Mars Rover NASA ma w swoim kole „Pet Rock”, który odmawia opuszczenia

Ta historia jest częścią Witamy na Marsienasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

Ciężko mi wybrać ulubiony kamień na Marsie. tampęknięcie tyłka„i”kwiat“I oczywiście niesamowite? Borówka amerykańskaale ulubienicą mojego obecnego geologa jest wędrujący kamień z NASA Perseverance, masywny podróżnik w ukryciu, który czepia się wnętrza bagażnika samochodu przynajmniej od początku lutego.

Rock Wheel został teraz ulepszony do „Pet Rock” przez Eleni Ravanese, wytrwały współpracownik studenta z University of Hawaii w Manoa. „Gdyby ta ulubiona skała mogła mówić, mogłaby nam powiedzieć o zmianach zaobserwowanych, gdy podróżowaliśmy na północ przez miejsce lądowania Octavii E. Butler, a następnie na zachód, mijając niezwykłe pozostałości dawnego łańcucha delty, Kodiak podczas naszej podróży do zachodnia delta Jezero”, Ravanese napisał w aktualizacji misji w czwartek.

Głaz znajduje się w lewym przednim kole łazika i do tej pory przebył ponad 5,3 mili (8,5 km) przez krajobraz. To jak skały Marco Polo na Marsie.

The Rock po raz pierwszy wpadł mi w oko na początku marca. W tym czasie rzecznik NASA Andrew Goode powiedział, że skała „nie jest postrzegana jako zagrożenie”. Ta sytuacja się nie zmieniła. Perseverance jest wyposażony w solidne aluminiowe koła, które mają ulepszoną konstrukcję w porównaniu do jego większej siostry, Curiosity Rover. Koła Curiosity otrzymały duży hit W jej wielu latach na Marsie.

Głaz może się trzymać lub może spaść, gdy będziesz kontynuować eksplorację krateru Jezero, zbieranie próbek skał i szukanie śladów starożytnego życia mikrobiologicznego. Gdyby spadł, znalazłby się daleko od domu i wśród obcych geologicznych. Ravanese miał wiadomość dla każdego przyszłego marsjańskiego geologa, który może być w trakcie tworzenia mapy krateru: „Jeśli znajdziesz skałę, która wygląda nie na miejscu, może po prostu spójrz na dawną skałę zalegania zwierząt!”

READ  Hamilton pomaga dobrze rozpocząć dzień ze światłem i przestrzenią

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top