Złoty medal na Mistrzostwach Świata IIHF Kobiet Kanada U-18 z Kanady

Madison, Wes. – Miało to składniki potrzebne do wczesnej eksplozji, ale w poniedziałkowy wieczór Stany Zjednoczone dokonały zmian w locie i zamieniły finał złotego medalu na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie kobiet do lat 18 w prawdziwy dreszcz emocji.

Jednak Kanada, która miała przewagę 3-0 nad golami Alexii Obin, Avy Murphy i Jocelyn Amos, zdołała utrzymać się i pokonać 3-2 na Laban Ice Arena w poniedziałkowy wieczór.

Finley McCarthy i Claire Enright zdobyli bramki w drugiej połowie z siedmioma sekundami, aby urozmaicić ostatnią tercję.

Na Mistrzostwa Kobiet do lat 18 w hokeju miały wpływ odwołania i opóźnienia z powodu pandemii COVID-19. Wydarzenie miało pierwotnie odbyć się w styczniu w Linköping i Molby w Szwecji, po czym zostało przełożone i przeniesione.

Wydarzenie w 2021 r., które odbędzie się w tych samych szwedzkich miastach, zostało odwołane, a mistrzostwa świata mężczyzn do lat 20 w Edmonton i mistrzostwa mężczyzn do lat 18 we Frisco w Teksasie przebiegają zgodnie z planem.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie wywołała sprzeciw w mediach społecznościowych, gdy ogłosiła anulowanie Mistrzostw Kobiet 2022 dwa tygodnie po ich rozpoczęciu 8 stycznia. Ogłoszenie pojawiło się w przeddzień powrotu mistrzostw mężczyzn do lat 20 w Edmonton – które trwały tylko cztery dni z powodu wybuchu koronawirusa.

Międzynarodowa Federacja Architektury ogłosiła w marcu, że mistrzostwa kobiet do lat 18 w 2022 r. zostaną przeniesione i przełożone, a nie natychmiast odwołane.

Check Bouquet: Wcześniej tego dnia Finlandia pokonała Szwecję 3:0 przed 2273 kibicami na Laban Ice Arena i zdobyła brązowy medal. Sani Vanhanen strzelił wszystkie trzy gole dla zwycięzców, a Emilia Kirko obroniła 35 ciosów, aby zdobyć zamknięcie.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 13 czerwca 2022 r.