Wszyscy przegrywają po tym, jak Omicron pokonał Mistrzostwa Świata Juniorów

Edmonton – Według wszystkich relacji była to katastrofa z dr Capitalem.

Pogoda, rywalizacja, marże zysku, dążenie do normalności lub po prostu Kanada – Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2022 odbędą się tam, gdzie wszystko jest obecnie nie tak. Kolejna wygrana COVID-19 i kolejna porażka dla tych, którzy po prostu chcieli wnieść trochę zabawy do swojego życia, gracza i fana.

A wszystko to zostało zrobione przy -29°C tutaj, w The Big E, jedynym słonecznym mieście, które, no cóż, nie było nasłonecznione przez cały sezon świąteczny.

„Zmierzyliśmy się z przeciwnikiem, który nie był na lodzie, ale był większy od nas wszystkich” – powiedział Tom Rainey, szef kanadyjskiej drużyny hokejowej.

„Wirus Omicron” – powtórzył prezes Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Luke Tardiff. „Zmieniłem wszystko”.

IIHF pierwotnie wymyśliła Money Maker, mistrzostwa mężczyzn do lat 20, jednocześnie odwołując mistrzostwa świata kobiet do lat 18 szybciej niż wersja Conora Bedarda. Optyka była słaba i być może ta karma dotarła do Edmonton, aby się zagnieździć.

Ale finansowo musieli spróbować.

To trzeci, po Mistrzostwach Świata Mężczyzn i Igrzyskach Olimpijskich, turniej Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IIHF) generujący przychody. Była to również obietnica złożona tutejszym organizatorom 12 miesięcy temu, nagroda dla Hockey Canada i Edmonton Oilers po tym, jak w zeszłym roku zorganizowali Bubble Arena na pustej arenie, z pustymi zyskami. W przeciwieństwie do zeszłego roku, w tym turnieju na dwa tygodnie w okresie świątecznym zmieści się 18 500 miejsc, wypełniając wszystkim skarpetki ich ulubionym prezentem świątecznym – przychodami.

Następnie, tuż przed upadkiem dysku, gdy Omicron nabierał popularności, rząd Alberty wydał dekret, że gry powinny być rozgrywane przed w połowie zapełnionymi domami, bez możliwości sprzedaży jedzenia i napojów. Osobom, które kupiły pakiety na osiem meczów, oferowano cztery mecze i częściowy zwrot pieniędzy, a kolejne utrudniały ten turniej:

READ  Anthony Johnson odpada z Bellator Light Heavyweight Grand Prix i walczy o tytuł z powodu choroby

Większość osób wybrała sekcję 3. Pełen zwrot kosztów za wszystkie bilety i miejsce na kanapie w domu.

Ostatecznie dziewięć meczów dało łączną zgłoszoną frekwencję nieco ponad 22 000. W rzeczywistości Kanada rozegrała dwa mecze przeciwko mniej niż 6000 społecznościom. Było to smutne wykonanie pięknej piosenki A Charlie Brown Christmas granej przez Kazu. Kanadyjska tradycja bożonarodzeniowa została odarta przez oszczędności i ostrożność.

Dlaczego nie spędzili turnieju w wąskiej bańce, w której odbył się turniej 2021? Cóż, latem nikt nie widział potrzeby takiej powściągliwości. Powściągliwość, która pociągnęłaby za sobą ogromne wydatki i prawdopodobnie odstraszyła fanów, czego nikt nie chciał powtórzyć.

Zamiast tego IIHF zdecydowała się na „środowisko ochronne”, w którym drużyny miały swoje własne piętra w hotelach w Edmonton i Red Deer, chociaż osoby niebędące mistrzami dzieliły hotele i windy, w tym wesele w hotelu Red Deer, który ma graczy i personel.

„Nasze doświadczenie do rozpoczęcia zawodów wystarczyło” – wyjaśnił Tardif. „Ale szybko, kiedy zobaczyliśmy efekt wariantu, zmieniliśmy protokoły. Zrobiliśmy 7000 lub 8000 testów… i wkrótce zobaczyliśmy, że musimy ulepszyć protokół.

„Nowa alternatywa (zmusiła nas) do wprowadzenia tych zmian. Wcześniej środowisko ochronne było wystarczające. Ale Omicron to zmienił” – powtórzył. „Kiedy zdecydowaliśmy się zmienić… alternatywa była przed nami.”

Regionalne i krajowe organy ds. zdrowia ustaliły zasady, zgodnie z którymi jeden zawodnik, który uzyskał pozytywny wynik w dniu meczu, skonfiskował mecz przez resztę zespołu. głupi? Tak, ale takie są zasady.

W ciągu jednego dnia odwołali jeden mecz. Następnego dnia dwa.

READ  Wiodąca w lidze drużyna Oilers Oilers osiąga szczyt dzięki zwycięstwu drogowemu nad Złotymi Rycerzami

„Mieliśmy spotkanie kryzysowe i dwa spotkania kryzysowe, czekając na wyniki testów” – powiedział Tardif. „Widzieliśmy, że nie da się kontynuować tej rywalizacji w uczciwy sposób”.

Turniej został odwołany, mimo że nikt nigdy nie zachorował na prawdziwą chorobę, jedną ze spuścizny ery COVID-19, która przejdzie do historii jako dziwaczny, być może na wpół prawnik. A może to był po prostu zły moment: gdyby Omicron przybył w przyszłym tygodniu – a nie trzy tygodnie wcześniej – ten turniej by minął.

Drużyny przybyły 15 grudnia, kiedy słowo Omicron wciąż mylone jest z irlandzką wersją starej pary łyżew.

„Grudzień. 15 do dziś. Dwa tygodnie” – powiedział Rene – „Wiele rzeczy się zmieniło”.

Jakby nie było, wczesny dostęp w grudniu dla nowego wariantu był przełomem. Za późno na skupienie się – ślub Red Deer jest już dawno zarezerwowany.

„Nie wyobrażam sobie, jak rozczarowani byli gracze” – powiedział Rene. „Z ciężkim sercem czujemy ich rozczarowanie”.

Brakuje nam Matveya Michkova, rosyjskiego dynama, który miał kiedyś zmierzyć się z Bedardem w rundzie medalowej. I sam Bedard, czterobramkowy gracz, wraz ze wspaniałym Owenem Powerem, który był jak podróż w czasie, aby zobaczyć 19-letniego Alexa Petrangelo.

Będziemy tęsknić za Sylwestrem przeciwko Finlandii, tsunami w Suomi, gdy przeciwstawiali się Kanadzie. I nieunikniony twórca pamięci, gdy Kanada grała Rosjan lub Amerykanów, ze stawką o wszystko.

Kto wie – może zakończą ten turniej w czerwcu lub lipcu, a może nie. Tak czy inaczej, wiele rzeczy przegapimy, gdy znów pomyślimy o Mistrzostwach Świata Juniorów w 2022 roku.

Wiele rzeczy – z wyjątkiem jednej – rzuciło Covid 2022 na kolana.

Nie przegapimy tego słowa. W rzeczywistości nie chcemy znowu rozmawiać.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top