Mars sonda NASA właśnie ujawniła „Coś, czego nikt nie widział”

Agencja NASA łazik wytrwałości musiałem Mars Przez ponad 200 dni dowiaduj się wiele o skałach naszej planety. Robot już wystartował, otwory, I upakowane skały marsowe W żołądku – a teraz odkryto, co kryje się pod powierzchnią jednej z tych skał.

Ostatnie zdjęcia nadawane przez Perseverance ujawniły wnętrze marsjańskiej skały po tym, jak łazik usunął warstwę z jej powierzchni, ukazując bezprecedensowy widok geologii Marsa. A im bardziej sonda odkryje te skały, tym bliżej naukowcy zrozumieją historię Marsa i to, czy na planecie było życie.

Perseverance wylądował na czerwonej planecie 18 lutego i od tego czasu przeczesuje krater Jezero w poszukiwaniu śladów starożytnego życia.

dystans krótka przerwa Z powodu koniunkcji słonecznej, która utrudniała komunikację z łazikiem na Marsie w dniach 2-19 października, wytrwałość wróciła z pełną mocą. Robot rozpoczął eksplorację obszaru na południe od obszaru na południe od krateru Jezero, który może zawierać jedne z najstarszych skał kraterowych.

Perseverance przecina skałę w kraterze Jezero, aby zajrzeć do środka.NASA/JPL-Caltech/Arizona State University

„Zdobądź ładunek tych zajęć! Rydwan wytrwałości napisał o misji Strona na Facebooku. „Uwarstwione skały, takie jak ta, często tworzą się w wodzie i mogą zawierać wskazówki dotyczące tego, jak wyglądało ich środowisko”.

Używając skrobaka na ramieniu robota, Perseverance przecięła warstwę skały, aby odsłonić jej wnętrze.

Widok wnętrza marsjańskiej skały uchwycony przez łazik Perseverance za pomocą kamery Mastcam-Z.NASA/JPL-Caltech

„Zdrapałem mały kawałek tej skały, aby usunąć warstwę powierzchniową i zajrzeć pod spód” – napisał Perseverance na stronie misji na Facebooku.

A łazik wysłał zdjęcia odsłoniętych skał po usunięciu jego górnej warstwy. Skaliste wnętrza wydawały się zawierać bardziej skoncentrowane minerały i osady, których wytrwałość prawdopodobnie zakłóciła zadanie zwrotu próbki.

We wrześniu wytrwałość po zbieraniu przeszła do historii Pierwsza próbka skały z Marsa. Perseverance ma pobrać co najmniej 20 próbek z Marsa za pomocą wiertła przymocowanego do ramienia robota. Po zebraniu próbek pozostawi Perseverance na Marsie w ramach małej misji zaplanowanej w ciągu najbliższych 10 lat.

Wewnętrzne skały Marsa zawierają istotne wskazówki dotyczące możliwości istnienia pradawnego życia na tej planecie oraz tego, czy jesteśmy sami we wszechświecie.NASA/JPL-Caltech

NASA wyśle ​​misję Sample Retrieval Lander, aby wylądowała na platformie w pobliżu miejsca, w którym Perseverance przechowywał próbówki. Gdy platforma wyląduje na Marsie, mały łazik zaprojektowany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) wystartuje i zbierze próbki.

READ  Family Farm & Home rozszerza współpracę z rozwiązaniami RELEX w celu standaryzacji łańcucha dostaw i zarządzania przestrzenią

Łazik umieści próbki w jednej dużej tacy, która zostanie załadowana do MAV. Statek ten następnie wystartuje z Marsa, przenosząc pojemnik na orbitę Marsa, gdzie czeka na inny statek kosmiczny, który zabierze puszkę. Sonda zrzuci próbki na ziemię, gdzie naukowcy będą mogli je przeanalizować w laboratorium.

W ten sposób naukowcy mają nadzieję lepiej zrozumieć możliwość zamieszkania na Marsie w przeszłości.

Chociaż Mars jest dziś suchą, opustoszałą planetą, dowody sugerują, że planeta mogła kiedyś mieć wilgotne, ciepłe, nadające się do zamieszkania środowisko, w którym mogła istnieć jakaś forma życia. Skały na Marsie zawierają wskazówki dotyczące możliwości istnienia życia we wszechświecie oraz tego, czy życie istnieje poza Ziemią.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top