Ryzyko zapalenia mięśnia sercowego Archibalda mogło być 10 000 razy mniejsze po szczepionce COVID-19: Kardiolog

Edmonton –

Ponieważ pojawiają się odkrycia dotyczące jedynych Edmonton Oilers, którzy wciąż nie są odporni na rozwijające się zapalenie mięśnia sercowego COVID-19, kardiolog z Edmonton chce, abyś znał ryzyko rozwoju tej samej choroby serca.

W niedzielę trener Oilers Dave Tibbett powiedział dziennikarzom, że wierzy, iż 28-letni napastnik Josh Archibald zachorował na zapalenie mięśnia sercowego z początkowo niewykrytego bezobjawowego przypadku COVID-19 w okresie letnim.

Archibald dołącza do kolegi z drużyny Alexa Stallocka w rezerwie kontuzjowanej, który również został odsunięty na czas nieokreślony z powodu zapalenia mięśnia sercowego po przypadku COVID-19.

Zapalenie mięśnia sercowego to termin odnoszący się do zapalenia mięśnia sercowego.

Według dr Iana Pattersona, kardiologa z Mazankowski Alberta Heart Institute, najczęstszą przyczyną choroby jest wirus taki jak COVID-19.

„Zapalenie mięśnia sercowego związane z COVID, które jest związane z samym wirusem, dotyczy około pięciu do 15 procent osób, które zaraziły się wirusem” – powiedział w poniedziałek dr Patterson w wywiadzie dla CTV News Edmonton.

Chociaż przypadki zapalenia mięśnia sercowego są powiązane ze szczepionkami COVID-19, przypadki te są rzadsze niż te związane z samym COVID-19, powiedział kardiolog z Edmonton.

„Ryzyko zachorowania na zapalenie mięśnia sercowego po szczepionce wynosi jeden na 100 000 w porównaniu do około 10 procent z powodu wirusa”.

Jest to około 0,001% szans na rozwój choroby z powodu szczepionki COVID-19.

„Sądzimy, że jest to 10 000 razy większe ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego spowodowanego wirusem niż szczepionka” – powiedział dr Patterson. Dlatego kategorycznie wierzymy, że szczepionka ochroni ludzi przed wirusem i zapalenie mięśnia sercowego przed wirusem.

W zeszłym tygodniu rząd Ontario zalecił, aby osoby w wieku od 18 do 24 lat otrzymały szczepionkę Pfizer COVID-19 zamiast Moderna ze względu na znaczny wzrost przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

READ  Drużyna USA oszołomiła Nigerię przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

Powiedzieli, że ten ruch wynikał „z silnego poczucia ostrożności”.

Chociaż prognozy dla osób z zapaleniem mięśnia sercowego związanym z COVID-19 są ogólnie dobre, dr Patterson powiedział, że zaleca wstrzymanie ćwiczeń fizycznych na trzy do sześciu miesięcy dla osób z chorobami serca.

Uważamy, że zapalenie mięśnia sercowego związane z wirusem, w tym COVID, samoogranicza się, co oznacza, że ​​ludzie oczekują, że ich serce w pełni wyzdrowieje – powiedział. „Jednak istnieją obawy dotyczące powrotu sportowców do gry po wystąpieniu zapalenia mięśnia sercowego”.

– To atak serca – powiedział. „To powoduje pewne zapalenie mięśnia sercowego i istnieje ryzyko, że jeśli stymulujesz ciało, wiesz, ćwiczysz i pompujesz przez ciebie dużo adrenaliny, może to podrażnić serce”.

W niedzielę Tibbett powiedział, że Archibald wciąż przechodzi wiele badań lekarskich i nie ma harmonogramu jego powrotu.

Pliki z wiadomości CTV Edmonton Ryan Harding

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top