Jesperi Kotkaniemi pomaga zaostrzyć problemy Kanadyjczyków zwycięskim powrotem

W swoim pierwszym meczu w Bale Center z inną drużyną były Hab strzelił bramkę w zwycięstwie 4:1 dla Hurricane’ów. Montreal ma teraz 0-5 w sezonie.

Treść artykułu

Jest takie wspaniałe francuskie powiedzenie: „Kiedy coś idzie nie tak, idzie nie tak”.

Tłumaczenie: Kiedy idzie źle, idzie źle.

Sprawy mają się naprawdę źle dla Kanadyjczyków, którzy przegrali 4-1 z Carolina Hurricane w czwartek wieczorem z 19 174 kibicami w Bell Center. Kanadyjczycy mają teraz 0-5-0, najgorszy start od 1995-96, kiedy to również byli 0-5-0. Huragan jest teraz 3-0-0.

Sebastian Aho strzelił dwa gole, a Andrei Svechnikov i – tak – Gisbury Kotaniemi również strzelili dla Hurricanes, co tylko pogorszyło sytuację. Tyler Toffoli strzelił dla Kanadyjczyków.

Kanadyjczycy pokonali teraz 19-4 w swoich pięciu meczach i są jedyną drużyną NHL, która nie ma ani jednego punktu w tabeli.

Wyglądało na to, że Kanadyjczycy szli dobrze na początku, kiedy wydawało się, że prowadzili 1:0 w 5:33 pierwszego okresu, kiedy Brendan Gallagher skręcił na strzał Chrisa Widemana – czekaj – gra o władzę!

Było to jednak zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, po tym, jak Hurricane’y wezwały do ​​przeglądu wideo interwencji bramkarza.

Bez celu!

Z pokoju stołowego NHL: „Przegląd wideo ustalił, że zawodnik Montrealu Brendan Gallagher miał znaczącą obecność w podkręcaniu, co osłabiło zdolność bramkarza Fredrika Andersena do gry na swojej pozycji przed bramką. Decyzja została podjęta zgodnie z regułą 69,1, która częściowo mówi: Bramki powinny być przyznane tylko wtedy, gdy: (i) zawodnik atakujący, poprzez ustawienie się lub kontakt, utrudnia bramkarzowi swobodę poruszania się w obrębie jego foldu lub obrony swojej bramki.”

Jakby nie było już wystarczająco źle dla Kanadyjczyków.

Zgodnie z oczekiwaniami, Kotkaniemi został głośno wygwizdany, gdy pierwszy raz postawił stopę na lodzie na początku pierwszej tercji i ponownie, w zasadzie za każdym razem, gdy dotknął płyty – zwłaszcza po zdobyciu gola. To był pierwszy mecz Kotkaniemi w Bell Center od czasu opuszczenia Kanadyjczyków poza sezonem i podpisania rocznej oferty z Hurricanes. 21-latek mógł uciszyć buczenie, wpychając mu w uszy huragany o wartości 6,1 miliona dolarów, które zapłacą mu w tym sezonie.

Kotkaniemi miał dużą szansę na otwarcie wyniku nieco ponad trzy minuty temu w pierwszej tercji, kiedy sam ustawiał się przed kanadyjskim bramkarzem Jake’em Allenem, który uratował piłkę.

Po tym, jak Kanadyjczycy strzelili 0 do 3 w silnej grze w pierwszej tercji, Aho otworzył wynik zaledwie 23 sekundy po drugiej połowie przy pierwszej i jedynej okazji do silnej gry Hurricane’ów. To był ósmy w rozgrywce o władzę, na który Kanadyjczycy pozwolili 18 przeciwnikom w tym sezonie.

Kiedy coś idzie nie tak…

READ  Rachunki vs. Bengals: Końcowy raport o szkodach stawia „SNF” pytania

Sprawy potoczyły się źle, gdy Svechnikov dał Hurricane prowadzenie 2:0 w 2:12 drugiej połowy. Toffoli postawił na szachownicy Kanadyjczyków o 17:57 drugiej połowy z mocnym golem. Tak, zgadza się, i to nie zostało uwzględnione w recenzji wideo. Był to pierwszy w tym sezonie gol Kanadyjczyków w walce o władzę przy 18 okazjach. Skończyli 1 na 6 w mocnej grze i teraz są 1 na 19 w sezonie.

Kotkanyemi zapewnił Hurricanes prowadzenie 3:1, kiedy po pierwszym punkcie sezonu skręcił w 9:23 i zakończył Ahu z pustą bramką na 39 sekund przed końcem.