Blue Jays Janssen widzi ścieżkę produkcji plansz na najlepszych poziomach gry

Przez cały czas awansu Danny’ego Janssena na major był często oznaczony etykietą „Pat All Mask”. Opowiedział dzięki uprzejmości tła swojej produkcji na obrazie w pałacu i wyraził sceptycyzm co do prac, które za nim stoją.

Przez większość jego kariery w MLB nie pasowało to dobrze, ale od prawie roku nasze rozumienie Jansena ewoluowało. Fakt, że 27-latek znalazł drogę jako zawodnik MLB, nie jest zbyt zaskakujący, biorąc pod uwagę jego słabsze wyniki w lidze i niezbędne umiejętności, ale skala tego, co robił do niedawna, jest po prostu szokująca.

Od czasu powrotu z misji IL 31 sierpnia 2021 r. Jansen ma OPS 1,127 – wzmocniony przez najwyższe spowolnienie (.762) spośród 357 hitów, które w tym czasie pojawiły się na co najmniej 100 razy.

Pomimo faktu, że mówimy o małej próbce (115 PA) obejmującej kilka lat i podróży do IL w połowie 2022 roku, to wciąż stanowi oburzający wzrost mocy. Jeśli już, to fakt, że nie był to pojedynczy grzejnik, ale raczej kształt, który Jansen musiał znaleźć przy wielu okazjach, prawdopodobnie czyni go jeszcze bardziej imponującym.

Żeby było jasne, Jansen nie pokazuje nam swojej nowej normalności. Babe Ruth jest wszech czasów liderem SLG z wynikiem 0,690, a tylko osiem z 15880 sezonów kwalifikacyjnych mrugnięć od 1871 roku dało SLG powyżej 0,762.

Nie może kontynuować w tym tempie, ale pułap, który pokazuje, jest nadal godny uwagi.

Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę jego stanowisko. Starając się przedstawić jakiś kontekst, przyjrzeliśmy się najlepszemu 38-meczowemu odcinkowi kariery każdego łapacza nowicjuszy w ramach WRC+ (aby lepiej uwzględnić zmienność środowisk ofensywnych), aby zobaczyć, jak wypada w porównaniu z obecnym zasięgiem Jansena.

W swoich ostatnich 38 meczach wspierał Toronto Blue Jays 204 wRC+ (jeśli mamy robić porównania z Ruth, jego kariera zawodowa to 197). Spośród 29 innych graczy w lidze – według zasobów FanGraphs, z pewnymi korektami, aby uwzględnić kontuzjowanych rybaków i wykluczyć tych z mniej niż 38 meczami w karierze – tylko jeden wyprodukował lepszy odcinek tej długości niż Jansen.

Między 19 czerwca a 28 września ubiegłego sezonu Yasmani Grandal osiągnął .375/.475/.715, co jest dobre dla 216 wRC+. Nikt inny nie ma więcej niż 200, a średnia to 162,3. Bycie w klubie z drugim najlepszym ofensywnym łowcą swojego pokolenia (za Busterem Poseyem) nie jest złym miejscem dla Jansena.

READ  Obrońca Bayernu Davis cierpi na problemy z mięśniem sercowym

Podczas gdy porównanie Grandala jest obiecujące, znalezienie właściwego napastnika jako niewytłumaczalnej siły pod koniec lat dwudziestych nieuchronnie przywołuje inne imię w kontekście Blue Jays: José Bautista.

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać głupie, ale kluczowa historia Bautisty polega na tym, że miał przedłużenie pod koniec sezonu 2009 (125 PA we wrześniu), kiedy osiągnął nowy poziom mocy i strzelił więcej goli (10) niż zrobił w pozostałej części sezonu łącznie (3).

Nie tylko wygląda to podobnie do tego, co widzieliśmy z Jansenem, ale są też podobieństwa w stylu.

Przełamanie Bautisty było spowodowane skupieniem się na przygotowaniu do szybkich piłek, wyrzuceniu piłki w powietrze – a także niewyjaśnionym skupieniu się na odciąganiu piłki.

Ponieważ niektóre z karier Bautisty poprzedzają daty sprzed PITCHf/x, nie możemy być pewni jego wyników w fastballu przed ucieczką, ale można śmiało powiedzieć, że nie trafił 0,550 w meczu z twardym kortem, zanim znalazł swój groove – i 205 home runy, które uderzył przeciwko nim Po 1 września 2009 r. mówi sam za siebie.

W ostatnim przedstawieniu Jansena można znaleźć wiele tych samych elementów, które pomogły wyłonić się Bautisty.

Być może nadszedł czas na szybką odpowiedź. Bautista kontynuował swoją poprawę przez prawie dekadę i stał się jednym z najlepszych hitów swojej epoki. Jego kariera mogłaby przynieść mu nagrodę Hall of Fame, gdyby wcześniej znalazł swoją drogę. Z drugiej strony Jansen został rozgnieciony przez okres nie dłuższy niż ćwierć sezonu.

Upuszczenie go, aby powtórzyć utwór Bautista, byłoby wyjściem na skraj wszystkich krawędzi, biorąc pod uwagę wyjątkowość sześciogwiazdkowej wędrówki. To, co w tej chwili robi łapacz, czyli bardziej w stylu Bautisty, prawdopodobnie przyniesie ten sam rezultat.

Jednak obecna produkcja Jansena jest bardzo daleka od wszystkiego, co robił wcześniej, i rujnuje nasze wprowadzenie do tego, co może być hitem. Rozpoczął swoją obecną karierę z passą 0,202/.290/.364 (dobry dla 76 wRC+), a jego największym osiągnięciem w MLB była nominacja do Złotej Rękawicy 2019. Zasadniczo Martin Maldonado był młodszy z dobrymi statystykami Triple-A.

READ  Czy Utah może spowolnić występ Ja Moranta w Memphis? (29 maja)

Nie jest jasne, jak daleko stąd sięga jego rakieta, ale można bezpiecznie założyć, że nie zrobi tego ponownie. Nawet gdybyśmy byli świadkami tego, co najlepsze z Jansena, było wystarczająco jasne, aby zasugerować, że pseudonim „Pat All Mask” może być tym, co ponownie twierdzi – tym razem bez pytań obronnych.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top