Gwiazda pływania Summer McIntosh ściga się o złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

BIRMINGHAM, Wielka Brytania – Kanadyjska gwiazda pływania Summer Mackintosh dodała do swojej rozkwitającej medalowej skrzyni.

Po sukcesie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w zeszłym miesiącu, 15-latka z Toronto zdobyła pierwszy złoty medal Kanady na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, wygrywając w piątek 400-metrową zmienną w niesamowity sposób.

Macintosh, która została pierwszą Kanadyjką, która zdobyła dwa złote medale podczas jednego turnieju w Budapeszcie, pobiła oba mecze i swój własny rekord kraju, uderzając w mur w cztery minuty 29,01 sekundy.

Australijczyk Keah Melverton zajął siódme miejsce, 7,77 sekundy za Macintoshem, zdobywając srebrny medal.

McIntosh jest trzecim najszybszym zawodnikiem w historii imprezy i zmniejsza dystans do rekordu świata 4:26,36 ustanowionego przez Węgierkę Katinkę Hoszów na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Brazylii.

„Byłem podekscytowany, że mogę powtórzyć swój czas ze światów i zobaczyć, co mogę zrobić, aby stać się lepszym” – powiedział Macintosh. „Pracowałem nad wieloma rzeczami podczas treningu, dzięki czemu mogłem zrobić 400 IM. , ponieważ miałem tak wiele miejsca na poprawę i co nadal to robię”.

Szkocka Katie Shanahan zajęła trzecie miejsce z czasem 4:39,37.

Ella Jansen z Burlington w prowincji Ontario zajęła piąte miejsce, a Tessa Siblocha z Oakville w prowincji Ontario zajęła ósme.

Macintosh zdobył cztery światowe medale.

Wcześniej Kelsey Mitchell, Sarah Urban i Lorient Genest zdobyli swój pierwszy medal w Kanadzie, gdy ścigali się o srebro w drużynowym wyścigu kolarskim kobiet.

„Chcieliśmy tego złota, ale myślałem, że nie ma nic do stracenia i dałem mu 100 procent” – powiedział Urban. „Wchodzenie na to podium nie wydaje się prawdziwe. Myślę, że wciąż staram się wszystko przetworzyć. Bycie u boku moich kolegów z drużyny sprawiło, że było to jeszcze bardziej wyjątkowe.

„Jestem z nich dumny. Dobrze to wykonaliśmy i osiągnęliśmy nasz cel, by stanąć na podium, a stanie u ich boku sprawiło, że było to jeszcze bardziej wyjątkowe”.

READ  Wyniki finałowe Pucharu Świata Leogang XC 2022

Nowa Zelandia wygrała wyścig o złoty medal z czasem 47,425 sekundy, wyprzedzając Kanadyjczyków, którzy ukończyli wyścig z czasem 48,001 sekundy.

Męska drużyna Ryana Dudka, Tylera Rourke i Nicka Wass awansowała do finału o brązowy medal, również przeciwko Nowej Zelandii, i przegrała z Kiwi o 0,717 sekundy, przegrywając z Kiwi na czwartej pozycji.

Kanadyjska drużyna koszykówki mężczyzn 3×3 zwyciężyła 1:1 w dniu otwarcia, pokonując Kenię 15-12, zanim zrezygnowała z decyzji 21-20 przeciwko Szkocji.

Bikramjit Gill prowadził Kanadę z pięcioma punktami i 10 zbiórkami przeciwko Kenii.

Gill powiedział, że gra w debiucie Commonwealth Basketball 3×3 była „wyjątkowa”.

„Wielu ludzi patrzy poza to, ale czasami po prostu trzeba żyć chwilą, chłonąć to, co się dzieje, widzieć ludzi i zobaczyć, jak są podekscytowani” – powiedział Gill. „Tłum dał nam tak wiele miłości, więc szczerze mówiąc, cieszę się, że tu jestem”.

Celem Kanady na Igrzyskach jest ukończenie pierwszej trójki w ogólnej tabeli medalowej. Kanadyjska drużyna zdobyła 82 medale na igrzyskach cztery lata temu w Australii.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 29 lipca 2022 r.