Meta przedstawia narzędzie do tworzenia obrazów oparte na sztucznej inteligencji

Meta zaoferowała narzędzie do generowania obrazów o nazwie Make-A-Scene, które wymaga od użytkowników podania monitu tekstowego, a także wstępnego szkicu tego, co chcą stworzyć.

„Poprzednie nowoczesne systemy sztucznej inteligencji, które produkowały oszałamiające obrazy, wykorzystywały głównie opisy tekstowe jako dane wejściowe” Meta Mówi(Otwiera się w nowym oknie). Jednak podpowiedzi tekstowe, takie jak „obraz zebry jadącej na rowerze”, generują obrazy o trudnej do przewidzenia kompozycji.

Firma twierdzi, że może to uniemożliwić każdemu odczuwanie „silnego poczucia dumy i własności nad treścią”, o którą poprosili sztuczną inteligencję. Make-A-Scene ma rozwiązać ten problem, dając ludziom większą kontrolę nad rodzajem tworzonej sztuki.

zapamiętać ja ja(Otwiera się w nowym oknie) Jak podzielić rysunek sowy na dwa etapy: narysuj kilka kółek, a następnie narysuj resztę sowy? Stwórz scenę skutecznie pozwala ludziom powiedzieć „sowa”, narysować kilka kółek, a następnie obserwować, jak narzędzie oparte na sztucznej inteligencji rysuje resztę sowy.

Meta twierdzi, że te badania są częścią jej „zaangażowania w badanie sposobów, w jakie sztuczna inteligencja może umożliwić kreatywność – niezależnie od tego, czy chodzi o ożywienie rysunków 2D, używanie języka naturalnego i innych metod do tworzenia obiektów 3D, budowania całych wirtualnych przestrzeni, czy innych kreatywnych projekt.”

Polecane przez naszych redaktorów

Firma łączy te wysiłki z metaverseOczywiście, ale nietrudno wyobrazić sobie platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook i Instagram, które również skorzystają z tych badań. Ludzie uwielbiają dzielić się swoją sztuką; Narzędzie takie jak Make-A-Scene może dać im więcej możliwości.

Meta mówi, że planuje wystąpić w Make-A-Scene w ECCV 2022(Otwiera się w nowym oknie) Konferencja w Tel Awiwie w październiku. Więcej informacji na temat badań nad tym prototypem można znaleźć w przygotowanym dokumencie opublikowany(Otwiera się w nowym oknie) w marcu. Jednak nie ma słowa o tym, kiedy publiczność może grać na instrumencie.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top