Po raz pierwszy potwierdzono pułapki zimnego dwutlenku węgla na Księżycu

Widok na południowy biegun Księżyca, gdzie istnieją pułapki zimnego dwutlenku węgla, według nowych badań opublikowanych w Geophysical Research Letters. Przyszłe misje na Księżyc mogą celować w ten region, aby dowiedzieć się więcej o zasobach, które mogą się tam znajdować. Źródło: NASA/GSFC/Arizona State University

Po dziesięcioleciach niepewności naukowcy potwierdzili istnienie zimnych księżycowych pułapek na dwutlenek węgla, które mogą zawierać stały dwutlenek węgla. Odkrycie prawdopodobnie będzie miało znaczący wpływ na kształtowanie przyszłych misji księżycowych i może wpłynąć na żywotność zrównoważonego robota lub obecność człowieka na Księżycu.


W stale zacienionych obszarach biegunów naszego księżyca temperatury spadają poniżej tych w najzimniejszych regionach Plutona, umożliwiając dyfuzję węgla. dwutlenek Zimne pułapki. W tych zimnych pułapkach cząsteczki dwutlenku węgla mogą zamarznąć i pozostać w nich solidny kształt Nawet w szczytowych księżycowych temperaturach lata.

Przyszli ludzie lub zrobotyzowani odkrywcy mogliby wykorzystać stały dwutlenek węgla w tych zimnych pułapkach do produkcji paliwa lub materiałów na długie pobyty na Księżycu. Dwutlenek węgla i inna potencjalna lotna materia organiczna może również pomóc naukowcom lepiej zrozumieć pochodzenie wody i innych pierwiastków na Księżycu.

Chociaż przepowiedziano zimne pułapki planetolodzy Przez lata to nowe badanie było pierwszym, w którym ustalono i zmapowano istnienie pułapek zimnego dwutlenku węgla. Aby znaleźć najzimniejsze miejsca na Księżycu, naukowcy przeanalizowali dane o temperaturze z 11 lat z Diviner Lunar Radiometer Experiment, instrumentu znajdującego się na pokładzie Lunar Reconnaissance Orbiter.

Nowe badanie opublikowane w AGU Journal Listy badań geofizycznych, który publikuje krótkie, wpływowe raporty z natychmiastowymi skutkami, które obejmują wszystkie nauki o Ziemi i kosmosie, pokazując, że te zimne pułapki obejmują kilka skoncentrowanych kieszeni wokół bieguna południowego Księżyca. Całkowita powierzchnia tych pułapek CO2 wynosi 204 kilometry kwadratowe, przy czym największy obszar w kraterze Amundsena mieści 82 kilometry kwadratowe pułapek. Na tych obszarach temperatury stale utrzymują się poniżej 60 stopni Kelvina (około minus 352 stopni Fahrenheita).

Zdaniem naukowców obecność zimnych pułapek na dwutlenek węgla nie gwarantuje obecności stałego dwutlenku węgla na Księżycu, ale ta weryfikacja bardzo uprawdopodobnia, że ​​przyszłe misje mogą tam znaleźć lód dwutlenkowy.

„Myślę, że kiedy zaczynałem, pytanie brzmiało: czy możemy z całą pewnością stwierdzić, że na Księżycu są zimne pułapki CO2 czy nie?”, powiedział Norbert Schorgover, planetolog z Planetary Science Institute i główny autor badania. „Moim zdziwieniem było to, że w rzeczywistości na pewno tam byli. Możliwe, że nie mogliśmy udowodnić ich istnienia, [they might have been] Jeden piksel na mapie… Sądzę więc, że niespodzianką było to, że bez wątpienia znaleźliśmy wystarczająco fajne, przyległe regiony”.

تم تأكيد مصائد ثاني أكسيد الكربون الباردة على القمر لأول مرة

Zarządzanie księżycem

Obecność pułapek na dwutlenek węgla na Księżycu prawdopodobnie będzie miała wpływ na przyszłe planowanie eksploracji Księżyca i międzynarodową politykę surowcową.

Gdyby w tych zimnych pułapkach rzeczywiście znajdował się dwutlenek węgla w postaci stałej, prawdopodobnie zostałby wykorzystany na wiele sposobów. Przyszli badacze kosmosu mogliby wykorzystać ten zasób do produkcji stali, a także paliwa rakietowego i biomateriałów, które byłyby niezbędne dla zrównoważonego robota lub obecności człowieka na Księżycu. Potencjał ten wzbudził już zainteresowanie rządów i firm prywatnych.

Naukowcy mogą również badać księżyc węgiel zrozumieć jak związki organiczne Kształt i rodzaj cząstek, które mogą być wytwarzane naturalnie w tych trudnych warunkach.

ten zaspokoić zimno majdan Według Paula Heine, planetologa z University of Colorado w Boulder, który nie był zaangażowany w badania, może również pomóc naukowcom odpowiedzieć na od dawna zadawane pytania dotyczące pochodzenia wody i innych substancji lotnych w układzie Ziemia-Księżyc.

Dwutlenek węgla może być wskaźnikiem źródeł wody i innych substancji lotnych na powierzchni Księżyca, pomagając naukowcom zrozumieć, w jaki sposób dotarli na Księżyc i Ziemię.

„Te miejsca powinny mieć najwyższy priorytet w przyszłych misjach lądowania” – powiedział Hein. „To jest rodzaj punktu, do którego możesz udać się na Księżycu, aby odpowiedzieć na niektóre z tych wielkich pytań dotyczących substancji lotnych na księżyc i ich dostawa z innych miejsc w Układzie Słonecznym.”


Badania rzucają światło na ciemne kratery księżyca


więcej informacji:
Norbert Schorghofer i in., Zimne pułapki na dwutlenek węgla na Księżycu, Listy badań geofizycznych (2021). DOI: 10.1029/2021GL095533

cytat: Zimne pułapki CO2 na Księżycu potwierdzone po raz pierwszy (2021, 15 listopada) Pobrane 15 listopada 2021 z https://phys.org/news/2021-11-carbon-dioxide-cold-moon.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Wyjątkowa wizja przestrzeni miejskiej autorstwa Gordona Matty Clarka

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top