Gretzky dzieli się wskazówkami dla Marner i Maple Leafs przed stresującym sezonem

Zeszłej wiosny miał być rokiem, w którym Toronto Maple Leafs pojawili się jako prawdziwi pretendenci do Pucharu Stanleya, ale zamiast tego nie udało im się przejść przez pierwszą rundę piąty sezon z rzędu.

W obliczu zbliżającej się kampanii 2021-22, presja jest teraz wyczuwalna, ponieważ przegrana z Montrealem trwa.

Wayne Gretzky wie co nieco o stresie.

„Pomyślałem trochę o scenariuszu z Toronto, kiedy wiosną przegrali z Montrealem i próbowałem porównać to do czegoś, czego doświadczyliśmy w Edmonton” – powiedział Gretzky podczas występu w The FAN Morning Show we wtorek. Zapytany o nacisk montażowy Maple Leafs. „I być może najbliższy scenariusz, jaki mogę wymyślić, to 1982 rok”.

W tym roku klub wszedł do sezonu z oczekiwaniami co do wielkości Pucharu Stanleya, ale poniósł porażkę w pierwszej rundzie, przegrywając w Game 5 z Los Angeles Kings. Pojawiły się pytania o treść – czy była zbyt obraźliwa i czy należało ją zdemontować na rzecz budowy Niebieskiej Linii.

„Na szczęście (wtedy trener Oilers Glen Suther) był facetem, który wziął presję i obciążenie pracą i wyjął to wszystko ze swoich zawodników, a my byliśmy w stanie wyjść i konkurować i stać się drużyną, którą się staliśmy” Gretzky powiedział.

Ten zespół stał się oczywiście potężną dynastią Edmonton w latach 80-tych. W sezonie 1983 dotarli do finału Pucharu, przegrywając, zanim wrócili i wygrali Puchar Stanleya dwa razy z rzędu w 1984 i 1985, a następnie dwa w 1987 i 1988.

Brak ciśnienia.

W Toronto niewielu piłkarzy zostało zbadanych pod lupą, jak napastnik Leafs, Mitch Marner, którego zmagania w strzelaniu bramek po sezonie są dobrze udokumentowane – odniósł dwie porażki z rzędu w pierwszej rundzie bez gola.

„On nie znajduje się na nieznanym terytorium” – powiedział Gretzky, który w nadchodzącym sezonie zaoferuje mnóstwo informacji i porad w swojej nowej roli analityka w zespole transmisyjnym TNT.

READ  Ryu Blue Jays zapewnia bardzo potrzebny długi spacer po Lose Rays

Wielki opowiedział o swoich zmaganiach w play-offach podczas tej trudnej passy na początku lat 80-tych. Pomyślał o radzie udzielonej mu wówczas przez byłego asystenta trenera Johna McClera.

Powiedział: „Słuchaj, najlepsza rada, jaką mogę ci dać, to: wiem, że naciskasz i wiem, że próbujesz zdobyć punkty, ale nie potrzebujemy, abyś zdobywał dużo punktów. Jeden wielki cel lub Jeden “Wielka gra”, powiedział. “Gdy to zrobisz, odbierze ci to całą presję jako jednostki. To da taką wysokość klubowi hokejowemu”.

Gretzky z Marnera powiedział: “Wszyscy już przez to przechodziliśmy, ale jest bardzo dobrym, konkurencyjnym graczem i bardzo fajnym do oglądania. Jestem pewien, że odbije się i, wiesz, zawsze przyciągam dobrych graczy, aby dobrze sobie radzić , więc ciągnie mnie do niego i mam nadzieję, że strzeli wielkiego gola. Zdejmuje z siebie całą presję. Zobaczy ogromną ulgę nie tylko od fanów, ale także od swoich kolegów z drużyny, a to będzie długa droga dla jego.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top