Kopitar, Kings pokonali Canucks po raz czwarty z rzędu

Kopitar powiększył prowadzenie na 3:1 o 18:20. Okrążył siatkę i strzelił krążek po tym, jak jego pierwszy strzał z prawego koła odbił się od rękawicy DeSmitha i odbił się rykoszetem w dalszy słupek, podczas gdy koledzy z drużyny Adrian Quimby i Quinton Byfield, z których każdy miał asystę w grze, walczyli o przód siatki .

„Miałem tylko nadzieję, że piłka opadnie na tyle, że będę mógł okrążyć siatkę i tak się stało” – powiedział Kopitar.

Dla Kopitara był to czwarty mecz z rzędu, który w serii zdobył dziewięć punktów (cztery gole i pięć asyst).

Kempe ma osiem punktów (jeden gol i siedem asyst) w swojej serii czterech zwycięstw z rzędu, a Byfield ma asystę w trzech meczach z rzędu.

„Na pewno poprawiamy się jako linia” – powiedział Kopitar. „Odzyskujemy nastrój. Odzyskujemy pewność siebie i wiarę. W ostatnich kilku meczach wykonaliśmy kilka zagrań, które zakończyły się bramkami i dlatego czujesz się pewniej i komfortowo na lodzie i czasie. wydaje się naprawdę zwalniać lub odtwarzanie trochę zwalnia.”

Boeser podwyższył wynik na 3-2 po 17:07 trzeciej tercji, gdy DeSmith przyciągnął dodatkowego napastnika i strzelił gola po strzale z górnej części prawego koła, które odbiło się od łyżwy Kopitara w szczelinie. Canucks oddali tylko jeden strzał na bramkę w tej kwarcie, po czym DeSmith strzelił pierwszego gola o 15:27.

Następnie Vancouver dostało przewagę na 21 sekund przed końcem, a DeSmith ponownie się wycofał, ale oddał tylko jeden strzał.

„Trzecia tercja była naszym najlepszym okresem, dopóki nie strzelili gola [with] „Myślałem, że dobrze sobie z nimi poradziliśmy, przy pustej siatce” – powiedział tymczasowy trener Kings Jim Heller. „Wcale nie dałem im zbyt wiele. Pod koniec nie ma wątpliwości, że zrobiło się trochę nerwowo. Kilka interwencji”. [Talbot] Chłopaki zablokowali kilka strzałów i udało im się. To dobry zespół. Jesteśmy dumni, że ich pokonaliśmy.”

READ  NHL odkłada sobotni konkurs Canucks-Senators z powodu ograniczeń frekwencji

Uwagi: Asysta Kopitara była jego 40. asystą w sezonie i 14. osiągnięciem przez niego kamienia milowego, który pod względem liczby najbardziej aktywnych graczy NHL jest na równi z Sidneyem Crosbym z Pittsburgh Penguins. … Środkowy Canucks Elias Lindholm opuścił swój pierwszy mecz od czasu przejęcia go z Calgary Flames 31 stycznia z powodu nieujawnionej kontuzji. To jest dzień po dniu.