„Jak dotąd jego najlepszy mecz w roli Leafa”.

Sheldon Keefe, Toronto Maple Leafs po meczu

Sheldon Keefe przemawiał do mediów po tym, jak zwycięstwo Maple Leafs nad Dallas Stars 4:1 poprawiło bilans drużyny do 5-2-0.

O ciężko wypracowanym zwycięstwie zespołu nad dobrym przeciwnikiem:

Myślałem, że to wszystko dzięki naszemu najlepszemu pierwszemu okresowi sezonu pod wieloma względami. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę, więc wyszliśmy z meczu z przewagą, ale także ze względu na sposób, w jaki graliśmy i przebieg meczu, mogliśmy wykorzystać wszystkich w ataku i obronie. Mając pięć D, wykorzystasz wszystkich.

Myślałem, że spędziliśmy za dużo czasu w ich lodowej połowie. W pierwszej kwarcie nie musieliśmy zbyt wiele uzyskać od D.

Jak się okazało, bardzo potrzebowaliśmy D w drugiej i trzeciej tercji, ale myślałem, że mamy wystarczająco dużo paliwa w zbiorniku ze względu na sposób, w jaki graliśmy w pierwszej połowie. Ci goście są załamani. Czasami myślałem, że nasi napastnicy dobrze się nimi opiekowali, a czasami nie było to zbyt dobre, jeśli chodzi o zarządzanie piłką i ułatwianie im życia.

Wiedziałeś, że w tym budynku ich zespół będzie naciskał. Oni zrobili. Jasne, że się nie rozstaliśmy. Joseph Wall znów był dla nas fantastyczny i dał grupie pewność siebie, pozwalającą znaleźć sposób na dobre zwycięstwo na wyjeździe.

Kontynuując niesamowity początek sezonu Williama Nylandera:

Gra świetnie. Ma dużą pewność siebie, jeśli chodzi o krążek. Atakuje środek lodu i wprowadza krążek w dobre miejsca.

To był dla niego świetny start. Myślę, że miał świetny start w zeszłym sezonie. To po prostu kontynuacja tego.

Bez wątpienia wydaje się, że jest obecnie w naprawdę dobrym miejscu, jeśli chodzi o tempo ataku.

O tym, czy był to najlepszy mecz Tylera Bertuzziego w roli Leafa:

Uważam, że to był jego najlepszy mecz. Zrobiłem. Nadchodziło. Uważnie obserwowałem jego grę. Jest kilka rzeczy, które robił, a które nie wzbudziły większego zainteresowania. Nie wyróżniali się niczym, o co mi chodzi.

Przyglądając się uważnie jego grze – podszedłem i obserwowałem za każdym razem, gdy dotknął krążka w sześciu rozegranych przez siebie meczach – wykonał bardzo precyzyjne czynności, aby utrzymać grę przy życiu i przekazać krążek swoim kolegom z drużyny. Niekoniecznie zostanie nagrodzony punktami, ale myślę, że to nadejdzie.

Pomyślałem, że jego dzisiejsza jazda na łyżwach – poruszanie nogami i zaangażowanie się w grę – była prawdopodobnie najbardziej konsekwentną grą w całym meczu. Miło było zobaczyć, jak został nagrodzony golem w grze w przewadze.

O tym, czy niedawna poprawa Bertuzziego jest wynikiem dopasowania się do linii Tavaresa i Nylandera:

READ  Stowarzyszenie Tenisowe Kobiet zawiesza swoje turnieje w Chinach z powodu obaw o Peng Shuai

Nie wiem, czy możesz tak powiedzieć. To coś więcej niż tylko sposób działania. Nadszedł czas. Jest trochę zmęczony obecnym stanem rzeczy. Po prostu pracuje i haruje. Spędziliśmy z nim trochę czasu. Ogólnie rzecz biorąc, czuje się bardziej komfortowo, niezależnie od tego, z kim gra.

To dla nas dobry znak. Jest ważnym graczem.

O doskonałości Joe Walla, która stała się normą:

To już nie jest zaskakujące. Widziałem go wystarczająco dużo w tym i poprzednim sezonie, na treningach i w ogóle. Doszliśmy do punktu, w którym jest wartościowym bramkarzem w NHL. Jest młody i będzie się rozwijał wraz ze zdobywaniem kolejnych doświadczeń i lekcji.

Myślę, że w tym momencie nic nas nie zaskoczy.

O tym, czy znakomita gra Morgana Rielly’ego jest kontynuacją tego, co przerwał w zeszłym sezonie:

Po prostu uważam, że dobrze jeździ na łyżwach. Niezależnie od tego, czy chodzi o przerywanie gry, serwowanie krążka, czy angażowanie się w ofensywę, w ten sposób porusza nogami i jedzie. Wtedy jest w najlepszej formie. W trakcie tej podróży stawał się coraz lepszy.