Kipker, którego rodzina jest pozwana przez Hudson’s Bay w sprawie znaku towarowego Zellers, mówi, że „nie poddaje się”

Bitwa o to, kto jest właścicielem nazwy i znaku towarowego Zellers, zmierza do sądu, ale mężczyzna, którego rodzina jest pozwana przez Zatokę Hudsona, mówi, że planuje nadal używać nazwy nieistniejącego wcześniej kanadyjskiego sklepu.

Robert Muniz i inni członkowie rodziny są pozwanymi w pozwie złożonym w sądzie federalnym przez HBC w październiku. Firma zarzuca im naruszenie znaku towarowego, jeśli chodzi o używanie nazwy „Zellers”, wraz z dewaluacją wartości firmy i tzw. „scrollingiem”, który wprowadza w błąd marketing.

W serii ekskluzywnych wywiadów w języku angielskim dla CBC Radio koszty utrzymaniaPomimo pozwu Muniz powiedział, że on i jego współpracownicy zamierzają na razie nadal używać nazwy Zellers.

„Zeller, ich prawnicy nie wykonali swojej pracy”, powiedział Muniz. „Znak towarowy został usunięty”. „Mieli wystarczająco dużo czasu, aby przejąć markę. Nie przejęli”.

Powiedział CBC, że nie jest jasne, w jaki sposób on i inni członkowie jego rodziny poradzą sobie z federalnym pozwem.

Robert Muniz i inni członkowie rodziny są pozwanymi w pozwie złożonym w sądzie federalnym przez HBC w październiku. Firma zarzuca im naruszenie znaku towarowego. (Dostarczone przez Roberta Muniz)

„Współpracuję z prawnikiem, aby odpowiedzieć”, powiedział Muniz, podkreślając, że nie może mówić w imieniu swojej matki ani innych członków rodziny.

Prawdopodobnie trafi do sądu

Zgodnie z pozwem HBC, intencją Moniza było „zmylenie Kanadyjczyków lub odzyskanie płatności od HBC”.

Sprzedawca powiedział w dokumentach sądowych, że znak towarowy Zellers jest używany do celowego „wprowadzania w błąd kanadyjskich konsumentów” i „handlu wartością firmy posiadaną przez HBC”.

Pozew ma miejsce po tym, jak Hudson’s Bay nie odnowił swojego znaku towarowego na Zellers i został „wymazany” we wrześniu 2020 r., Według rządu federalnego. Kanadyjska baza danych znaków towarowych.

Rodzina Moniz stoi za wieloma niedawnymi zgłoszeniami znaków towarowych i zarejestrowanymi nazwami firm, w tym Zellers Inc. i Zellers Convenience Store Inc. i Zellers Restaurant Inc.

Pokaż bazę znaków towarowych Nowa aplikacja W celu rejestracji nazwy i projektu logo Zellers zostało ono złożone w kwietniu 2021 r. przez „Zellers Inc”. Z siedzibą w La Trinité-des-Monts, Que.

Zellers Inc. Według HBC nie jest w żaden sposób powiązany z Zatoką Hudsona.

Kim są nowi Zellerowie?

Struktura korporacyjna wykorzystywana do rejestracji znaku Zellers jest niejasna.

Federalny rejestr znaków towarowych zawiera listę „Zellers Inc.” Ale Moniz powiedział CBC, że jego matka jest głównym inwestorem w Zellers Canada.

Muniz powiedział, że jest w „zarządzie Zellers Holdings”, którą określił jako firmę zarządzającą nieruchomościami poszukującą inwestycji, w tym przyszłego rozwoju, który nazwał „Zellers Plaza”.

Muniz powiedział, że zasiada w radzie dyrektorów Zellers Holdings, którą określił jako firmę zarządzającą nieruchomościami poszukującą inwestycji, w tym przyszłego rozwoju o nazwie Zellers Plaza. Zellersplaza.com wymienia wielu najemców, w tym Zellers Restaurant Inc. oraz Dépanneur Zellers Inc. i Zellers Express oraz „mieszkania o niskich dochodach”. (zrzut ekranu / zelersplaza.com)

Link internetowy Moniz do Zellers Plaza zawierał obietnice mieszkań o niskich dochodach i przyszłych lokalizacji Zeller w Ontario, Nowym Brunszwiku i Wyspie Księcia Edwarda.

Kiedy w tym tygodniu gazeta CBC Cost of Living przejrzała witrynę Zellers Plaza, zawierała zdjęcia witryn, które nie wydają się być witrynami Zellers. (zrzut ekranu / zelersplaza.com)

Zawierał również zdjęcia różnych dzielnic handlowych, które nie wyglądały na lokalizacje Zellera – ani w ogóle w Kanadzie.

Wiele lat przed próbami przejęcia marki detalicznej Zeller Robert Muniz natknął się na: seria oskarżeń, w tym oszustwa hipoteczne. Chociaż początkowo przyznał się do kilku zarzutów i spędził czas w więzieniu w oczekiwaniu na proces, w 2014 r. cofnął przyznanie się do winy i działania podjęte przeciwko niemu zostać Po trzech latach na podstawie nieuzasadnionego opóźnienia.

Zellerowie powracają – w wielu miejscach

Moniz przesłał zdjęcia do koszty utrzymania Przyczepy i pojazdy z logo Zellers i rzecznikami punktu sprzedaży detalicznej w Sorel-Tracy, Kew, z dodatkowymi lokalizacjami planowanymi na przyszłość. Nie dostarczył zdjęć działającego sklepu.

słuchaj | Robert Muniz Zellers omawia „Nowe”:

koszty utrzymania4:46Bitwa o to, kto jest właścicielem znaku towarowego Zellers


W ubiegłorocznym wywiadzie Muniz obiecał, że planowana lokalizacja w Blanville w Kew będzie oznakowana do poniedziałku 8 listopada.

„Będziemy mieć restauracje, [a] Moniz powiedział, który opisał Zellers Express jako firmę, w której klienci mogą zamawiać towary online i odbierać je w sklepie.

Moniz nie podał adresu URL działającej strony internetowej, na której można było zamawiać towary w Zellers Express w czasie jego wywiadów w radiu CBC.

Rodzina Roberta Muniza ma kilka pojazdów marki Zellers zaparkowanych w Laval, Kew, po przywiezieniu ich z Sorrell Tracy w Kew, aby zrobić zdjęcie. (Dostarczone przez Roberta Muniz)

Muniz powiedział również, że obecna siedziba jego rodziny Zellerów w Sorel Tracy sprzedaje meble. Powiedział, że chociaż mogą nie być znani jako tradycyjne zillery, klienci są entuzjastycznie nastawieni.

„Ludzie są w szoku… mówią mi: „Och, widzisz, Zellerowie są otwarci” – powiedział Muniz. „Ponieważ ludzie nie wierzą, że Zellerowie są otwarci”.

Banery Moniz’s Zellers zaczęły pojawiać się mniej więcej w tym samym czasie, gdy we wrześniu Hudson’s Bay otworzyła sklep typu pop-up Zellers w swojej lokalizacji w Burlington w Ontario.

Marka Zellers pojawiła się w sklepach Burlington w Ontario i Hudson’s Bay we wrześniu 2021 r., po tym, jak grupa spoza HBC próbowała zamieścić logo i nazwę w Quebecu. (Anis Haidari/CBC)

Zellerowie HBC nie mieli wiele do odróżnienia od tradycyjnego outletu Bay, poza winylowym oznakowaniem identyfikującym róg sklepu jako Zellers i niektórymi brandingami w kolorze czerwonym.

  • Koszt utrzymania — jak nas to czyni (lub deprawuje).
    Złap nas w niedziele na CBC Radio One o 12 (12:30 NT).
    Subskrybuj nasz podcast I zorganizuj program wcześnie, w każdy piątek wieczorem.

HBC nie odpowiedział bezpośrednio, czy wyskakujące okienko Burlington było odpowiedzią na inne strony, które próbowały zarejestrować popularną nazwę marki, ale powiedział, że jest „właścicielem wszystkich zarejestrowanych i niezarejestrowanych praw do znaku towarowego Zellers” i że zawsze był szukanie kreatywnych sposobów promowania Zellerów.

HBC powiedział również, że planuje otworzyć dodatkowe wyskakujące okienko w sklepie Hudson’s Bay w Anjou, Que.

Najniższa cena będzie prawem?

Według ekspertki od brandingu Julie MacDonell, próba rodziny Moniz posiadania marki Zellers może się nie powieść.

Adwokat, który pracuje dla firmy zajmującej się rejestracją znaków towarowych, powiedział, że nawet gdyby HBC nieumyślnie utraciło rejestrację znaku Zellers, nikt inny nie będzie mógł go zgłosić i uzyskać. dzień dobry.

Według McDonnell, gdy nazwa firmy jest dobrze znana, jak w przypadku „naprawdę znanych marek, takich jak Zellers w Kanadzie”, nikt inny nie może jej odebrać, nawet jeśli wydaje się, że jest porzucona.

„Porównuję to do postawienia ładnego mebla, który skończyłem, na chodniku, wiesz. Ktoś przychodzi w niedzielę i łapie go… [that’s] Nie dotyczy to marek i znaków towarowych. powiedział McDonnell.

Adwokat Julie McDonnell mówi, że nie uważa, aby wybór porzuconych marek był skuteczną strategią, jeśli chodzi o duże, kultowe marki, takie jak Zellers. (Dostarczone przez Julie McDonnell)

MacDonell wskazał, że HBC może mieć sprawę, aby zachować nazwę Zellers, ponieważ znaki towarowe nie dotyczą tylko tego, kto co i kiedy zarejestrował. Chodzi o to, aby nazwy marek i kto jest ich właścicielem były jasne dla konsumentów.

Rodzina Moniz próbuje otworzyć nieruchomości pod marką Zellers na polu, które konkuruje z długoterminowym używaniem nazwy, którą jest handel detaliczny. W związku z tym może to powodować zamieszanie wśród Kanadyjczyków. Eksperci tacy jak McDonnell powiedzieli, że oznacza to, że sądy i organy regulacyjne prawdopodobnie staną po stronie HBC.

„W mojej profesjonalnej opinii jest wiele wspólnego, co sprawia, że ​​latanie jest takie proste” – powiedział McDonnell.

Przyczepa ozdobiona słynnym napisem Zellers jest jednym ze sposobów, w jaki rodzina Moniz używa znaku towarowego, który zarejestrowali po tym, jak wygasła rejestracja znaku towarowego Zellers przez HBC. (Dostarczone przez Roberta Muniz)

Aby pożyczyć słynne logo Zellera, sąd może zdecydować, która cena jest najniższa zgodnie z prawem.

Robert Muniz napisał w wiadomości tekstowej do „Moja matka odmawia sprzedaży marki Zellers”. koszty utrzymania.

„Nie poddaję się”.


Posłuchaj więcej historii ze świata biznesu i ekonomii życia codziennego koszty utrzymania W CBC Radio One, w niedziele o 12 (12:30 NT) lub pobieranie Podcast w każdy piątek wieczorem.

READ  Elon Musk sugeruje możliwość zrzucenia udziałów bitcoinowych w Tesli - Community Bankers Fund (BTC), Tesla Motors (TSLA)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top