Następne oprogramowanie iPhone’a ma jedną świetną aktualizację

Kiedy Apple ogłosiło iOS 15 w czerwcu na imprezie WWDC, było wiele rzeczy do wyboru. Niektóre dodatki wciąż czekają na nadejście, ale wygląda na to, że oczekiwana następna aktualizacja, iOS 15.2, może przynieść jedną z kluczowych funkcji: Digital Legacy.

Więcej od ForbesaApple AirPods 3 do Sony WF-1000XM4: najlepsze prawdziwe słuchawki bezprzewodowe

Nie chcę brzmieć ponuro, ale czy myślałeś o tym, co się stanie, gdy umrzesz? Nie pytam, czy ustawiłeś plan płatności na pokrycie kosztów pogrzebu lub zostawiłeś testament. Poważnie jednak, wyświadcz tym pozostawionym przysługę i zostaw testament.

Nie, pytam o twoje dziedzictwo w Internecie. Istnieje wiele historii o ludziach, którzy nie mają dostępu do iPhone’a kogoś, kto właśnie zmarł, więc trzymano je z dala od cennych wspomnień, takich jak na przykład zdjęcia.

Dzięki nowej funkcji Digital Legacy użytkownicy będą mogli upewnić się, że osoby pozostawione po Twojej odejściu będą miały dostęp do zawartości Twojego iPhone’a, zamiast być zablokowanym, ponieważ nie mogą odgadnąć Twojego hasła.

Apple od dawna odmawia udostępniania hasła użytkownika, ponieważ koncentruje się na prywatności, ale jasne jest również, że popiera pomysł, że Twoje dane nie powinny zniknąć na zawsze, gdy to zrobisz, wybacz mi.

Digital Legacy to rozwiązanie i tak właśnie działa.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz ustawić do pięciu osób jako stare kontakty, więc przesyłanie danych osobowych i informacji przechowywanych na iCloud staje się łatwe, a nie niemożliwe. Na iPhonie lub iPadzie przejdź do Ustawień i poszukaj hasła i bezpieczeństwa, które znajdziesz po kliknięciu pola z Twoim imieniem i nazwiskiem u góry pierwszej strony Ustawień.

Tutaj, pod warunkiem, że korzystasz z systemu iOS 15.2 (przyszłoroczna wersja lub publiczna wersja beta jest już dostępna), zobaczysz wpis oznaczony Starszy kontakt. Dodaj dane osoby, do której chcesz uzyskać dostęp do swojej zawartości iCloud po Twojej nieobecności.

To jest pierwszy etap. Drugim etapem jest poinformowanie o tym wybranego kontaktu, a w tym celu możesz wysłać do niego wiadomość za pośrednictwem aplikacji Wiadomości. Możesz chcieć z nimi o tym porozmawiać, zanim to zrobisz, więc wiadomość nie jest tylko piorunem niebieskiego, który skłoni ich do pilnego zadzwonienia z pytaniem: „Czy wszystko w porządku? Czy jest coś, czego mi nie mówisz?”

Zakładając, że akceptują, klucz dostępu, którego będą potrzebować, jest automatycznie przechowywany w ustawieniach Apple ID. Nawiasem mówiąc, powinni mieć również iOS 15.2 na swoich iPhone’ach. Będą potrzebować klucza dostępu, aby dostać się na twoje konto, gdy przetasujesz ten śmiercionośny plik.

Jeśli nie mają jeszcze oprogramowania, możesz zamiast tego wydrukować klucz dostępu i dać im go lub wysłać plik PDF. Możesz też zapisać kopię wraz z dokumentami dotyczącymi planowania osiedla.

Może być więcej niż jedna osoba, którą chcesz uwzględnić. Jak mówię, możesz: Można dodać do pięciu starych kontaktów cyfrowych, więc po prostu postępuj zgodnie z tym samym procesem dla każdego z nich.

Nie warto myśleć o tym, kiedy Cię tu nie ma, ale przynajmniej oznacza to, że wszystkie te wspaniałe wspomnienia będą przechowywane na Twoim iPhonie lub w iCloud.

Publiczna wersja iOS 15.2 zostanie prawdopodobnie wydana jeszcze w tym miesiącu.

Więcej od ForbesaApple ujawnia niesamowity design Apple Watch Series 7

READ  Okazuje się, że „podkładki piankowe” w kontrolerach Zelda Joy-Con nie są nowością

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top