Nazem Qadri powraca po kontuzji kciuka, aby strzelić dodatkowego gola w meczu, Colorado Avalanches potrzebują jednego zwycięstwa, aby zdobyć Puchar Stanleya

Tampa, Floryda – Nazim Qadri Wie, jak się dostać.

Napastnik Colorado Major League powrócił do drużyny po operacji kciuka w środowym meczu finału Pucharu Stanleya przeciwko Tampa Bay i strzelił zwycięską bramkę w dogrywce, która wywołała lawinę. 3-2 wygranaseria 3-1.

Teraz Colorado ma szansę zdobyć pierwsze zwycięstwo w pucharze organizacji od 2001 roku na lodzie u siebie w piątek w Game Five. I Qadri, w pierwszym finale pucharu w swojej karierze, pomógł to osiągnąć.

„Była niestabilna w uczuciach” – powiedział Qadri. „Samo myślenie, że skończyłem z odrobiną nadziei, a potem siedzenie tutaj teraz jest trochę surrealistyczne. Byłem podekscytowany tym, że znów jestem w drużynie i jestem w szatni. Na to czekałem przez całe życie, więc powrót do składu był zdecydowanie ekscytujący”.

Qadri został dziewiątym graczem w historii NHL, który strzelił dodatkowego gola w swoim pierwszym występie w finale pucharu, i pierwszym, który to zrobił po serii „Game One”. Mecz 4 zakończył dwoma strzałami w siatkę o 18:39 TOI.

Środa była pierwszą akcją Qadriego odkąd wszedł na pokład Ewander Król W trzeciej grze finału Konferencji Zachodniej w Edmonton, 4 czerwca. Qadri wymagał operacji kciuka po meczu (ponieważ Kane otrzymał zawieszenie na jedną grę) i wznowił strzelanie do krążków na początku tego tygodnia.

Chociaż był wystarczająco usatysfakcjonowany, by powrócić, Kadri wydawał się niechętny wypuszczaniu krążka na początku czwartego meczu. Nie strzelił ani jednego strzału podczas pierwszych dwóch przejazdów, ale z biegiem czasu wydawał się coraz bardziej pewny siebie. Zwycięzca meczu przyszedł po kilku dobrych okazjach – i wiodącej parze – dla Colorado, które kontrolowało posiadanie piłki przez dużą część dodatkowej klatki.

„Starałem się posunąć za daleko” – powiedział Kadri o swoim golu. „Wiedziałem, że miałem całkiem niezły strzał i może miałem szansę. Myślałem, że to w oryginale, a potem trochę mnie zdradził i pomyślałem, że może [was] między jego ramieniem. To był rodzaj pływania w zakładzie. Myślałem, że to ma, więc na pewno było tam kilka sekund zamieszania. Potem po prostu zobaczyłem, jak wszyscy wbiegają w lód i wtedy wiedziałem, że to się potwierdziło. Zdecydowanie wysiłek zespołowy w celu i dobrze jest, aby tak się stało”.

READ  Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie mówi, że został seksualnie przygotowany przez trenera w wieku 13 lat

Qadri miał udany play-off przed problemem z kciukiem, strzelając sześć bramek i 14 punktów w 13 meczach. Dopiero po tym, jak Qadri zaliczył sezon zasadniczy (27 goli, 89 punktów w 71 meczach), zrodziły duże oczekiwania co do jego występu w Pucharze Kolorado.

Moja determinacja do pojawienia się w finale Pucharu była oczywista dla każdego, kto obserwował jego powrót do zdrowia. Biorąc pod uwagę wszystko, co było zagrożone, Bednar musiał upewnić się, że Kadri nie stanowi odpowiedzialności.

„Chcę wiedzieć więcej niż tylko powiedzieć trenerom, że jest gotowy do startu” – powiedział Bednar. „Chcę wiedzieć, co może zrobić, czego nie może, jeśli w ogóle, jak się z tym czuje i upewnić się, że jest pewien, że może wrócić i pomóc. Nie chcę go, jeśli może” zagrajmy we właściwy sposób i uzyskaj to, co musimy osiągnąć. Był prawie pewien, że podobał mi się sposób, w jaki jeździły jego sanie, więc oczywiście chcemy, aby w składzie był zawodnik jego kalibru”.

Bednar nie był zaskoczony tym, że powrót Qadriego ostatecznie doprowadził do kulminacji sekwencyjnej transformacji.

„To finał Pucharu Stanleya; wiesz, że on wyjdzie i da z siebie wszystko” – powiedział Bednar. „I ma potencjał, by wygrywać mecze hokejowe w takich chwilach. Nie ma wątpliwości, dlaczego chcielibyśmy go mieć”.

Chociaż gra 4 miała pozytywne zakończenie dla Kolorado, nie zmierzała w tym kierunku na początku.

Tampa Bay zajęło zaledwie 36 sekund, aby przebić się 1:0 nad lawiną po najdziwniejszym golu w serii.

Błyskawica na początku miała dobrą presję na obszar ofensywny Eric Cernack zastrzel go Darcy Comber To natychmiast obaliło maskę bramkarza. Wtedy Kuemper nie mógł przejść, by się zatrzymać Antoniego CirelliDalsza gra, która umieściła Tampa Bay na planszy.

READ  Denver Nuggets pokonują Los Angeles Lakers i po raz pierwszy w historii klubu awansują do finałów NBA

Zwykle po zdjęciu maski bramkarza następuje natychmiastowy gwizdek, ale w tym przypadku, ponieważ istnieje ciągła możliwość zdobycia bramki, gra może być kontynuowana.

Obie strony wykorzystały stamtąd okazje, a Kolorado pokonało dwa deficyty, aby wymusić nadgodziny. Colorado trafiło tam kilka postów i byłby sfrustrowany, widząc, jak coś mija. Moje przeznaczenie nie zostanie zaprzeczone. I tak lawina zmierza do domu na Game Five z jednym celem: zdobyciem trofeum.

Dużo mówi [about] Co już wiemy, [that he’s] Bardzo prężna osoba” Nathan McKinnon, który strzelił gola w grze na siłę w meczu 4, powiedział o Qadri. „[It was] Duży nacisk, abyśmy odzyskali tego faceta. Myślałem, że dzisiaj wygląda naprawdę dobrze, zagrał wiele dobrych zagrań i wyglądał, jakby oddawał świetne uderzenie w siatkę.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top