Kapsuła NASA robi ostatni duży krok przed orbitą księżycową

Zawieszenie

Kapsuła NASA Orion dotarła do Księżyca w poniedziałek, okrążając drugą stronę i podwajając powierzchnię Księżyca w drodze na rekordową orbitę z manekinami testowymi siedzącymi dla astronautów.

To pierwszy raz, kiedy kapsuła księżycowa odwiedziła Ziemię od czasu programu Apollo 50 lat temu i stanowi kamień milowy w locie testowym o wartości 4,1 miliarda dolarów, który rozpoczął się w ubiegłą środę.

Według dyrektora lotu, Judda Frelenga, wideo zbliżającego się Księżyca i naszej bladoniebieskiej planety oddalonej o ponad 230 000 mil sprawiło, że pracownicy „krążyli” w Centrum Kosmicznym im. Johnsona w Houston, gdzie znajduje się Centrum Kontroli Misji. Nawet sami kontrolerzy lotów byli „całkowicie oszołomieni”.

„Po prostu się uśmiechnij” — powiedział Howard Ho, kierownik programu Orion.

Bliskie podejście miało miejsce w odległości 81 mil, kiedy kapsuła załogi i jej trzy manekiny z drutu znajdowały się po drugiej stronie Księżyca. Z powodu półgodzinnej przerwy w komunikacji kontrolerzy lotu w Houston nie wiedzieli, czy krytyczne uruchomienie silnika przebiega prawidłowo, dopóki kapsuła nie wyszła zza księżyca. Kamery kapsuły przesłały obraz Ziemi – małej niebieskiej kropki otoczonej czernią.

NASA powiedziała, że ​​kapsuła przyspieszyła do ponad 5000 mil na godzinę, gdy odzyskała kontakt radiowy. Niecałą godzinę później Orion przeleciał nad Tranquility Base, gdzie 20 lipca 1969 roku wylądowali Neil Armstrong i Buzz Aldrin. Nie było zdjęć miejsca, ponieważ pas startowy był w ciemności, ale menedżerowie obiecali, że spróbują zrobić zdjęcia po powrocie lot. W ciągu dwóch tygodni.

Orion musiał przelecieć wokół księżyca, aby nabrać wystarczającej prędkości, aby wejść na rozległą, skośną orbitę księżycową. Kolejny pożar silnika umieści kapsułę na tej orbicie w piątek.

W nadchodzący weekend Orion pobije rekord odległości NASA dla statku kosmicznego przeznaczonego dla astronautów — około 250 000 mil od Ziemi, ustanowiony przez Apollo 13 w 1970 r. I będzie kontynuowany, osiągając najdalszą odległość od Ziemi w następny poniedziałek na około 270 000 mil. mile.

READ  Niewidzialne ściany kosmosu mogą wyjaśniać problem, który wprawił naukowców w zakłopotanie

Kapsuła spędzi około tygodnia na orbicie wokół Księżyca, zanim wróci do domu. Na 11 grudnia zaplanowano plusk w Oceanie Spokojnym.

Dyrektor misji Mike Saravin był zadowolony z postępów misji, przyznając jej jak dotąd „ostrożnie optymistyczną ocenę A-plus”.

Przypomnienie od zespołu KidsPost: nasze historie są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zapraszamy do dyskusji czytelników w każdym wieku, ale prosimy o śledzenie ich Zasady społeczeństwa I przygotuj odpowiednie komentarze dla tej grupy wiekowej.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *