NHL odkłada 3 mecze w Senacie z powodu wybuchu COVID-19

NHL przełożyło trzy mecze w Ottawa Senators w poniedziałek z powodu wybuchu COVID-19 w drużynie, po raz pierwszy którakolwiek z głównych profesjonalnych lig sportowych w Ameryce Północnej została przełożona tej jesieni z powodu koronawirusa.

Mecze zaplanowane na wtorek zostały przełożone w New Jersey, w czwartek u siebie z Nashville iw sobotę u siebie z New York Rangers. Obecnie w protokole NHL dotyczącym COVID-19 jest dziesięciu senatorów obok asystenta trenera Jacka Capuano i chociaż drużyna grała w niedzielę, głębokość epidemii w Ottawie doprowadziła do decyzji ligi.

Ani NFL, ani NBA nie musiały do ​​tej pory odkładać meczu tej jesieni. Major League Baseball miał dziewięć przesunięć związanych z wirusami z 2430 zaplanowanych meczów, w porównaniu z 45 w harmonogramie 900 meczów w zeszłym roku.

National Hockey League przełożyła 51 meczów z powodów wirusowych w ostatnim sezonie zasadniczym.

Podczas gdy Ottawa rozegrała mecz skracania w niedzielę w przegranym 4:0 meczu z Calgary, głębokość wybuchu epidemii doprowadziła do decyzji o przełożeniu meczów, co według ligi zostało podjęte w świetle dowodów na dalsze rozprzestrzenianie się w ostatnich dniach. Senatorowie są nieczynni co najmniej do soboty, a ich obiekty treningowe są do tego czasu zamknięte dla graczy.

„Organizacja Senatorów przestrzega i będzie przestrzegać wszystkich zalecanych wytycznych mających na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa swoich zawodników, personelu i całej społeczności, jak określono przez NHL oraz agencje lokalne, regionalne i krajowe” – stwierdziła liga. oświadczenie. oświadczenie.

„Jako odpowiedni środek ostrożności, obiekty treningowe zespołu zostały zamknięte ze skutkiem natychmiastowym i pozostaną zamknięte dla graczy do odwołania”.

Liga i Związek Zawodników mają czas do 10 stycznia na wycofanie się z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022, jeśli pandemia wymusi odwołanie tak wielu meczów, że przerwa w lutym trwająca prawie trzy tygodnie nie będzie możliwa. NHL wciąż zastanawiało się, kiedy przełożyć mecze Senatora z Devils, Predatorami i Rangersami.

READ  Reakcja po meczu: Leroy Sane z Bayernu Monachium przemawia po deblu w Lidze Mistrzów

Patterson został objęty protokołem w niedzielę

„Zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności, osób odwiedzających witrynę, personelu organizacyjnego i graczy jest najwyższym priorytetem w Senacie ds. Sportu i Rekreacji” – powiedział zespół.

Napastnik Derek Paterson był ostatnim graczem senatora, który został włączony do protokołu COVID-19 NHL, kiedy został dodany do listy w niedzielę.

Paterson połączył siły z Austinem Watsonem, Nickiem Holdenem, Joshem Brownem, Conorem Brownem, Dylanem Gambrelem, Mattem Murrayem, Victorem Mitty, Alexem Formentonem i Nikitą Zaitsevem.

Senatorowie powiedzieli również, że bilety zakupione na czwartek i sobotę będą honorowane, gdy mecze zostaną przełożone.

To drugi sezon z rzędu, w którym kanadyjski zespół uporał się z poważnymi problemami związanymi z COVID-19. Powszechna epidemia wykoleiła kampanię w Vancouver Canucks 2020-21.

Napastnik Canucks, Adam Juddette, został wycofany z treningu 30 marca po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, pierwszego z 22 zawodników Vancouver i czterech członków personelu, którzy zarazili się wirusem, w tym głównego trenera Travisa Greena.

Ostatecznie dziewięć meczów w Vancouver zostało przełożonych na 19 dni. Kiedy wrócili do gry, przegrali siedem z ostatnich 10 meczów sezonu, kończąc w całej kanadyjskiej dywizji północnej.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top