Międzynarodowa Federacja Hokeja mówi, że Chiny mogą wejść do męskiej drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Chiny wezmą udział w męskim turnieju hokejowym na nadchodzących Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, po początkowych obawach, że drużyna będzie zakłopotana na lodzie na własnym stadionie podczas zawodów na poziomie NHL.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie potwierdziła udział Chin we wtorek, unikając tego, co byłoby bezprecedensowym usunięciem drużyny gospodarza ze względu na wydajność. IIHF spędziła ostatnie tygodnie na przeglądzie uprawnień graczy do reprezentowania Chin.

Prezes Międzynarodowej Federacji Hokeja Luke Tardiff powiedział, że udział Chin będzie zależeć od zasad kwalifikacji zawodników i wyników Kunlun Red Star, chińskiej drużyny wypełnionej zawodnikami olimpijskimi rywalizującymi w Rosyjskiej Kontynentalnej Lidze Hokejowej.

Ta drużyna rozegrała dwa ostatnie mecze testowe z rosyjskimi przeciwnikami, a międzynarodowi urzędnicy bacznie przyglądali się tej drużynie. Przegrał 4-1 z Awangardem Omskiem i 5-4 w dogrywce z Amurem Chabarowskam, przechytrzając go 77-43.

Trener Kunlun, Ivano Zanata, powiedział, że mecze były dowodem, że jego drużyna spełnia standardy olimpijskie.

„Z pewnością nie ustępuje tylko Norwegii, Danii czy Łotwie”, powiedział wtedy Zanata. „Jesteśmy na równi z tymi krajami”. – Dzisiejszy i ostatni mecz udowodnili, że mają charakter i umiejętności oraz mają prawo do udziału w swoich igrzyskach olimpijskich.

IIHF zgodziła się, mimo że Kunlun przegrała 29 z 36 meczów KHL w tym sezonie i uplasowała Chiny na 32. miejscu na świecie.

Kanadyjski smak

Mamy nadzieję, że napływ międzynarodowych graczy pozwoli Chinom nie załamać się w meczach grupowych ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Niemcami. Czołowi strzelcy Spencer Fu i Brandon Yip oraz kapitan defensywy Ryan Sproul są Kanadyjczykami, a bramkarz Jeremy Smith jest Amerykaninem, chociaż nadal nie ma pewności, kto będzie mógł grać w Pekinie.

IIHF umożliwia graczom naturalizację i reprezentowanie kraju, jeśli grali tam przez co najmniej dwa lata. Nie jest jasne, czy istnieją obawy co do kwalifikacji niektórych naturalizowanych graczy, ponieważ epidemia zmusiła Kunlun do opuszczenia Chin na przedmieścia Moskwy na początku 2020 roku. Aby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, sportowcy muszą być obywatelami dowolnego kraju.

READ  Golfista trafia nie jeden, ale dwa dołki w niecały miesiąc - Kelowna News

Po wygraniu Igrzysk Olimpijskich 2022 w 2015 r. Chiny zatrudniły znanych trenerów z zagranicy i zainwestowały w akademię młodzieżową, aby na czas rozwinąć lokalną drużynę. To się nie udaje, ale w lutym Chiny będą nadal grać na własnym lodzie.

Uwaga zwraca się teraz na udział NHL, który zgodził się z ostrzeżeniem, że liga i związek graczy mogą się wycofać, jeśli pogorszą się warunki pandemii. Jeśli znaczna liczba meczów NHL zostanie przełożona z powodu koronawirusa, wycofanie jest opcją, ponieważ dwuipółtygodniowa przerwa olimpijska będzie konieczna w celu zmiany harmonogramu.

Termin NHL/NHLPA upływa 10 stycznia.

Oglądaj | General Motors Canada omawia decyzje dotyczące składu olimpijskiego:

Kanadyjskie rankingi siły olimpijskiej mężczyzn w hokeju na lodzie: Odc. 04 – Doug Armstrong

Rob Bezo uznał, że to dobry moment, aby porozmawiać z człowiekiem odpowiedzialnym za utworzenie kanadyjskiej drużyny hokejowej olimpijskiej. 8:17

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top