Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: Wycofanie sera BC ze względu na możliwą listerię

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: Wycofanie sera BC ze względu na możliwą listerię

Chociaż żywność zanieczyszczona Listeria monocytogenes może nie wyglądać ani nie pachnieć zepsuta, nadal może wywoływać choroby.

Health Canada ostrzega, że ​​marka sera Gorgonzola z niebieskimi żyłkami została wycofana z rynku z powodu możliwego skażenia listerią.

Nota bezpieczeństwa zaktualizowana we wtorek (28 grudnia) stwierdza, że ​​dojrzały ser pleśniowy marki Igor Gorgonzola został wycofany z rynku z powodu potencjalnego skażenia Listeria monocytogenes.

Ser sprzedawany jest w opakowaniach po 350 g z terminem przydatności do spożycia przed 1 lutego 2023 r. Kod UPC to 8 021398 400069, a drugi kod na opakowaniu to L: 2777001.

Według Federalnej Administracji Zdrowia produkt, którego dotyczy problem, był sprzedawany w całej Kolumbii Brytyjskiej i mógł być sprzedawany w innych prowincjach i terytoriach.

Do tej pory nie zgłoszono żadnych chorób. Jednak Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności (CFIA) prowadzi dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa żywności, „które może doprowadzić do wycofania innych produktów”.

Co powinieneś zrobić, jeśli miałeś produkt lub go zjadłeś?

Jeśli zjesz którykolwiek z zakażonych serów i zachorujesz, skontaktuj się z lekarzem. Powinieneś również sprawdzić, czy masz któryś z produktów, które zostały wycofane.

Nie jedz, nie rozprowadzaj ani nie podawaj wycofanego sera. Zamiast tego pozbądź się go lub zwróć do miejsca, w którym go kupiłeś.

Chociaż żywność zanieczyszczona Listeria monocytogenes może nie wyglądać ani nie pachnieć zepsuta, może powodować choroby. Objawy zakażenia listerią mogą obejmować wymioty, nudności, uporczywą gorączkę, bóle mięśni, silne bóle głowy i sztywność karku.

Szczególnie zagrożone są kobiety w ciąży, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym. Chociaż zakażone kobiety w ciąży mogą odczuwać jedynie łagodne objawy grypopodobne, infekcja może prowadzić do przedwczesnego porodu, zakażenia noworodka, a nawet urodzenia martwego dziecka.

W ciężkich przypadkach ludzie mogą umrzeć.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *