Bohaterskie poczynania Hutchinsona zbliżają Kanadę o krok do mistrzostw świata

O krok bliżej Kataru.

Męska reprezentacja Kanady może jeszcze nie zakwalifikować się matematycznie do mistrzostw świata, ale po pokonaniu Salwadoru 2:0 na drodze do zakończenia tego trzymeczowego okna, Kanada jest potencjalnie o jeden mecz od zdobycia pierwszego miejsca w Pucharze Świata w 36 lat

Pokonał także trwające od dziesięcioleci bez wygranej rundy w Hondurasie i Salwadorze, jednocześnie pokonując ostatnią przeszkodę dla tej grupy: zwycięstwo w Ameryce Środkowej, gdzie poprzednie kanadyjskie drużyny tradycyjnie walczyły.

Oto trzy przemyślenia ze środowego zwycięstwa.

Hutchinson ratuje Kanadę

Choć mogło to być nieumyślne, Atiba Hutchinson uratował niektóre z rumieńców Kanady jednym z najdziwniejszych goli, jakie kiedykolwiek oglądałeś.

„Szczerze mówiąc niewiele o tym wiedziałem” – powiedział Hutchinson po meczu. „Z tego, co pamiętam, Cyle [Larin] zrobił dobry wysiłek, aby uwolnić się od swojego człowieka, pozostając na nogach, nie schodząc na ziemię. Kiedy dostał się na czyste, po prostu próbowałem zrobić pierwszy post … grał w dobrą piłkę [and] Myślę, że mam dotyk. Uderzył w słupek, a potem nie wiem, co się stało”.

Podziękowania dla Hutchinsona i Larina – jego kolegi z drużyny Besiktas – za wysiłek. Czasami szczęście sprzyja również odważnym, jakim była Kanada podczas tych 11 meczów.

Biorąc to pod uwagę, był to ogólnie słaby wyświetlacz z Kanady. Tak, to była trzecia gra w ciągu tygodnia obejmująca trzy kraje. W ciągu pierwszych dwóch meczów w niektórych obszarach był słaby, zwłaszcza w pomocy, z powodu pozytywnego wyniku Stephena Eustaquio w COVID-19 prawie dwa tygodnie temu.

Jednak w składzie wprowadzono sześć zmian, z których niektóre zostały wymuszone, jak Steven Vitoria, który został zawieszony. Większość z tych zmian opłaciła się, takich jak powrót Eustaquio, Hutchinsona, a nawet środkowych obrońców w Scott Kennedy i Doneil Henry (więcej o nich później).

READ  Film z wagą UFC 274 — walka MMA

Poza celem Hutchinson był tak spokojny, jak zawsze. Miał 33 z 36 podań i siedem odzyskań, z których większość została wykonana dalej na boisku.

To był typowy występ na turnie, który w następny wtorek skończy 39 lat.

„To pokazuje, że możemy iść w górę i grać w tych krajach, w których walczyliśmy dużo w tych atmosferach” – powiedział Hutchinson. „Myślę, że mamy to w pamięci, że możemy teraz zmierzyć się z tymi zespołami w krajach Ameryki Środkowej i zaprezentować dobre występy.

„Dzisiaj nie zawsze był to najładniejszy futbol. Myślę, że dość wcześnie kontrolowaliśmy grę, a potem trochę straciliśmy kontrolę, ale w tym momencie nie traciliśmy żadnych szans, naprawdę. Potem znaleźliśmy sposób wrócić do gry”.

Ale Hutchinson ma rację, że to nie był szampański futbol z Kanady, poza jedną wyraźną szansą Jonathana Davida, który zakończył zwycięstwo w doliczonym czasie drugiej połowy. W rzeczywistości ta gra pokazała, jak goście mogą wygrać mecz.

Nie było wystarczająco dużo tych sekwencji dla Kanady. Trzeba przyznać Salwadorowi, że są imponującą stroną piłki. W rzeczywistości zespół podań za akcję defensywną, miara używana do określenia intensywności nacisku zespołu, zajmuje trzecie miejsce wśród wszystkich zespołów w Ocho o godzinie 7.87 wchodzącej w środę wieczorem. Tylko Meksyk i Stany Zjednoczone są wyżej w rankingu.

Jest szczególnie agresywny w pomocy i obronie, ale jak podkreśla powyższy tweet, Salwador traci dużą liczbę strzałów i oczekiwane cele z bardziej agresywnym podejściem. Tym bardziej Kanada musiała wykorzystać te szybkie sekwencje na flankach.

READ  Felix Auger - Eliassim leci do finału w Stuttgarcie; Twarze Marin Cilic | ATP .okrągły

– Wchodzisz dziś wieczorem w prawdziwe środowisko Concacaf – powiedział trener Kanady John Herdman. „Zaczęliśmy mocni, pogrążyliśmy się w ich chaosie przez pewien czas, a potem skończyliśmy mocnie i taki był plan; zacząć mocny, zakończyć mocny. Wiedzieliśmy, że mamy jakość na ławce, aby wejść i po prostu zakończyć grę ”.

Sprowadź to do hurtowych zmian, trzech gier w ciągu tygodnia lub pozytywnych testów COVID-19. Herdman potwierdził, że trzech graczy i czterech członków personelu zaraziło się wirusem przed wyjazdem do Salwadoru, co sprawiło, że ławka i personel techniczny były nieco cieńsze.

„Wszyscy jesteśmy wykończeni” – przyznał Herdman. „To było duże okno, trudne okno, w którym cieszymy się, że zdobyliśmy punkty i jesteśmy o krok bliżej Kataru, ale to było trudne”.

Millar rozczarowuje

Liam Millar był jedną z sześciu zmian w środę. Po pokazaniu przebłysków na starcie z Jamajką w październiku, kiedy powinien był strzelić zwycięzcę, oraz innych wybranych alternatywnych występach, w których zapewnił iskrę, była to intrygująca decyzja.

Była to okazja, by zaimponować jako starter, naprawić zło gry na Jamajce i stworzyć niezapomnianą chwilę. Mogło to przyprawić Herdmana o ból głowy podczas selekcji w następnym oknie, pod warunkiem, że forma Bazylei Millara kontynuowała swój ruch w górę.

Tak się jednak nie stało. Millar nie był czynnikiem, z wyjątkiem jego silnej pracy w defensywie, którą wykazywał od czasów jego akademii w Liverpoolu. Zrealizował 14 z 17 podań, ale tylko jedno doprowadziło ostatecznie do odpowiedniej szansy – próba Davida w 19. minucie.

22-latek nie wykonał ani jednego dryblingu i konsekwentnie podejmował złą decyzję na piłce. Może to wynikać z braku minut w tym składzie, zwłaszcza w takim, w którym zmieniono połowę składu.

Niezależnie od tego, straty są słabością Millara, nawet w świetnym debiutanckim sezonie z Bazyleą. W jego radar statystyczny Poniżej przedstawia się jako skuteczny strzelec, twórca i drybbler, ale kosztem dużej liczby obrotów.

READ  Montreal Canadiens Logan Maillo - TSN.pl

Millar lubi dryfować do środka i dyktować gry, ale to dobrze trafiło w ręce Salwadoru w oparciu o to, jak dobrze zajmowali lewą półprzestrzeń, jak zauważono w średniej pozycji zespołu poniżej.

To nie zamyka drzwi do rozpoczęcia przyszłych gier przez Millar. Jeśli Kanada poruszała piłką szybciej, wykonywała właściwe podania w przejściu i wykorzystywała luki, tak jak podczas pierwszej próby Davida w meczu, Millar mógł być beneficjentem.

Henry, Kennedy stoją wysoko

Po zawieszeniu Vitorii, w połączeniu z Kamalem Millerem i Alistairem Johnstonem wciąż będącymi w trybie przedsezonowym, Scott Kennedy wrócił do składu po solidnym meczu z Hondurasem w zeszły czwartek.

Większą niespodzianką był Doneil Henry startujący obok Kennedy’ego, który sam nie jest w formie. Jego sezon zakończył się na początku grudnia i był na próbie z Realem Salt Lake, ale poza tym brakowało mu sprawności meczowej.

To ostatecznie nie miało znaczenia. Wygrali łącznie sześć z dziewięciu pojedynków powietrznych z 12 przepustami, czterema przechwytami, trzema odbiorami i ośmioma odbiciami. Ich dystrybucja również była autorytatywna.

Kiedy Kennedy jest sprawny iw formie po kontuzji, nie licz, że ponownie będzie rywalizował z Millerem o lewego środkowego obrońcę w marcu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top