Frame Mask of the Lunar Eclipse Remastered to nadchodzący remaster tej samej gry, która pierwotnie została wydana wyłącznie na domową konsolę Wii przez Nintendo.

Gra będzie podążać za bohaterką Ruką Minazuki, która wraca na wyspę Rougetsu w poszukiwaniu swojej tajemniczej przeszłości. Podobnie jak poprzednie wpisy z serii, w grze powraca także kamera obscura, taka jak unikalna mechanika rozgrywki używana do eliminowania duchów.

Zgodnie z oczekiwaniami po remasterze, odświeżony tytuł będzie miał lepszą oprawę graficzną i poprawiony schemat sterowania.


2) Przeróbka Dead Space

Nadchodząca gra typu survival horror to remake klasycznej gry Dead Space (2008), opracowana przez Motive Studio i wydana przez Electronic Arts na PC, Xbox Series X/S i PlayStation 5 27 stycznia 2023 r.

Co ciekawe, ten remake ma być bardziej wierny oryginałowi, głównie z drobnymi ulepszeniami rozgrywki i przerobionym silnikiem graficznym, aby był zgodny z najnowszymi wydaniami AAA.

Fabuła remake’u jest również identyczna z oryginałem z 2008 roku i podąża za inżynierem Isaakiem Clarke’em i jego załogą na pokładzie USG Ishimura po wezwaniu pomocy tylko po to, by odkryć, że został opanowany przez przerażająco zmutowane stworzenia.

Tytuł jest jednym z najbardziej wyczekiwanych remake’ów, na które warto zwrócić uwagę, zwłaszcza po przeciętnej średniej Protokół Callisto.


1) Remake Resident Evil 4

Zaplanowana na 24 marca 2023 roku gra Resident Evil 4 (Remake) to całkowicie przebudowana wersja jednej z najlepszych gier grozy wszechczasów – Resident Evil 4 (2005). Remake będzie miał podobną narrację, ponieważ amerykański agent Leon Kennedy infiltruje hiszpańską wioskę przejętą przez Los Illuminados, próbując uratować Ashley Graham, córkę amerykańskiego prezydenta.

Gra będzie zawierać elementy rozgrywki podobne do tego, który był wielkim hitem wampir 2 i 3 przeróbki ostatnich lat. W związku z tym oczekuje się, że aktualizacja graficzna sprawi, że będzie ona kompatybilna z najnowszymi grami AAA.

Resident Evil 4 (Remake) jest już dostępny w przedsprzedaży na PC i Androida Jednostka sterująca.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

READ  Siri nie będzie głupia jak skała, gdy będziesz offline w iOS 15

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top