Niesamowite szczegóły dotyczące iPhone’a 14 Pro i ukrytej kamery Apple Watch Więcej pytań na temat MacBooka Air

Patrząc na kolejny tydzień wiadomości i nagłówków z Cupertino, w tym tygodniu Apple Loop zawiera najnowsze szczegóły dotyczące iPhone’a 14 Pro, rozczarowujące wiadomości na temat Maca, nową produkcję iPada, pytania dotyczące wydania MacBooka Air, aktualizacje iOS z WWDC, ukrywanie aparatu w Apple Watch oraz przejście z iPada Pro na MacBooka Pro.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć niektóre z wielu dyskusji, które miały miejsce wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (Możesz przeczytać cotygodniowe podsumowanie nowości Androida tutaj na Forbes).

Dwa modele iPhone’a będą napędzać następną wersję Apple

Ile modeli iPhone’a zostanie wydanych przez Apple w tym roku? Oczywista odpowiedź to cztery, ale biorąc pod uwagę najnowsze przecieki i szczegóły, wygląda na to, że najlepszą odpowiedzią będzie para… iPhone 14 i iPhone 14 Max, a także iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max:

„[This] Wpisuje się w szerszą strategię Apple polegającą na zwiększaniu zróżnicowania między standardowymi modelami iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro. Podczas gdy telefony iPhone 14 będą wyglądać identycznie jak iPhone 13, z tym samym wycięciem, tą samą generacją chipsetów i tymi samymi tylnymi kamerami, iPhone 14 Pro będzie miał nowy wygląd, chipsety nowej generacji i znacznie ulepszone aparaty. „

(Forbes).

Spowalnianie nowej generacji chipów Mac

Przed możliwą prezentacją nowej generacji Apple Silicon na WWDC pod koniec tego miesiąca, szczegóły dotyczące rzekomo potężnego chipsetu M2 mogą nie być tak imponujące w dziale wydajności, jak wielu by się spodziewało. TSMC będzie mieć najnowszą technologię gotową dopiero w przyszłym roku:

„Nadchodząca aktualizacja Apple’a do jego krzemowej linii – a mianowicie A16 dla nowej linii iPhone’a i chipsetu M2, który podobno zadebiutuje w nadchodzącym MacBooku Air – może nie spełnić wysokich oczekiwań stawianych przez wielu. Zakłady produkcyjne, które będą dostępne online proces produkcji N3 N4P nie będzie gotowy do masowej produkcji do 2023 r.”

(Forbes).

Zróżnicowany łańcuch dostaw iPada

W odpowiedzi na problemy z łańcuchem dostaw w Szanghaju, Apple przenosi część produkcji iPada z Chin do Wietnamu, a także prosi partnerów łańcucha dostaw o zgromadzenie zapasów na wszelkie przyszłe problemy:

„iPad stanie się drugą główną linią produktów Apple produkowanych w południowo-wschodniej Azji, po serii słuchawek dousznych AirPods. Posunięcie to podkreśla nie tylko ciągłe wysiłki Apple na rzecz dywersyfikacji łańcucha dostaw, ale także rosnące znaczenie Wietnamu dla firmy. Apple sprzedaliśmy 58 milionów iPadów rok temu, przy czym zdecydowana większość dostawców sprzętu skoncentrowała się w Chinach”.

(Nikki Azja).

Na powietrze czy nie na powietrze

Ponieważ WWDC rozpocznie się w przyszłym tygodniu, programiści nie tylko chcą uzyskać szczegółowe informacje na temat najnowszej wersji wszystkich platform Apple (i sprawdzić daty wydania w wersjach beta dla deweloperów), pytanie, kiedy Apple ogłosi swój kolejny MacBook Air, nadal dominuje w kanałach konsumenckich :

„Oprócz wszystkich prezentowanych systemów operacyjnych, Apple może również uruchomić MacBooka Air 2022 podczas WWDC 2022. Zgodnie z najnowszą edycją biuletynu Power On, Gurman mówi: „Jeśli w WWDC jest jakiś sprzęt, prawdopodobnie będzie on włączony jeden. Mac na bok. Podczas konferencji firma zamierzała zaprezentować kolejny MacBook Air z chipsetem M2. Jeśli tak, spodziewaj się przeprojektowanego MacBooka Air z chipsetem M nowej generacji.

(Mark Gorman przez 9 do 5 Mac).

Nowy sposób robienia rzeczy w iPhonie

Główne zmiany będą oczywiście miały miejsce w systemach operacyjnych i corocznej aktualizacji Apple dla każdej platformy. Ważniejszy niż poszczególne zmiany jest ogólny kierunek, w jakim Apple obierze, aby zbliżyć do siebie platformy i utrzymać ludzi w ścisłym kontakcie z usługami w chmurze Apple. Jessica Bursztynsky przygląda się aktualizacjom iOS, jakich możemy się spodziewać:

Zmiany w iPhonie obejmują aktualizacje powiadomień, wiadomości i aplikacji Zdrowie, według Bloomberg.Apple wprowadził nowe zmiany w powiadomieniach również w zeszłym roku, w tym opcję grupowania ich razem w podsumowaniu o określonej porze dnia oraz nowy skupienie, które ogranicza powiadomienia, które widzisz w określonych godzinach.”

(CNBC).

kamera na godzinę

Zabawne szczegóły z ostatniego podsumowania patentów Apple w tym tygodniu, z kolejnym zwrotem na temat umieszczania aparatu na nadgarstku za pomocą Apple Watch. Tym razem zamiast strzelać przez tarczę zegarka, pomysł polega na zastosowaniu aparatu w cyfrowej koronie, jak wyjaśnia patent:

„Obiektyw można zintegrować z otworem obiektywu i/lub za otworem dysku, aby ustawić ostrość obrazu sceny” — kontynuuje. Czujnik obrazu za otworem można również skonfigurować do wykrywania ruchu znaku na tarczy, aby umożliwić czujnikowi obrazu działanie jako kamera do robienia zdjęć sceny oraz jako czujnik wykrywający obrót tarczy w celu wykrycia wejście obrotu. „

(Jabłko od środka).

Wreszcie…

Ponieważ Apple stara się zatrzeć granice między iPadem a MacBookiem (przynajmniej dla konsumentów), Federico Viticci odszedł od używania iPada Pro jako codziennego sterownika do jednego ze swoich laptopów MacBook Pro z zasilaniem M1 Max. Bez aplikacji „Pro” na iPadzie Pro, czy ta zmiana jest konieczna? Ciekawe? ulepszony? Usiądź przy kawie przed WWDC, aby poznać odpowiedź.

„Przez ostatnie sześć miesięcy używałem mojego MacBooka Pro zamiast iPada Pro, aby codziennie wykonywać swoją pracę. Nadal używam iPada Pro do testowania moich skrótów, czytania artykułów i pisania miejsca, w których nie miałem wystarczająco dużo miejsca na MacBooka, ale ogólnie żyję w stylu macOS już od pół roku… Oto moja historia, jak poszło to doświadczenie.”

(Historie o Macu).

Apple Loop zapewnia polecane wydarzenia przez siedem dni w każdy weekend w Forbes. Nie zapomnij śledzić mnie, aby nie przegapić żadnej relacji w przyszłości. Apple Loop z zeszłego tygodnia można przeczytać tutajlub W tym tygodniu wydanie siostrzanej kolumny Loop, Android Circuit, jest również dostępne na Forbes.

READ  LG Velvet 2 Pro otrzymuje pełne przetwarzanie wideo po wyjęciu z pudełka

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top