Komitet Izby Reprezentantów ds. Ataku Kapitolu wzywa byłego szefa sztabu Trumpa i najlepszych doradców | Atak Kapitolu USA

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów, która bada czwartkowy atak na Kapitol, wysłała wezwania do atutSzef sztabu Białego Domu Mark Meadows i kadra starszych doradców Trumpa wezwali do złożenia zeznań, aby rzucić światło na powiązania byłego prezydenta z wydarzeniami z 6 stycznia.

Wezwania i żądania złożenia zeznań stanowiły najbardziej agresywne działanie śledcze podjęte przez Komisję Specjalną, ponieważ przedstawiła ona żądania dotyczące rejestrów i prośby o prowadzenie rejestrów, które stanowiły podstawę dochodzenia w sprawie możliwego zaangażowania Białego Domu.

Śledczy komisji wyborczej Izby Reprezentowali czterech najbliższych współpracowników byłego prezydenta: zastępcę szefa sztabu Białego Domu Dan ScavinoByły kierownik kampanii Trumpa Steve Bannoni szef sztabu, p.o. ministra obrony bitwa gotówkowa Oprócz pastwisko.

„Komisja Specjalna ma powody, by sądzić, że posiadasz informacje istotne dla naszego zrozumienia istotnych działań, które doprowadziły do ​​wydarzeń, które zgłosiłeś w Kapitolu 6 stycznia”, powiedział w wezwaniach przewodniczący Komisji Specjalnej Benny Thompson.

„W związku z tym Komisja Specjalna dołoży starań, aby uzyskać zarówno dokumenty, jak i Twoje oświadczenie w odniesieniu do tych i innych spraw objętych zakresem dochodzenia Komisji Selekcyjnej”, powiedział Thompson.

Oczekuje się, że komisja specjalna zatwierdzi więcej wezwań i zaplanuje przesłuchania za zamkniętymi drzwiami z kluczowymi świadkami – a także drugą publiczną sesję śledczą – w nadchodzących tygodniach, zgodnie z dwoma źródłami zaznajomionymi z wewnętrznymi obradami.

Doradcy Trumpa zmuszeni do współpracy z komisją selekcyjną mają pewną dokładną wiedzę na temat tego, co robił i myślał były prezydent podczas powstania – i Co już wiedział Kto planował przestać ratyfikować zwycięstwo Joe Bidena w wyborach.

Kilku urzędników administracji, takich jak Meadows i Scavino, pozostało po stronie Trumpa przez większość 6 stycznia, podczas gdy pomocnicy kampanii, tacy jak Bannon, planowali, jak sabotować wyniki wyborów w 2020 roku i przywrócić Trumpa do Gabinetu Owalnego.

READ  Czechy w tarapatach po głosowaniu po chorobie prezydenta | wiadomości o polityce

Meadows towarzyszył także Trumpowi z powrotem do Białego Domu po zakończeniu wiecu „powstrzymania rabunku”, który szybko przerodził się w atak na Kapitol, kiedy Trump powiedział republikańskiemu senatorowi Ben Sassi, że jest „zachwycony”, gdy zobaczy zdjęcia z buntu.

Patel, który prawie został mianowany dyrektorem CIA w ostatnich tygodniach Administracja Trumpa Cztery lata po tym, jak wyszedł z zapomnienia jako pracownik Hill, może również mieć klucz do odblokowania pełnego obrazu ataku na Kapitol jako główny doradca byłego prezydenta.

Wezwania pojawiły się po gazecie Guardian Pierwsza wzmianka we wtorek Członkowie komisji śledczej Izby Reprezentantów rozważali zamówienie Meadows i innych doradców Trumpa, podczas gdy komisja intensyfikuje śledztwo.

Nie ma gwarancji, że cele wezwania zostaną spełnione. Trump zasugerował, że zażądałby od administracji Bidena wezwania do sądu wykonawczego w sprawie zastawu na aktach władzy wykonawczej z czasów Trumpa, o które poprosiła komisja specjalna, i próbowałby zablokować szkodliwe zeznania świadków.

Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Biuro Radcy Prawnego Białego Domu zapewniło ochronę w sprawie dotyczącej artykułów z 6 stycznia, biorąc pod uwagę, że wcześniej Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości pozwolili Trumpowi zeznawać Według Kongresu ochrona nie rozciąga się na prywatne interesy jednostki.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top