Wysoce ryzykowną i satysfakcjonującą grą Kylingtona była przegrana Flames z Leafs

TORONTO – Rozbity kij nad poprzeczką był martwym prezentem, który został wymazany z jego statusu bohatera.

Pod koniec meczu, w którym jego wspaniały gol wyglądał, jakby miał zostać zwycięzcą, pojawił się stary Oliver Killington.

Kibic próbował wykonać podanie z własnego obszaru, które trafiło prosto do Alexa Kervuta, a dysk znalazł się w siatce kilka sekund później, dzięki jednemu czasowemu Williamowi Nylanderowi z Ondiga Kashiego, który zremisował mecz na siedem minut przed końcem.

Kylington natychmiast złamał swoją różdżkę nad siecią w widocznej frustracji, ponieważ był to rodzaj błędu, który powstrzymał go od bycia w NHL League do tego roku.

– Jestem teraz wkurzony – powiedział obrońca Calgary Flames po tym, jak pomógł zmienić prowadzenie 1:0 w porażkę 2:1, po dogrywce z Toronto Maple Leafs na Scotiabank Arena. Myślę, że rozumiesz dlaczego.

„Po prostu próbowałem to odwrócić. To była pechowa sztuka. Teraz niewiele możesz z tym zrobić. Jeśli mogę coś zmienić, cofnę to”.

Podczas przerwy telewizyjnej miał wymianę z bramkarzem Danem Vladarem, w której przeprosił debiutującego bramkarza.

„Po prostu powiedziałem mu, że przechodzi mecz i powiedziałem, że przepraszam” – powiedział Killington. Powiedział: Nie mów, że ci przykro. Po prostu oceń nas. Chcę tylko, żebyśmy wygrali. Myślałem, że dziś grał niesamowicie. Oszczędzał nam wiele okazji, więc chciałem, żeby to usłyszał ode mnie”.

Kylington był prawie w stanie nadrobić poślizg w dogrywce, wykorzystując swoją szybkość do stworzenia ogromnej okazji do zdobycia bramki i powstrzymania go w próbie własnej Jacka Campbella.

Wieczór był doskonałym przykładem tego, o co Kylington od dawna chodzi – wysokie stawki, wysokie nagrody. Ofensywnie utalentowany, podatny na obronę.

W tym roku trener wystarczająco zaufał 24-latkowi, który imponująco wspiął się do pierwszej czwórki i desperacko potrzebował czwartego miejsca.

READ  Kanadyjczycy kontra Red Wings Podsumowanie: Efekt Pesety

Z obu końców była to dla zespołu najmilsza niespodzianka. Poprowadził wszystkich liderów z dwoma golami i dziewięcioma punktami, wykorzystał swoją szybkość, by sprawdzić swoją ofensywną kreatywność, skupiając się na jednym lub dwóch głównych błędach defensywnych, które w ostatnich latach plasowały go na ósmym, dziewiątym lub dziesiątym miejscu w tabeli głębi defensywnej organizacji.

Jego osiągnięcie z pewnością zasługuje na świętowanie i podziw w tym sezonie, co z pewnością miało miejsce pięć minut po trzeciej, kiedy wygrał walkę na krążki na jej końcu i użył swoich kół, aby stworzyć dwunożny mecz z Johnnym Goudreau, który go zakończył. Błyszczący ruch do tyłu, aby pokonać Campbella.

Scena została przygotowana dla Flames, aby zakończyć serię przegranych dwóch meczów i ukraść zwycięstwo nad Toronto, a Jarom Igina jest postrzegany jako członek Hockey Hall of Fame.

Niestety, jeden lub dwa błędy to wszystko, czego potrzeba w tych dniach, aby wykoleić stronę Flames, która usiłuje znaleźć sieć.

– To był wspaniały gol, ale w końcu nie wygraliśmy – powiedział Killington, nosząc porażkę na twarzy. „Nie obchodzi mnie, czy zdobywam punkty, czy zdobywam punkty, po prostu chcę wygrywać mecze, a nie zrobiliśmy tego dzisiaj”.

Vladar był naprawdę fajny, utrzymując Flamesa w grze, w której potężny Leafs testował go konsekwentnie przez cały trzeci początek sezonu. Dopiero gdy Auston Matthews pokonał Vladara w połowie dogrywki, bramkarz doznał kontuzji, będąc gwiazdą numer jeden w meczu.

– Nie oczekuję, że będzie przepraszał za cokolwiek, po prostu próbował zagrać – powiedział Vladar, który przybrał bardzo rozważny, dojrzały styl po wykonaniu 35 rzutów obronnych w swoim ósmym starcie w National Hockey League. – Stało się. Mogłem też przeprosić po drugim golu Matthewsa. Próbowałem bronić, ale nie zrobiłem tego. To część meczu hokejowego, a my jesteśmy rodziną i drużyną.

READ  Blackhawks GM Bowman rezygnuje, zespół NHL ukarany grzywną po raporcie badającym zarzuty napaści na byłego trenera

„Dzisiaj nie był nasz dzień. Oczywiście chciałbym się z tym uporać i dać nam jeszcze jedną szansę”.

Trener Daryl Sutter był szczery w swojej ocenie Killingtona.

– Przewrócił impa i strzelił jednego gola – powiedział. „Jestem pewien, że jest tego świadomy, cały czas rozmawiamy o przejściach. Każda drużyna to robi. To gra polegająca na posiadaniu krążka. Kiedy faceci nie są zmuszani do przejęcia”.

Z pewnością to zrobił.

Zwycięzca Matthewsa przyszedł po tym, jak przeszedł przez niebieską linię, przeciął się na środek i wypuścił zapaśnika pod różdżkę Rasmusa Andersona i nogi Vladara.

Chwilę wcześniej Vladar powstrzymał Matthewsa przed rozpadem i ukamienował Mitcha Marnera wydłużoną rękawicą.

„Myślę, że to wiele o nim mówi, on się tego trzyma” – powiedział Killington o uroczej czeskiej gwieździe, która teraz prowadzi 2-0-1 z przyzwoitym procentem oszczędności 0,913. „Za każdym razem, gdy grał, był nierealistyczny i dokonywał kluczowych zapisów. Chciałem, aby wygrał dziś wieczorem, ponieważ na to zasłużył. „

Ani Vladar, ani Killington nie powinni być zniechęceni porażką, ponieważ byli dużą częścią Flames, zdobywając punkt przed udaniem się do Ottawy Sunday na mecz 3 z ich siedmiomeczowej wycieczki.

„Po prostu staram się tego trzymać, ufać sobie i trzymać się tego procesu” – powiedział Killington o swojej ekscytującej podróży, która uczyniła go jednym z najpopularniejszych wydarzeń w sezonie młodzieżowym. „Dzisiejszego wieczoru jest ciężko, po meczu, w którym dzieje się coś takiego. Wierzę w siebie i w to, co robię.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top