NASA opóźnia start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba po „nagłym” wypadku Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

Wystrzelony teleskop kosmiczny Jamesa Webba o wartości 10 miliardów dolarów (7,5 miliarda funtów) ponownie opóźniony, po incydencie podczas ostatnich przygotowań do umieszczenia teleskopu na szczycie jego rakiety nośnej.

Statek kosmiczny miał zostać wysłany na orbitę 18 grudnia, ale teraz nie zostanie wystrzelony wcześniej 22 grudnia.

ten teleskop kosmiczny Znajduje się w Europejskim Porcie Kosmicznym w Kourou w Gujanie Francuskiej, gdzie zostanie wystrzelony za pomocą rakiety Ariane 5 dostarczonej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Projekt jest międzynarodowym partnerstwem pomiędzy NASA, Kanadyjską Agencją Kosmiczną i Kanadyjską Agencją Kosmiczną.

Do wypadku doszło, gdy technicy przygotowywali się do podłączenia Webba do adaptera rakiety nośnej, który następnie zostałby użyty do zamontowania teleskopu na górnym stopniu rakiety. Według NASA „nagłe i nieplanowane uwolnienie zacisk opaskiNastępuje. Belka montażowa mocuje statek kosmiczny do adaptera startowego, a następnie wystrzeliwuje go na orbitę, umożliwiając statkowi kosmicznemu oddzielenie się od rakiety. Ten nieplanowany start spowodował drgania, które były przenoszone przez teleskop.

Aby mieć absolutną pewność, że statek kosmiczny jest nadal w idealnym stanie, NASA zwołała specjalną tablicę anomalii, aby zbadać i przeprowadzić dodatkowe testy statku kosmicznego, aby upewnić się, że nie jest uszkodzony. Gdy to zrobisz, zakładając, że nie doszło do żadnych uszkodzeń, przygotowania do startu zostaną wznowione.

READ  The Art of the Deal: Puste witryny sklepowe stają się przestrzenią wystawienniczą, aby zwabić kupujących z powrotem do centrum

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top