Kontuzjowana amerykańska gwiazda hokeja Brianna Decker, która przegapi resztę olimpijskiego turnieju kobiet

USA Hockey potwierdził, że weteranka Brianna Decker nie zagra w turnieju hokejowym kobiet olimpijskich w Pekinie po tym, jak odpadła w czwartkowym wygranym 5:2 meczu z Finlandią w pierwszym okresie z powodu kontuzji dolnej części ciała.

Podczas swoich trzecich Igrzysk Zimowych Decker kilka razy krzyczała z bólu, leżąc na lodzie, po tym, jak w pierwszej tercji potrąciła ją fińska Ronja Savolainen, która znajdowała się na lewo od amerykańskiej siatki. Widziano ją później o kulach obok ławki zespołu, obserwując swoich kolegów z drużyny.

Savolainen zahaczyła nogą o nogę Deckera i oboje upadli niezdarnie na lód, a fińska zawodniczka wylądowała na Deckerze. Nie ogłoszono żadnej kary.

Decker, jedna z trzech asystentek kapitanów USA, krzyczała, gdy była pod opieką lekarza drużyny i nie była w stanie obciążyć swojej lewej nogi, gdy była ładowana na nosze.

OBEJRZYJ | Decker opuszcza otwieracz olimpijski w 1. tercji:

Amerykanka Brianna Decker wyciągnęła się na olimpijskim otwarciu hokejowym

Decker krzyknął z bólu po niezgrabnym upadku w pierwszym okresie meczu Stanów Zjednoczonych z Finlandią. 1:23

Savolainen powiedziała, że ​​nie jest pewna, co się stało, i nazwała to „niefortunną sytuacją”, dzieląc się tym, co powiedziała Deckerowi po meczu.

„Po prostu pytam, jak się czuje, a potem powiedziałam: „Przepraszam”. Na przykład nie chciałem jej skrzywdzić – powiedziała.

„Po prostu powiedziałem jej, że mamy to” – powiedział o swoim koleżance z drużyny amerykański napastnik Kendall Coyne Schofield. „Bez względu na to, jaka jest dużą częścią tej grupy… Widziałeś to w naszej odpowiedzi po tym, jak zeszła na dół, jak bardzo podjęliśmy grę i przejęliśmy kontrolę”.

Kontuzja 31-latka jest poważnym ciosem dla Amerykanów, którzy starają się zostać pierwszą drużyną Stanów Zjednoczonych, która zdobyła kolejno złote medale olimpijskie. Wszechstronny napastnik jest podstawą reprezentacji narodowej od 11 lat.

READ  Brian Marshman, ojciec Florida Panthers Mason, zmarł w wieku 53 lat

„Jest jedną z najtwardszych zawodniczek, z jakimi kiedykolwiek grałem” – powiedziała napastnik USA Amanda Kessel – „więc wiesz, że nie trzyma się lodu ani kiedy nie jest źle. Więc zdecydowanie jest to cios w brzuch. wygraj dla niej.”

Stolarz, prowadzący atak Schofielda

Kontuzja Deckera była drugą bramką kluczowego gracza w dniu otwarcia turnieju po tym, jak kanadyjska napastniczka Melody Daoust nie wróciła po tym, jak została mocno wprawiona na deski przez Sarah Foster w wygranym przez Kanadę 12:1 ze Szwajcarią.

Alex Carpenter i Schofield zdobyli dwa punkty dla USA

Amanda Kessel otworzyła wynik, wjeżdżając na przód siatki i wpychając krążek przy 10:37 pierwszej kwarty, 65 sekund po kontuzji Deckera. Carpenter oddał strzał z lewego okręgu, po czym został ustawiony po dośrodkowaniu Kelly’ego Panneka.

Schofield, kapitan drużyny, strzelił dwa gole w ciągu 64 sekund, by doprowadzić Amerykanów do przewagi 4:0 przy 6:36 drugiej tercji.

„Nie ma zastąpienia Brianny Decker” – powiedział Schofield, kapitan drużyny. „Ale w tej sytuacji wszyscy podeszli do stołu w sposób, o jaki ich poproszono. I myślę, że w ten sposób odnieśliśmy dziś sukces”.

Maddie Rooney zatrzymała 10 strzałów w swoim drugim meczu, ponieważ kontuzja zmusiła ją do opuszczenia mistrzostw świata w sierpniu.

Finlandia miała niewielką reakcję na nacisk Amerykanów po tym, jak Decker został ranny. Finom udało się tylko jeden strzał w pozostałej części pierwszego okresu. Przegrali 19-2 w drugim i 52-12 w sumie.

Susanna Tapani strzeliła bramkę power-play 3:15 do trzeciej, a Anni Keisala wykonała 47 obrońców dla Finlandii, która zdobyła brąz na Igrzyskach w 2018 roku.

READ  „Jak dotąd jego najlepszy mecz w roli Leafa”.

Stany Zjednoczone mogą pochwalić się wynikiem olimpijskim 9-0 przeciwko Finowie

Drugi gol Tapani padł, gdy pozostało 2:20, chociaż nie został przyznany, dopóki nie przeprowadzono przeglądu wideo po upływie czasu. Drużyny były gotowe do wyjścia do swoich szatni, zanim musiały ponownie rozegrać finał 2:20.

Amerykanie poprawili się do 9-0 przeciwko Finlandii w igrzyskach olimpijskich. Stany Zjednoczone mają wolne w piątek, a w sobotę zmierzą się z Rosją.

W innych meczach w czwartek Natalie Spooner strzeliła dwa gole i trzy asysty, a Claire Thompson zdobyła gola i cztery asysty w wygranym meczu Kanady ze Szwajcarką w grupie A.

W grupie B Michaela Pejzlova strzeliła bramkę w ucieczce z wynikiem 13:33 w trzeciej tercji, a Czechy zakończyły swój debiut olimpijski w hokeju kobiet, wygrywając 3:1 z gospodarzami Chin.

Chiny, które wróciły do ​​olimpijskich zawodów kobiet po raz pierwszy od Igrzysk w Vancouver w 2010 roku, były wspierane przez garstkę delegatek, VIP-ów, fanów i energicznych cheerleaderek ubranych w swetry hokejowe w Wukesong Sport Centre.

Japonia pokonała Szwecję, gdy Rui Ukita wykorzystał stratę, aby strzelić gola na bramkę w ucieczce 4:03 w trzeciej tercji.

OBEJRZYJ | Domowa baza Sarah Nurse spędza czas w domu babci:

Domowa baza Sarah Nurse spędza czas w domu babci

W dużej rodzinie pełnej rodzeństwa i kuzynów Sarah Nurse wie, że to, co sprawia, że ​​jej babcia jest dumna, napędza ją na lodzie. 1:22