Gwiazdy nabierają rozpędu dzięki kolejnym zwycięstwom nad Złotymi Rycerzami – Sportsnet.ca

Łatwo powiedzieć – ponieważ można się tego spodziewać – że Dallas Stars wygrali cztery mecze z rzędu, aby uratować swój sezon przeciwko Vegas Golden Knights.

Ten wniosek nie wynika z tego, że Gwiazdy nie są gwiezdnym zespołem. Oni. Ale tak samo jak rycerze.

To bardziej matematyka niż emocje: tylko cztery drużyny w historii NHL podniosły się po przegranej 0:3 i wygrały serię play-off, a nigdy w finale konferencji drużyny, które wygrały trzy pierwsze mecze 46:0, nie awansowały do ​​finału Pucharu Stanleya. .

Golden Knights, drużyna, która w sezonie zasadniczym odniosła 51 zwycięstw i 111 punktów, przegra cztery mecze z rzędu po zaledwie trzech porażkach w pierwszym miesiącu Pucharu Stanleya.

[brightcove videoID=6328363486112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Powrót tej supergwiazdy prawie na pewno nie nastąpi pomimo imponującego zwycięstwa Dallas 4: 2 na wyjeździe w sobotę w Las Vegas.

Ale wspaniałą rzeczą w sporcie jest to, że możesz grać w gry.

I zadaj sobie pytanie: czy Dallas Stars mogą wygrać dwa mecze z rzędu? Ponieważ to wszystko, co muszą zrobić teraz, gdy Rycerze zatrzymali się i ukradli impet, wygrywając mecze 4 i 5 w finale Konferencji Zachodniej.

Gwiazdy nie muszą już wspinać się na Mount Everest. Muszą tylko wstać z Eigeru.

Szósty mecz w poniedziałek w Dallas. Kapitan Stars i główny napastnik Jimmy Bean powrócą po zawieszeniu na dwa mecze.

[brightcove videoID=6328364699112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Sprawdź więc swoją uprząż wspinaczkową i upewnij się, że jest ona napięta. To może stać się dzikie.

„Robiliśmy to przez cały rok, po prostu pozostaliśmy w naszej grze i znaleźliśmy sposób” – powiedział wielka gwiazda, Joe Pavelski, w wywiadzie dla Hockey Night in Canada. „To było śmiałe zwycięstwo, przyjazd tutaj. Daje nam życie, daje nam życie. „

READ  Były mistrz UFC Tyrone Woodley Boxer Jake Paul

Człowiekiem najbardziej odpowiedzialnym za danie życia Dallas był napastnik ataku głębokiego Ty DeLandria, który strzelił dwa gole w 87 sekund w połowie trzeciej tercji, potrajając swoje gole w fazie play-off i doprowadzając Stars do zwycięstwa w meczu eliminacyjnym, w którym przegrywali dwukrotnie.

Inny szósty bazowy, Luke Glending, zremisował na skręcie o 15:24 pierwszej tercji. A strzelec wyborowy z Dallas, Jason Robertson, ponownie włączony do serii, zdobył 2-2 w 5:29 środkowej klatki.

[brightcove videoID=6328360906112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Co najważniejsze, bramki były natychmiastową odpowiedzią Gwiazd po tym, jak Ivan Barbashev strzelił dla Vegas odpowiednio o 13:36 i Chandlera Stephensona o 3:20. Moje dwa natarcia kawalerii trwały mniej niż cztery minuty.

Bramkarz z Dallas, Jake Oettinger, zatrzymał 27 z 29 strzałów w Vegas, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu od czasu, gdy po raz trzeci w ośmiu meczach play-off wycofał się z trzeciego meczu.

Magia Pucharu Stanleya

Podobnie jak w sezonie zasadniczym składającym się z 82 meczów, jest to podróż, która zaskakuje i wciąga nas do playoffów — a nie tylko miejsce docelowe.

Dellandrea strzelił tylko dziewięć bramek w sezonie zasadniczym i był zdrowym zadrapaniem dla trenera Petera DeBoera na początku serii. Był również zdrowym zadrapaniem, gdy Stars przypieczętowali swoją serię w drugiej rundzie zwycięstwem w meczu 7 przeciwko Seattle Kraken.

[brightcove videoID=6328364600112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Ale był tam w sobotę, przedłużając swój wspaniały sezon, strzelając dwa gole w trzeciej tercji, grając na dupie co czwartą zmianę. Wraz z dubletem za dwa gole Dellandrea zdobył pięć prób strzałów i trzy trafienia w 15:59 czasu na lodzie.

22-latek, wybrany w pierwszej rundzie draftu 2018 roku z Port Perry w Ontario, miał rekord play-off NHL przed tą wiosną.

Zapytany o swój występ, DeLandria powiedział ESPN: „Mamy tu większe rzeczy, które chcemy osiągnąć. To była więc duża wygrana i musimy wrócić do domu i mieć kolejną szansę. Ale gramy o dużo”.

READ  „To pokazuje, że im zależy… bardzo im zależy”

Big Bena

Nietrudno znaleźć inspirację w czasie meczu, ale gwiazdy sprawiły, że komentarz Groszka stał się centralnym punktem rajdu. Jego koledzy z drużyny byli zdeterminowani, by wygrać dwa razy bez niego, więc sezon ich kapitana jeszcze się nie skończył, gdy nieumyślnie przypadkowo uderzył Marka Stone’a w szyję przez dwie minuty w meczu 3.

misja wykonana. Posiadanie wpływowego i zaprawionego w bojach weterana, takiego jak Benn Back, powinno doładować gwiazdy. Muszą jednak uważać, aby ich pilność lub koncentracja nie osłabły po rozegraniu ostatnich dwóch meczów z Benem.

Ulga może przerodzić się w emocjonalny upadek, gdy zespoły odzyskują kluczowych graczy po kontuzjach, tak jakby sam powrót zawodnika oznaczał koniec najtrudniejszej części.

[brightcove videoID=6328365397112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„Przeszliśmy przez pewne przeciwności losu podczas tej trasy” – powiedział DeLandria. „Wielkie przesłanie w pokoju brzmiało: chcemy odzyskać Jimmy’ego, wiesz, odzyskać naszego kapitana. Myślę, że po prostu się na tym skupiliśmy. Odzyskaliśmy go (i) wraca do domu, aby zagrać w Game 6. To właśnie my myślę o teraz.”

Cztery linie idealne

Dokładność sobotniego zderzenia gwiazd znalazła odzwierciedlenie w mroźnych czasach czterech centrów DeBoer: Roope Hintz, 15:43; Wyatta Johnsona, 15:52; Max Dumy, 16:32; Radek wykluł się 15:05. Dlaczego najlepsi gracze Dallas nie grali więcej? Ponieważ faceci z dolnej połowy składu dostali swój czas na lodzie w meczu, który trzeba wygrać.

Długa noc dla rycerzy

Są dwie rzeczy, na których Vegas może się rozłączyć po piątej grze.

Ich najlepsi gracze, zwłaszcza gracze pierwszej linii Jacques Eichel, Jonathan Marchesault i Ivan Barbashev, mogliby grać o wiele lepiej – nawet jeśli Barbashev otworzył wynik po mocnym biegu do siatki po tym, jak obrońca Dallas Miro Heiskanen przesunął się z pozycji, aby zbliżyć się do bramki. Eichel. wzdłuż paneli bocznych.

A zbiórki nie mogły być gorsze dla Rycerzy. Gol Glindinga był wskazówką do strzału z punktu widzenia Thomasa Harleya. Gol Robertsona padł po tym, jak jego pierwsza próba odbiła się od obrońcy Shei Theodore’a, a kolejny strzał spadł z kija Jockeya i przeleciał nad bramkarzem Adenem Hillem. Tie breaker Dellandrei przebił kij obrońcy Vegas Alexa Pietrangelo i zawibrował między blokerem Hilla a podkładką. Zacisk DeLandrii pochodził z walki, kiedy krążek odbił się od niego w dołku w Skate Stone, a Hill nie był w stanie obronić, gdy Domi został uderzony przez złotego dżokeja Nicholasa Hague’a i obrót Zacka Whiteclouda.

Żaden z celów nie był czysty. Ale gwiazdy zasłużyły na nie, walcząc o dostanie się do brudnych miejsc. Jeźdźcy też mogą strzelać tłuste bramki. Po prostu nie. Teraz w poniedziałek rozegrają szósty mecz.

Słoń w pokoju

Rycerze nie ujawnili, że rzuty karne wyniosły 61,4 procent, co jest najgorszym ze wszystkich zespołów, które wygrały co najmniej jeden mecz play-off od czasu, gdy NHL zaczęło śledzić statystyki w latach 1977-78, ponieważ nie wykonali rzutu karnego w piątym meczu.

Ale Vegas również nie zdobyło gola w jedynej grze w przewadze, rzucie karnym wykonanym przez Masona Marshmana po zaledwie 50 sekundach. W 16 meczach play-off Rycerze zdobyli dziewięć bramek i zajęli 11. miejscey Spośród 16 kwalifikujących się 17,7 proc.

Rycerze wygrali grając pięć na pięć. Ale nie zrobili tego w sobotę.