Jensen zostaje zdjęty z lodu na noszach podczas meczu Capitals

Nick Jensen został zdjęty z lodu na noszach w pierwszej kwarcie meczu Washington Capitals przeciwko Tampa Bay Lightning w sobotę w Capital One Arena.

Jensen został mocno uderzony w bandy na środkowym lodzie przez napastnika Lightning Michaela Essimonta, gdy próbował umieścić krążek w strefie ataku o 18:29. W trakcie meczu na Eyssimonta nie została nałożona żadna kara.

Jensenowi leżał na lodzie przez około pięć minut, po czym został wyciągnięty na noszach. Następnie sędziowie nakazali obu drużynom udać się do szatni, a pozostałe 1:31 pierwszej połowy miały zostać rozegrane po przerwie.

„To przerażające. Jest w lepszej formie niż… na początku, gdy widzisz coś takiego, kogoś leżącego, myślisz o najgorszej sytuacji” – powiedział trener Capitals Spencer Carberry. „Jest w lepszej formie. Dziś wieczorem wyszedł z budynku z rodziną. Nie pojechał do szpitala. To było bardzo pozytywne, biorąc pod uwagę inne sytuacje [could’ve happened]. To jest dobre. Oczywiście, że wyjdzie, ale dobrze, że udało mu się wraz z rodziną wydostać z budynku. to było dobre.

„Chcę także szybko powiedzieć z punktu widzenia personelu medycznego, nie tylko Serbów (głównego trenera sportowego Jasona Serbosa) i zawodników na lodzie, ale także poza nim, jak szybko to się stało i jak szybko to się stało. ” Udało jej się stamtąd wydostać, doktorze Liz (Elizabeth DeLa Subera). Miałem wrażenie, że byli połączeni ze wszystkim, co się działo, i naprawdę imponujące było widzieć to i pomagać tak szybko Jensowi „w tej sytuacji”.

Jensen ma 14 punktów (jeden gol, 13 asyst) w 77 meczach w tym sezonie dla Waszyngtonu (38-31-11), który obecnie posiada drugą dziką kartę w fazie play-off Pucharu Stanleya Konferencji Wschodniej.

„Tak, trudno kogokolwiek rozpoznać, ale dla mnie jest to wyjątkowy dzieciak” – powiedział trener Lightning John Cooper, który trenował Jensena w drużynie Green Bay z drużyny USHL. „Wspólnie zdobyliśmy mistrzostwo USHL. Jest świetny. Trudno widzieć takie rzeczy, szczególnie ze względu na wynik uderzenia, które nie zostało ukarane, a nie powinno być. To była po prostu ciężka przeprawa. Mam nadzieję, że wszystko u niego w porządku, i mam nadzieję, że po dzisiejszym wieczorze nie wyjdzie.

READ  Nowa gwiazda tenisa, Emma Radocano, świętuje powrót do Wielkiej Brytanii, grając z księżną Cambridge