Apple uruchamia harmonogramy po procesach w Epic, zablokuje Fortnite na iOS

Powiększenie / a Jest to gra elektroniczna Ekran ładowania na iPhonie w 2018 roku, kiedy Apple i Epic nie byłeś do swoich legalnych gardeł.

Tygodnie po epopei Wyraźne „wygrana” z Apple w Epickie gry kontra Apple W tym przypadku firma Apple wydała pismo, w którym odmówiono Epicowi zwrotu umowy licencyjnej dewelopera do czasu wyczerpania wszystkich opcji prawnych. Jest to skutecznie zabronione Jest to gra elektroniczna A każde inne oprogramowanie od producenta gier od lat wraca do Apple App Store.

Firma Epic odniosła pierwsze zwycięstwo, gdy 10 września Sąd Okręgowy w Północnej Kalifornii wydał nakaz nakazujący Apple udostępnienie opcji płatności w grze dla wszystkich programistów. W tamtym czasie nakaz ten był moralnym zwycięstwem firmy Epic – pozwolił deweloperowi na utrzymanie systemów płatności w grze w trybie free-to-play. Jest to gra elektroniczna nienaruszone, jednocześnie unikając 30-procentowej opłaty Apple, która wcześniej obejmowała wszystkie transakcje w aplikacji.

Ale teraz Epic stanął w obliczu poważnego odwrócenia losu.

W liście wysłanym 21 września do radcy prawnego Epic, prawnicy Apple powiedzieli, że firma odmówiła przywrócenia konta Epic, dopóki sądy nie wydadzą ostatecznego, nieodwołalnego orzeczenia. Tim Sweeney, dyrektor generalny Epickiego, ujawnia decyzję Apple w serii Tweety Opublikowano 22 września. Sweeney twierdzi, że proces odwoławczy w tej sprawie może potrwać do pięciu lat.

Sędzia Yvonne Gonzalez Rogers stwierdziła w swoim orzeczeniu, że cofnięcie przez Apple licencji deweloperskiej Epic – która jest wymagana do tworzenia i dystrybucji gier w App Store – jest „ważne, zgodne z prawem i wykonalne”. To pozostawia decyzję o pozostawieniu Epic z powrotem w App Store Apple.

Zespół prawny Apple powołał się również na rzekome „zduplikowane” zachowanie firmy Epic. Apple przytacza ruch, który wywołał problem – Epic dodał kod do wersji iOS Jest to gra elektroniczna Dzięki temu użytkownicy mogą kupować przedmioty bezpośrednio od firmy.

READ  Etui Samsung Galaxy Z Fold 3 wyświetla dedykowane gniazdo na rysik S Pen

List, o którym mowa a ćwierkać Sweeney opublikował na początku tego miesiąca. W tweecie Sweeney powiedział, że „nie oddałby alternatywnego systemu płatności, aby go zdobyć Jest to gra elektroniczna Z powrotem na iOS. „Sweeney Powiedziała Jego słowa zostały wyrwane z kontekstu.

Sweeney Tweetuj e-mail Napisał do radcy prawnego Apple 16 września, wyjaśniając, że podczas gdy Epic odwołał się od decyzji sądu, deweloper zapłacił Apple 6 milionów dolarów odszkodowania wymaganego na mocy orzeczenia z 10 września. Powiedział, że jego firma wyłączyła oprogramowanie po stronie serwera wymagane do płatności w grze dla graczy, którzy nadal je posiadają Jest to gra elektroniczna zainstalowane na ich urządzeniach z systemem iOS. on jest też stwierdził, że Apple skłamał, że zamierza współpracować z firmą Epic, aby sprowadzić programistę z powrotem do App Store.

– Apple kłamał – powiedział Sweeney. Apple spędził rok, mówiąc światu, sądowi i prasie, że „powitają Epic z powrotem w App Store, jeśli zgodzą się grać na tych samych zasadach, co wszyscy inni”. „Epic zgodził się, a teraz Apple wycofał się z kolejnego nadużycia swojej monopolistycznej władzy nad miliardem użytkowników”.

Chociaż orzeczenie z 10 września było na korzyść Apple, firma nie uzyskała wszystkiego, czego szukała w swojej obronie prawnej. Sędzia Gonzalez Rogers zapewnił Apple zwycięstwo, orzekając, że nie naruszyło prawa antymonopolowego, mimo że firma straciła możliwość uniemożliwiania programistom włączania i reklamowania systemów płatności za zakup aplikacji w grach. To orzeczenie może mieć w przyszłości większe reperkusje dla Apple niż innych producentów gier lub dostawców usług abonamentowych.

READ  Dyrektor FFXIV Naoki Yoshida chce, aby gracze byli milsi z wow

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top