Co najmniej 5 zginęło w nagromadzeniu samochodów „znaczących ofiar” na autostradzie Montana – National

Co najmniej pięć osób zginęło po burzy piaskowej napędzanej wiatrem o prędkości do 60 mil na godzinę, która spowodowała nagromadzenie w piątek wieczorem na autostradzie międzystanowej 90 w Montanapodały władze.

Co najmniej 20 pojazdów zderzyło się, a sierż. Montana Highway Patrol sierż. Jay Nelson powiedział, że władze uważają, że winna jest pogoda.

„Wygląda na to, że były silne wiatry powodujące burzę piaskową, której nie można zobaczyć” – powiedział.

Chociaż Highway Patrol nie zdołał od razu określić liczby ofiar, Nelson powiedział, że należy wezwać dodatkowe karetki z Billings na pomoc.

Gubernator Greg Gianforte powiedział na Twitterze: „Jestem głęboko zasmucony wiadomościami o dużej liczbie ofiar zniszczonych w pobliżu Hardin. Proszę, dołącz do mnie w modlitwie, aby wychować ofiary i ich bliskich. Jesteśmy wdzięczni pierwszym ratownikom za ich służbę. „

Historia toczy się dalej pod reklamą

Do wypadku doszło 3 mile (5 kilometrów) na zachód od Hardin.

Jednak według Nicka Wirtsa, meteorologa z National Weather Service w Billings, korzenie burzy piaskowej można prześledzić kilka godzin wstecz, kiedy burze wybuchły w środkowej południowej Montanie między 13 a 14 i zaczęły powoli przesuwać się na wschód.

Virts powiedział, że tak zwany „odpływ” – lub fala wiatru wytwarzana przez burze, ale może poruszać się szybciej niż one – przeleciała na wschód/południowy wschód około 48 kilometrów przed burzami.

Podmuch wiatru o prędkości 40 mil na godzinę (64 km/h) został zarejestrowany na pobliskim lotnisku Big Horn County o 16:15, a wypadek został zgłoszony patrolowi autostrady o 16:28.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Do następnego odczytu na lotniskowej stacji pogodowej o 16:35 wiatry wzniosły się do 100 km/h. Kolejny odczyt 20 minut później zarejestrował podmuch 64 mil na godzinę (103 km/h).

Czytaj więcej:

Co najmniej 6 osób zginęło w wypadku 130 pojazdów na oblodzonej autostradzie Texas Highway

Wiatr z łatwością zebrał pył — iloczyn ostatnich temperatur z lat 90. i trzycyfrowej liczby w ciągu ostatniego tygodnia — i zmniejszył widoczność do mniej niż 1/4 mili (0,4 kilometra).

„Gdyby patrzyli w niebo, gdy byli w Hardin, prawdopodobnie nie widzieli wiele z tego, co można by pomyśleć o chmurze burzowej, i prawdopodobnie wcale” – powiedział Virts. „To była tylko fala wiatru, która pojawiła się znikąd”.

Gdy pierwsi ratownicy próbowali usunąć gruzy, meteorolog powiedział, że spodziewają się, że będą bezpieczni przed dodatkowymi wiatrami i burzami.

„To powinna być dla nich stosunkowo jasna i spokojna noc” – powiedział.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:3 zabitych na masowym rajdzie międzystanowym z udziałem od 40 do 60 pojazdów w Pensylwanii: Policja


3 zabitych w ogromnych zaległościach międzystanowych od 40 do 60 pojazdów w Pensylwanii: Policja – 28 marca 2022 r.

© 2022 Prasa kanadyjska

READ  Inżynier ostrzegał przed uszkodzeniami konstrukcyjnymi zawalonego budynku mieszkalnego na Florydzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top