Google rozpoczyna testowanie modeli inteligentnych okularów w miejscach publicznych

Najnowsze inteligentne okulary Google zaczną pojawiać się publicznie w ramach testów firmy mających na celu przekształcenie prototypów w praktyczne urządzenia.

W maju Google po raz pierwszy(Otwiera się w nowym oknie) Prototyp rozszerzonej rzeczywistości, para inteligentnych okularów, które mogą tłumaczyć języki w czasie rzeczywistym i wyświetlać odpowiedni tekst na soczewkach.

Firma pracuje nad udoskonaleniem prototypu w Google Labs. Ale teraz chce zobaczyć, jak okulary występują na wolności. „Więc począwszy od przyszłego miesiąca planujemy testować modele AR w prawdziwym świecie”, firma Napisał(Otwiera się w nowym oknie) We wtorek na blogu. „Pozwoli nam to lepiej zrozumieć, w jaki sposób te urządzenia pomagają ludziom w ich codziennym życiu”.

Na razie proces będzie prowadzony na „małą skalę” z udziałem kilkudziesięciu Googlerów i „zaufanych testerów”, którzy będą nosić inteligentne okulary. Ci sami testerzy i personel muszą przejść „szkolenie w zakresie protokołu, prywatności i bezpieczeństwa”.

Formularze Google AR (Źródło: Google)

W planach jest wykorzystanie urządzeń na zewnątrz i w środowisku miejskim. „Gdy opracowujemy doświadczenia, takie jak nawigacja w rzeczywistości rozszerzonej, pomoże nam to wziąć pod uwagę takie czynniki, jak pogoda i ruchliwe skrzyżowania – co może być trudne, a czasem niemożliwe, aby całkowicie odtworzyć wnętrze” – powiedziała firma. Jednak testy będą trzymane z dala od szkół, kościołów, szpitali, budynków rządowych i obszarów przeznaczonych dla dzieci.

Same prototypy będą wyposażone w wyświetlacz w obiektywie, kamerę i mikrofon. Ale aby chronić prywatność ludzi, firma wyłącza funkcje wideo i fotograficzne. Jednak okulary nadal będą mogły dotknąć wbudowanego aparatu, aby włączyć funkcje tłumaczenia i poruszać się po wyświetlaczu w obiektywie.

„To dopiero początek i chcemy zrobić to dobrze, więc robimy to powoli, z silnym naciskiem na zapewnienie prywatności testerów i osób wokół nich” – dodała firma.

Polecane przez naszych redaktorów

Jeśli z jakiegoś powodu okulary przechwycą Twoje prywatne informacje, Google twierdzi, że dane zostaną ostatecznie usunięte. Po zakończeniu eksperymentu dane obrazu są usuwane, chyba że dane obrazu mają być używane do analizy i debugowania. W takim przypadku dane obrazu są najpierw skanowane w poszukiwaniu poufnych treści, w tym twarzy i tablic rejestracyjnych. Następnie są przechowywane na bezpieczny serwer z dostępem ograniczonym przez niewielką liczbę pracowników Google do analizy i debugowania dokument pomocniczy(Otwiera się w nowym oknie).

READ  Zoom dodaje awatary przypominające Memoji, aby „zabawić” spotkania

Ten dokument dodaje, że prototypy AR wyglądają jak zwykłe pary okularów. Jednak kontrolka LED zgaśnie, gdy zaczną zapisywać dane obrazu. „Jeśli przechodzień sobie tego życzy, może poprosić testera o usunięcie danych obrazu i zostaną one usunięte ze wszystkich zapisów” – powiedział Google.

Poznaj nasze najlepsze historie!

zapisać się na Co nowego teraz Aby każdego ranka dostarczać nasze najważniejsze wiadomości do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na Warunki korzystania A Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania biuletynów.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top