Jak Ania z Zielonego Wzgórza otwiera nowe możliwości artystyczne na festiwalu w Charlottetown

Jak Ania z Zielonego Wzgórza otwiera nowe możliwości artystyczne na festiwalu w Charlottetown

Ania z Zielonego Wzgórza – Musicalgłówny element Festiwalu w Charlottetown od ponad 50 lat, będzie od teraz produkowany co dwa lata, bez żadnych produkcji w następnym roku.

Konfederacja Centrum Sztuki ogłosiła w czwartek rano.

Produkcja oparta na młodej bohaterce ukochanych powieści Lucy Maud Montgomery jest rekordzistką świata w najdłużej emitowanym sezonowym musicalu.

Występował każdego lata na festiwalu od 1965 do 2019 roku, ale serial został przerwany z powodu pandemii COVID-19 . Po dwuletniej przerwie wrócił do Centrum Konfederacji w 2022 roku.

Adam Brazier, dyrektor artystyczny Charlottetown Festival, powiedział, że pandemia dała czas na przemyślenie tego na nowo.

„To zmusiło nas do spojrzenia do wewnątrz” – powiedział Brazier.

„Jaki jest nasz cel jako centrum sztuki? Jaki jest nasz cel jako non-profit, charytatywnej organizacji artystycznej i jaka jest nasza odpowiedzialność w tym zakresie?”

Wniosek był taki, że centrum musiało pielęgnować więcej nowych aktorów, a Anne w pewnym sensie przeszkadzała w tym, i to nie tylko dlatego, że każdego lata zajmowała miejsce na głównej scenie.

Podczas gdy Ania z Zielonego Wzgórza – Musical Arcydzieło swoich czasów, powiedział Brazier, ograniczało rodzaje występów, jakie mógł zorganizować festiwal. Centrum Konfederacji zatrudnia 27 aktorów, ekipę i muzyków, a każdy inny spektakl organizowany przez festiwal musi współpracować z tą grupą.

„Każdy pokaz, który zrobiliśmy, przechodzi przez Avonlea, a niektóre programy nie przechodzą przez Avonlea bardzo dobrze” – powiedział Brazier.

„Częścią kreatywności bycia dyrektorem artystycznym tutaj, a także wszystkich moich poprzedników, jest tworzenie lub znajdowanie dzieł, które mogą przejść przez Avonlea”.

Mówił, że twórcy nowych musicali nie piszą już tak dobrze, jak w latach 60., co oznacza, że ​​wystawianie tych musicali wymaga czasem innego towarzystwa.

Nowy kanadyjski biznes

Steve Bellamy, dyrektor generalny Confederation Center, powiedział, że sprzedaż biletów nie była czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.

READ  Tony Khan z AEW o zainteresowaniu sprzedażą WWE: „Bardzo wstępne do rozmowy o tym procesie” – WON/F4W

Jako coroczna produkcja, sprzedaż biletów Anne była czasami opóźniana, chociaż w 2022 roku radziła sobie dobrze.

„Podstawową zmianą jest tutaj zrobienie miejsca na nowe występy, nową pracę, nowe dźwięki. To jest podstawowa idea tutaj. Oto, co się za tym kryje” – powiedział Bellamy.

„Ważne jest, aby taka instytucja na bieżąco przyczyniała się do tworzenia nowych kanadyjskich dzieł i jest to właściwy sposób”.

Powiedział, że jako organizacja charytatywna zajmująca się sztuką, sprzedaż biletów to tylko jedno ze źródeł dochodów centrum. Pieniądze pochodzą również od rządu, darczyńców i sponsorów korporacyjnych. Sprzedaż biletów pokrywa około jednej trzeciej kosztów organizowanych przez nich koncertów, a Anne nie jest wyjątkiem. Decyzja ta wpisuje się w realizację obowiązków Centrum wobec pozostałych akcjonariuszy.

Okrętem flagowym 2023 roku będzie światowa premiera nowego kanadyjskiego musicalu. Brazier powiedział, że jego planem jest kontynuacja tego schematu, z Anne w jednym roku na czele, a światową premierą w następnym.

Jest na innych etapach

kiedy nie ma produkcji że W Charlottetown Centre for the Arts naprzemiennie prawa będą dostępne dla innych produkcji, szkół i nieprofesjonalnych grup społecznych, zgodnie z warunkami renegocjowanej umowy dotyczącej praw.

Brazier powiedział, że wierzy, że otwarcie produkcji w szkołach i teatrach społecznościowych zwiększy zainteresowanie programem.

„Daje to młodym ludziom możliwość poznania tego wspaniałego arcydzieła” – powiedział Brazier.

„Myślę, że to ponownie przywróci historię następnej generacji”.

Adam Brazier nie może się doczekać współpracy z twórcami z całej Kanady w celu stworzenia nowej oferty muzycznej. (Steve Bruce/CBC)

Kelly Harron, córka współzałożyciela muzycznego Dona Harrona, jest podekscytowana otwieraniem możliwości dla nowych firm.

„Pandemia dała nam możliwość wyobrażenia sobie, jak moglibyśmy dzielić się magią Anne i Avonlea” – powiedział Aaron w komunikacie prasowym.

„Uczynienie muzyki bardziej dostępną pomoże zainspirować nowe pokolenie wykonawców teatralnych i mecenasów”

Spektakl odbędzie się następnie w Teatrze Głównym w Charlottetown w 2024 roku, co zbiega się z narodzinami Montgomery’ego 150 lat wcześniej, w 1874 roku.

READ  Wszechświat filmowy w stylu MCU połączy Godzillę, Evangelion, Ultramana i Kamen Rider

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *