Minnesota Vikings pokonali San Francisco 49ers dwoma golami Jordana Addisona

Minneapolis (AFP) – Kirk Cousins ​​wypuścił piłkę w powietrze Jordan Addison pojawił się wcześniej, niż chciał, w obliczu totalnego ataku w San Francisco w ostatnich sekundach drugiej kwarty Minnesoty, przygotowując się na najgorsze, gdy zdał sobie sprawę, że podanie zostało nieudane.

Edison tym razem wygrał przeciąganie liny rzutem rożnym 49ers Charvarius Ward i uciekł, by zdobyć 60-metrowe przyłożenie, a Vikings w końcu przypieczętowali zwycięstwo po trzech prostych porażkach u siebie.

„Myślałem, że został wybrany” – powiedział Cousins. „Nadal nie wiem, jak Jordanowi udało się tego dokonać”.

Cousins ​​połączył się z Addisonem, który strzelił dwa gole w pierwszej połowie, Camryn Bynum sprzeciwiła się Brock Purdy strzelił dwa gole w czwartej kwarcie, a w poniedziałkowy wieczór Vikings nadal pokonali 49ers 22:17.

„Jeden mecz tu, jeden mecz tam. „Mieliśmy kilka trudnych strat” – powiedział Cousins, który przeszedł 35 na 45 jardów na 378 jardów i bez worków. „W zeszłym roku mieliśmy szczęście, że udało nam się ich pokonać. Dziś wieczorem znaleźliśmy sposób.”

Christian McCaffrey strzelił dwa gole dla 49ers (5-2), którzy przegrali mecze jeden po drugim dopiero po raz drugi w ciągu dwóch lat.

„Przyszliśmy z odpowiednią mentalnością” – powiedział Purdy, który na 272 jardy trafił 21 z 30. „Musimy po prostu lepiej działać”.

Addison to duży krok naprzód w roli skrzydłowego Justin Jefferson, który pauzuje z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, w świetnym występie w pierwszej fazie meczu zaliczył siedem chwytów na odległość 123 jardów.

Na 16 sekund przed końcem pierwszej połowy, zespół 49ers wykorzystał trzy dodatkowe kopnięcia, a mecz rozstrzygnął się na trzeciej i szóstej pozycji. Walka o piłkę z Wardem była niesamowicie podobna do ataku na początku meczu, kiedy Cousins ​​rzucił do Addison ze środka, a Ward walczył o piłkę i przypieczętował Vikings czwarty pierwszy strat w siedmiu meczach.

READ  Bergeron wyszedł, wciąż pomagając Bruins przeciwko Panterom przed meczem 4

„Potrzebowałem tego. Nie mogłem pozwolić mu tego dwa razy” – powiedział Addison.

Wybrany w pierwszej rundzie zawodnik USC, który na krótko opuścił mecz ze względu na skurcze nóg, również został przyjęty z 14 jardów w trzeciej i czwartej rundzie po podaniu, które mogło przypieczętować mecz dla Minnesoty (3-4).

Ale Greg Joseph, który wcześniej również stracił dodatkowy punkt, trafił w prawo do kosza z gry z 50 jardów.

Bez przerw na żądanie i na 1:11 przed końcem 49ers byli przy piłce na 40. Purdy, który został wywalony na 5:30 przed końcem na Minnesota 30 po niecelnym podaniu przeznaczonym dla Jajuana Jenningsa, wykonał dwa krótkie rzuty i dotarł do Minnesota 40. Jednak Bynum skupił się na podaniu środkiem. Ray-Ray McCloud III i skoczył przed niego, aby przechwycić.

„Oczywiście nasz sezon nie przebiega tak, jak byśmy chcieli, ale nie ma nic lepszego niż podniesienie się po przeciwnościach losu i odniesienie zwycięstw” – powiedział Bynum.

Zespół 49ers, który w dalszym ciągu był faworytem Super Bowl po zeszłotygodniowej porażce w Cleveland 19:17, zagrał bez skrzydłowego. Deebo Samuel i lewy wślizg Trent Williams, obaj kontuzjowani w tym brzydkim meczu. Purdy podnosi się po najgorszym meczu w swojej młodej karierze w NFL i pierwszej porażce w sezonie zasadniczym jako starter, ale te przechwyty w końcówkach będą boleć.

Obrona Minnesoty również zemściła się za ten błąd. McCaffrey stracił piłkę na Minnesota 11 po zdobyciu piłki, gdy Bynum i Upodobanie Harrisona Smitha do czołowego zawodnika NFL. Smithowi przypisywano wymuszoną fumble, trzecią w sezonie, która ustanowiła rekord w karierze Dean Lowry wyzdrowiał.

„Popełniłem dzisiaj ogromny błąd, który moim zdaniem kosztował nas przegraną” – powiedział McCaffrey.

Po raz pierwszy od siedmiu meczów w tym sezonie 49ers nie strzelili gola w pierwszej akcji, co zwiastowało ich grę pełną błędów. Pierwsze przyłożenie Addisona, idealnie wycelowane podanie z odległości 20 jardów do dołka w zasięgu strefy, jak usłyszał Cousins, było pierwszym przyłożeniem 49ers w pierwszej kwarcie tego sezonu.

READ  Główne elementy są na miejscu

„W mojej opinii to najważniejsza gra przeciwko tej drużynie” – powiedział trener Kevin O’Connell.

Po za celem

Jake Moody, który w ostatnich sekundach nie trafił w bramkę z gry z 41 jardów, która gwarantowałaby zwycięstwo w Cleveland, w drugiej kwarcie minął piłkę z 40 jardów. Później przeszedł z 55 jardów.

Najważniejsze wydarzenia poniedziałkowego wieczoru

McCaffrey, jedyny zawodnik w lidze, który w tym sezonie zdobywał przyłożenie w każdym meczu, ma passę 16 meczów z rzędu, w tym play-offy w sezonie 2022–2023. Brakuje mu jednego meczu do rekordu Lenny’ego Moore’a ustanowionego w latach 1963-64.

Cousins ​​w swojej 12-letniej karierze przekroczył granicę 300 jardów po raz 50. Tylko czterech innych zawodników zrobiło to w swoim 12. sezonie: Drew Brees (67), Matt Ryan (64), Peyton Manning (56) i Kurt Warner (52).

Raport o kontuzji

49-latkowie: funty Demetrius Flannigan-Vowles opuścił boisko po kontuzji kostki, do której doszło podczas relacji na początku trzeciej kwarty. …funty Dre Greenlaw (ścięgno podkolanowe) wraca po jednym meczu nieobecności.

Wikingowie: LB Brian Asamoah z trudem upadł po zderzeniu z Flanniganem-Fowlesem na początku meczu. …LG Ezra Cleveland (noga) nie zagrał, został zmieniony Daltona Risnera.