Nikola Jokic Jamal Murray poprowadził Denver Nuggets do zwycięstwa nad Portland Trail Blazers

DENVER (AP) – Jamal Murray to uwielbia Denver Nuggets mogą powrócić do gry o mistrzostwo w trudnych czasach. Nienawidzi tego, że muszą tak bardzo na tym polegać.

„Myślę, że musimy być trochę bardziej precyzyjni, aby rozpocząć mecz, nie musimy przyspieszać go” – powiedział Murray po meczu. W niedzielny wieczór Denver Nuggets odrobili straty i pokonali Portland Trail Blazers 112:103.

Obrońcy tytułu NBA do przerwy tracili 14 punktów, a pierwszego prowadzenia objęli dopiero po ostatnim strzale w trzeciej kwarcie.

„Myślę, że musimy być nieco bardziej świadomi stojącego przed nami każdego wieczoru zadania, aby dać z siebie wszystko” – powiedział Murray. Myślę, że od samego początku możemy dać z siebie wszystko.

Nikola Jokic prowadził Denver z 29 punktami, Murray dodał 21 punktów w meczu 10 do 1, a młodzi Christian Brown i Peyton Watson dodawali energii drużynie Nuggets w końcówce meczu i zapewnili sobie drugie zwycięstwo nad rywalami z dywizji. Za 48 godzin.

Czterech innych zawodników zdobywało dwucyfrowe punkty, w tym Watson, debiutant, który w czwartej kwarcie zdobył 10 ze swoich 12 punktów w ataku Nuggets, co poprawiło bilans Denver u siebie do 21-4.

W piątkowym meczu, który odbył się także na Ball Arena, Nuggets nie stracili więcej niż jednego wiadra w wygranym 120-108 meczu z Portland, ale objęli prowadzenie w tym zwycięstwie dopiero w ostatnich sekundach trzeciej kwarty, kiedy doszło do remisu. odciął Jokicowi palec. Tie-break 84:84.

Blazers, którzy zdobyli 27 punktów od Deandre Aytona i 26 punktów od Anfernee Simmons, przez większą część wieczoru uspokajali fanów. Prowadzili 84-75 na 4:17 przed końcem trzeciej kwarty, kiedy Matisse Thybulle nie wykorzystał drugiego z dwóch rzutów wolnych.

Następnym razem, gdy strzelili gola, padło po chronionym przez bramkę Chrisie Murrayu na 10:44 przed końcem i zmniejszyli prowadzenie Denver do 91-86. W tym momencie Blazers nie trafili dziewięciu strzałów, w tym sześciu z dystansu, i trzykrotnie oddali piłkę, a Nuggets wykorzystali serię 16-0 do ucieczki.

READ  Kursy NFL, serie, typy, spready, najlepsze zakłady, prognozy na tydzień 5, 2022: High Model on Titans, Jaguars

„Nasza obrona poprawiała się w miarę trwania meczu” – powiedział trener Nuggets Michael Malone. „Nie mieliśmy obrony. Mieliśmy słabą obronę. Mieliśmy lepszą obronę. Mieliśmy świetną obronę”.

Blazers z pewnością nie spuścili głowy po porażce w końcówce.

„Myślałem, że graliśmy dobrze przez większą część meczu, przez cały mecz, jeśli mam być szczery. To dobry zespół. Udało im się. To zespół mistrzowski. To dobry zespół” – Simmons powiedział. Zespół Weteranów Zaczęliśmy z wieloma młodymi zawodnikami i czasami tak się dzieje.

„Cieszę się więc, że wytrwaliśmy i nadal ciężko graliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki dzisiaj graliśmy”.

Blazers w drugiej połowie zdobyli tylko jeden rzut za trzy punkty w 13 próbach, po tym jak przed przerwą stracili 10 punktów.

Murray i Thybulle otrzymali pierwsze skinienia głowami, Jerami Grant opuścił drugi mecz z rzędu z powodu napięcia w dolnej części pleców, a Malcolm Brogdon nadal pauzował z powodu kontuzji kolana.

Rezerwowy Scott Henderson, który w sobotę skończył 20 lat, dzień po zdobyciu 30 punktów przeciwko Nuggets, zakończył rewanż z 14 punktami. W weekend trener Portland Chauncey Billups wysłał mu SMS-a z gratulacjami.

„Powiedziałem: «Scott, niewielu zawodników na świecie może powiedzieć, że gdy byłem nastolatkiem, zdobyli 30 punktów więcej niż mistrzowie świata»” – powiedział Billups. „Ale nie jesteś już nastolatkiem. Zobaczymy, co będziesz robić, gdy będziesz miał dwadzieścia kilka lat”.