„Chcę mieć szansę na wygraną”: nowy trener Winnipeg Jets Rick Bowness nie może się doczekać playoffów 2022-23

Winnipeg Jets przywróciło dziś kibicom nowego trenera Ricka Bownessa, po tym jak zespół oficjalnie wyznaczył byłego zawodnika i trenera Winnipeg, aby ponownie poprowadził drużynę w weekend.

Dyrektor generalny Jets Kevin Sheffieldev i Bowness zorganizowali w poniedziałek rano konferencję prasową, a Bowness odpowiadał na pytania dotyczące jego decyzji.

Powiedział, że wraz ze zbliżającym się końcem sezonu nie myśli poważnie o powrocie do coachingu, odrzucając trzy oferty asystentów trenerskich z drużyn, które nie były w stanie wygrać.

„Nie wracam do treningów ze względu na trening”, powiedział. „Nie potrzebowałem pracy – nie potrzebuję pracy. Chcę mieć szansę na wygraną”.

„Chciałem pracować z dobrym zespołem, który ma szansę i ten zespół ma szansę”.

W niedzielę drużyna NHL ogłosiła Bownessa nowym trenerem, zastępując Dave’a Lowery’ego, który został tymczasowym trenerem. Po ustąpieniu Paula Morrisa w grudniu po prawie dziewięciu latach jako główny trener Jets. Morris jest teraz głównym trenerem Florida Panthers.

67-letni Bowness przyjeżdża do Winnipeg po spędzeniu większości z ostatnich trzech sezonów w National Hockey League z Dallas Stars, ustanawiając rekord 89-62-25 w 176 meczach w sezonie zasadniczym i prowadząc drużynę do finału Pucharu Stanleya w 2020 roku.

Chifeldaev powiedział, że wskazuje to na umiejętności Bownessa jako trenera.

„Nie zabierasz drużyny na Puchar Stanleya [final] Tylko przez szczęście” – powiedział GM.

Dyrektor generalny Winnipeg Kevin Sheffieldev, po lewej, wręcza koszulki Jets „Bowness” nowemu trenerowi Rickowi Bownessowi podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. (John Woods/The Canadian Press)

Jednak Sheffieldev zwrócił uwagę na fakt, że Bowness nie był jego pierwszym wyborem na to stanowisko. Barry Trotz, pochodzący z Winnipeg i były trener nowojorskich wyspiarzy, Niedawno odrzucił ofertę stażu w The Jets.

Ale Bowness powiedział, że nie ma negatywnych odczuć co do drugiego miejsca w rankingu.

„Słuchaj, jeśli jesteś w środku [Cheveldayoff’s] „Ja też będę gonić Trotziego”, powiedział Bowness, krzesło. Zrobiłbym to samo.

Chifeldaev powiedział, że Bowness był jego natychmiastowym drugim wyborem ze względu na jego doświadczenie w lidze, swobodną i charyzmatyczną osobowość, a także ponieważ wiedział, że pociągnie zespół do odpowiedzialności.

Rick to człowiek, który tu przyjedzie… nie „moja droga czy autostrada” [approach]ale to solidne podejście, aby przywrócić ten zespół na właściwy tor” – powiedział Chifeldaev.

„Rick jest typem faceta, który może podjąć wyzwanie”.

Potwierdził również, że Scott Arnell – który był trenowany przez Bownessa w Winnipeg i Bostonie – dołączy do Gatesa jako asystent trenera.

Arnell grał w Jets w latach 80., a później w Manitoba Moss, zanim wrócił jako trener tego zespołu. Wielu trenerów i asystentów trenerskich służyło w NHL w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Drużyna „przegrała w zeszłym roku”: Bowness

Kariera grająca Bownessa obejmowała występy w Atlancie, Detroit, St. Louis i Winnipeg.

Grał i trenował z Jets przez dziewięć sezonów w latach 80-tych. Obejmowało to sezon jako trener gracza dla AHL stowarzyszonego z Jets w Sherbrooke, Que. , w latach 1982-83, przed przejściem na emeryturę i przejściem na stanowisko asystenta trenera w Winnipeg w następnym sezonie.

Pełnił również krótko funkcję dyrektora technicznego samolotów w 1989 roku.

Uśmiechnięty mężczyzna w garniturze jest otoczony przez reporterów trzymających mikrofony.
Nowy trener Winnipeg Jets, Rick Bowness, rozmawia z mediami po konferencji prasowej w Winnipeg w poniedziałek. (John Woods/The Canadian Press)

Teraz, gdy wrócił, Bowness powiedział, że jest zobowiązany do uczynienia Winnipeg drużyną playoff ponownie, po zakończeniu z Jets 39-32-11 i nieudanej próbie awansu w zeszłym sezonie.

Jak powiedział, część pracy będzie obejmowała trudne rozmowy, komunikowanie oczekiwań z graczami i promowanie pozytywnego zachowania w szatni.

Bowness powiedział, że jest podekscytowany pójściem do pracy.

„To naprawdę dobry klub hokejowy i z jakiegoś powodu zbłądził w zeszłym roku, ja i sztab szkoleniowy, kiedy zbierzemy wszystko razem, będziemy bardzo ściśle współpracować z właścicielami, zarządem i wszystkimi związanymi z tą organizacją”. powiedział.

„Zamierzamy przywrócić tę drużynę do play-offów”.

Oglądaj | Gates przedstawia Winnipeg nowego trenera Ricka Bownessa:

Samoloty Winnipeg mają nowego głównego trenera

Winnipeg Jets przywróciło dziś kibicom nowego trenera Ricka Bownessa, po tym jak zespół oficjalnie wyznaczył byłego zawodnika i trenera Winnipeg, aby ponownie poprowadził drużynę w weekend.

Więcej od CBC Manitoba:

READ  TJ Dillashaw z UFC przerwał milczenie w sprawie przejścia na emeryturę

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top