Odkrywcy, załóżcie skafandry kosmiczne! 20 lipca to Dzień Eksploracji Kosmosu

Teksas (KXAN) – Prawie 45 lat po tym, jak ludzie po raz pierwszy weszli na Księżyc, wyścig kosmiczny powraca na cały świat. 20 lipca 1969 to wspaniała okazja, ale ma też inną atrakcję: Narodowy Dzień Eksploracji Kosmosu.

Prezydent Ronald Reagan pierwotnie ogłosił święto w 1984 roku, które jest czasami nazywane Dniem Księżyca. Od tego czasu biznes kosmiczny rósł powoli, ale naprawdę wystartował w ciągu ostatniej dekady. Środa wydaje się idealnym czasem, aby go poznać.

odkrywanie wszechświata

Na początku tego miesiąca pojawiły się pierwsze zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Te zdjęcia pokazują najstarsze gwiazdy i galaktyki, jakie ludzie kiedykolwiek widzieli, a niektóre z nich mają miliardy lat.

Tymczasem Kosmiczny Teleskop Hubble’a pokazał nam cuda galaktyki, a nawet gwiazdy od zarania dziejów, dzięki przemieszczającej się grawitacyjnie galaktyce.

Znaleźliśmy czarne dziury wędrujące po kosmosie, supernowe i prawdopodobnie sygnały od obcych cywilizacji.

Rusza turystyka kosmiczna

Teksas stał się wylęgarnią aktywności kosmicznej. Elon Musk i SpaceX znaleźli dom w południowym Teksasie i planują budowę nowego obiektu w środkowym Teksasie. Ponadto miliarder Jeff Bezos wybrał Zachodni Teksas jako stronę startową Blue Origin.

Turystyka kosmiczna powoli staje się tematem dla najbogatszych z nas. Chainsmokers planują nawet koncert na skraju kosmosu.

Nawet Środkowy Teksas wziął udział w wyścigu kosmicznym. W okolicy zbudowano satelity, które obecnie znajdują się na orbicie. Austenite zaprojektował również żywność do podróży w kosmos, z których część może być niezbędna do podróży na Marsa.

Nawet uczniowie szkół średnich wzięli udział w wyścigu kosmicznym. Uczniowie McNeil High School w Round Rock wygrali tegoroczny konkurs i będą musieli wysłać eksperyment w kosmos. W międzyczasie uczniowie Harmony School for Endeavour przeszli testy pirotechniczne i szkolenie z NASA.

Korzyści z podróży kosmicznych na Ziemi

Badania na Uniwersytecie Teksańskim mogą również odegrać dużą rolę w naszej podróży na Czerwoną Planetę. Reaktor jądrowy na UT może nam pomóc w opracowaniu reaktorów potrzebnych do podróży w kosmos.

READ  Europejska Agencja Kosmiczna chce przyspieszyć dostęp Europy do kosmosu

Nasza podróż do gwiazd może rozwiązać problemy także na Ziemi. Niedawna konferencja na Uniwersytecie Teksańskim gościła astronautów poszukujących poważnej choroby wieku dziecięcego. Powiedzieli, że badania, które prowadzą w stanie zerowej grawitacji, mogą pomóc im znaleźć rozwiązanie.

Podróże kosmiczne mają pewne wady. Umieściliśmy dużo śmieci w przestrzeni i trudno było to śledzić. Istnieją pewne obawy, że spam może być złą wiadomością dla Teleskopu Webba.

Co dalej z podróżą kosmiczną

NASA i przemysł kosmiczny mają jeden główny cel: Mars. Ludzie doświadczają życia na Czerwonej Planecie. Austenici mają nadzieję, że zaraz po naszym przybyciu zbudują browary.

Dotarcie tam wymaga powrotu na Księżyc. Artemis I to nasza kolejna wielka przejażdżka, której premiera zaplanowana jest na sierpień. Będziesz przewozić pasażera, który ma wyjątkowe relacje z Teksasem i Austinem. NASA przeprowadziła już kilka startów testowych przed wielkim startem.

Gdy NASA wyląduje na Księżycu, zbudują pierwszą księżycową bazę i „bramę” na orbicie księżycowej, która będzie wykorzystywana jako trampolina na Marsa. Planuje się, że wyląduje na Księżycu w 2027 roku, czyli prawie 50 lat od naszej ostatniej wizyty.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top