Samsung wprowadza na rynek swój najmniejszy z dotychczasowych 200-megapikselowy czujnik w smartfonie

Samsung Electronics ma oświadczenie ISOCELL HP3, najnowszy 200-megapikselowy czujnik aparatu, który pomoże producentom utrzymać smukłe smartfony premium. Chociaż ma jedne z najmniejszych pikseli do tej pory, czujnik zawiera technologię, taką jak funkcja automatycznego ustawiania ostrości na piksel, grupowanie w celu uzyskania lepszych możliwości przy słabym oświetleniu oraz czułość ISO z wieloma wzmocnieniami dla maksymalnego zakresu dynamicznego.

Czujnik HP3 ma rozmiar 1/1,4 cala, co jest dość duże dla smartfona, ale za małe dla czujnika 200 MP. Samsung twierdzi, że ma najmniejszy w branży piksel o wielkości 0,56 mikrona, czyli o 20 procent mniejszy niż piksele 0,64 mikrona ISOCELL HP1 Został uruchomiony w zeszłym roku. Jednak nie jest to do końca dokładne, jak chiński producent Omnivision oświadczenie 200-megapikselowy czujnik o wielkości 0,56 mikrona w lutym.

SAMSUNG

Mając to na uwadze, czujnik Samsunga ma kilka całkiem fajnych sztuczek technicznych. Każdy piksel ma zdolność wykrywania AF, a technologia „Super QPD” wykorzystuje pojedynczy obiektyw złożony z ponad czterech pikseli, który umożliwia szybszy i dokładniejszy AF. Cztery 0,56-mikronowe piksele można również przechowywać w większym 1,12-mikronowym 50-megapikselowym czujniku, co zapewnia lepszą zdolność przy słabym oświetleniu, a nawet 16 pikseli można połączyć w jeden rozmiar 2,24 mikrona. To wciąż znacznie mniej niż większość pikseli w czujnikach aparatu (czujnik pełnoklatkowy Sony A7R IV o rozdzielczości 61 MP ma 3,76 mikrona), ale powinien pozwolić na przyzwoitą zdolność fotografowania w słabym świetle.

Oprócz obrazów o wysokiej rozdzielczości umożliwia nagrywanie wideo 8K z szybkością 30 kl./s i wideo 4K z szybkością 120 kl./s, wykorzystując prawie całą szerokość czujnika. Wreszcie, oferuje 14-bitową głębię kolorów (4 biliony kolorów), która jest czterokrotnie większa niż 12-bitowa głębia większości czujników smartfonów. Masowa produkcja ma rozpocząć się w tym roku, a telefony o rozdzielczości 200 megapikseli będą prawdopodobnie korzystać z czujnika w 2023 roku.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Premiera Boeinga Starlinera czeka na dalsze opóźnienia

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top