Jak Ania z Zielonego Wzgórza otwiera nowe możliwości artystyczne na festiwalu w Charlottetown

Ania z Zielonego Wzgórza – Musicalgłówny element Festiwalu w Charlottetown od ponad 50 lat, będzie od teraz produkowany co dwa lata, bez żadnych produkcji w następnym roku.

Konfederacja Centrum Sztuki ogłosiła w czwartek rano.

Produkcja oparta na młodej bohaterce ukochanych powieści Lucy Maud Montgomery jest rekordzistką świata w najdłużej emitowanym sezonowym musicalu.

Występował każdego lata na festiwalu od 1965 do 2019 roku, ale serial został przerwany z powodu pandemii COVID-19 . Po dwuletniej przerwie wrócił do Centrum Konfederacji w 2022 roku.

Adam Brazier, dyrektor artystyczny Charlottetown Festival, powiedział, że pandemia dała czas na przemyślenie tego na nowo.

„To zmusiło nas do spojrzenia do wewnątrz” – powiedział Brazier.

„Jaki jest nasz cel jako centrum sztuki? Jaki jest nasz cel jako non-profit, charytatywnej organizacji artystycznej i jaka jest nasza odpowiedzialność w tym zakresie?”

Wniosek był taki, że centrum musiało pielęgnować więcej nowych aktorów, a Anne w pewnym sensie przeszkadzała w tym, i to nie tylko dlatego, że każdego lata zajmowała miejsce na głównej scenie.

Podczas gdy Ania z Zielonego Wzgórza – Musical Arcydzieło swoich czasów, powiedział Brazier, ograniczało rodzaje występów, jakie mógł zorganizować festiwal. Centrum Konfederacji zatrudnia 27 aktorów, ekipę i muzyków, a każdy inny spektakl organizowany przez festiwal musi współpracować z tą grupą.

„Każdy pokaz, który zrobiliśmy, przechodzi przez Avonlea, a niektóre programy nie przechodzą przez Avonlea bardzo dobrze” – powiedział Brazier.

„Częścią kreatywności bycia dyrektorem artystycznym tutaj, a także wszystkich moich poprzedników, jest tworzenie lub znajdowanie dzieł, które mogą przejść przez Avonlea”.

Mówił, że twórcy nowych musicali nie piszą już tak dobrze, jak w latach 60., co oznacza, że ​​wystawianie tych musicali wymaga czasem innego towarzystwa.

Nowy kanadyjski biznes

Steve Bellamy, dyrektor generalny Confederation Center, powiedział, że sprzedaż biletów nie była czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.

READ  Freddy Prinze Jr. Brak filmów z Sarah Michelle Gellar

Jako coroczna produkcja, sprzedaż biletów Anne była czasami opóźniana, chociaż w 2022 roku radziła sobie dobrze.

„Podstawową zmianą jest tutaj zrobienie miejsca na nowe występy, nową pracę, nowe dźwięki. To jest podstawowa idea tutaj. Oto, co się za tym kryje” – powiedział Bellamy.

„Ważne jest, aby taka instytucja na bieżąco przyczyniała się do tworzenia nowych kanadyjskich dzieł i jest to właściwy sposób”.

Powiedział, że jako organizacja charytatywna zajmująca się sztuką, sprzedaż biletów to tylko jedno ze źródeł dochodów centrum. Pieniądze pochodzą również od rządu, darczyńców i sponsorów korporacyjnych. Sprzedaż biletów pokrywa około jednej trzeciej kosztów organizowanych przez nich koncertów, a Anne nie jest wyjątkiem. Decyzja ta wpisuje się w realizację obowiązków Centrum wobec pozostałych akcjonariuszy.

Okrętem flagowym 2023 roku będzie światowa premiera nowego kanadyjskiego musicalu. Brazier powiedział, że jego planem jest kontynuacja tego schematu, z Anne w jednym roku na czele, a światową premierą w następnym.

Jest na innych etapach

kiedy nie ma produkcji że W Charlottetown Centre for the Arts naprzemiennie prawa będą dostępne dla innych produkcji, szkół i nieprofesjonalnych grup społecznych, zgodnie z warunkami renegocjowanej umowy dotyczącej praw.

Brazier powiedział, że wierzy, że otwarcie produkcji w szkołach i teatrach społecznościowych zwiększy zainteresowanie programem.

„Daje to młodym ludziom możliwość poznania tego wspaniałego arcydzieła” – powiedział Brazier.

„Myślę, że to ponownie przywróci historię następnej generacji”.

Adam Brazier nie może się doczekać współpracy z twórcami z całej Kanady w celu stworzenia nowej oferty muzycznej. (Steve Bruce/CBC)

Kelly Harron, córka współzałożyciela muzycznego Dona Harrona, jest podekscytowana otwieraniem możliwości dla nowych firm.

„Pandemia dała nam możliwość wyobrażenia sobie, jak moglibyśmy dzielić się magią Anne i Avonlea” – powiedział Aaron w komunikacie prasowym.

„Uczynienie muzyki bardziej dostępną pomoże zainspirować nowe pokolenie wykonawców teatralnych i mecenasów”

Spektakl odbędzie się następnie w Teatrze Głównym w Charlottetown w 2024 roku, co zbiega się z narodzinami Montgomery’ego 150 lat wcześniej, w 1874 roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top