Merrick Garland chce pozostawić jakąkolwiek szeroką analizę Departamentu Sprawiedliwości Trumpa generalnemu inspektorowi

Niektórzy Demokraci wezwali Garlanda do przeprowadzenia kompleksowego przeglądu ostatnich czterech lat, aby ujawnić przypadki, w których, jak twierdzą, prezydent Donald Trump wykorzystał departament do prowadzenia politycznych wendet i ochrony interesów swoich i sojuszników.

Garland, rozmawiając z dziennikarzami z Departamentu Sprawiedliwości, powiedział, że chciałby chronić pracowników działu kariery przed zmianami w działach politycznych.

„Nie chcę, aby zawodowy personel departamentu myślał, że pojawia się nowa grupa i natychmiast stosuje soczewkę polityczną” – powiedział Garland.

Departament Sprawiedliwości Inspektor Generalny Michael Horowitz Ogłoszony na początku tego miesiąca że jego biuro wszczęło śledztwo w sprawie wykorzystania przez ministerstwo wezwań do sądu w celu: Otrzymuj zapisy telefoniczne i metadane od dziennikarzy I przynajmniej dwóch Demokratów w Kongresie.

Garland powiedział, że jako lider „zawsze patrzymy na to, co wydarzyło się wcześniej. IG ma przed sobą szereg dochodzeń”, dodając, że zapoznałby się z wszelkimi zaleceniami Horowitza.

„Nie chcę niczego przesądzać”, powiedziała Garland. „To nie fair w stosunku do obecnego personelu”.

Ten nagłówek i historia zostały zaktualizowane o komentarze Garland dotyczące możliwego śledztwa.

READ  Winnipeg to lista najlepszych miejsc w TIME

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top