Generał David Thompson, amerykańscy eksperci zgadzają się, że Stany Zjednoczone i Chiny są w wyścigu kosmicznym

Podczas panelu amerykańskich ekspertów i przywódców zajmujących się przestrzenią kosmiczną, którzy przemawiali na Forum Obrony Narodowej Reagana podczas sesji moderowanej przez Kristen Fisher z CNN, generał Thompson ostrzegł, że do końca dekady Chiny mogą prześcignąć Stany Zjednoczone w zakresie zdolności kosmicznych.

„Fakt, że w zasadzie budują, rozwijają i unowocześniają swoje możliwości kosmiczne dwa razy szybciej niż my, oznacza, że ​​bardzo szybko, jeśli nie zaczniemy przyspieszać naszych możliwości rozwoju i dostaw, wyprzedzą nas, Generał Thompson powiedział, dodając, że „rok 2030 nie jest nierozsądnym szacunkiem”.

Dołączenie do gen. Thompsona reprezentanta Jima Coopera, demokraty z Tennessee, który przewodniczy podkomisji Sił Strategicznych Komitetu Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, która pomaga nadzorować budżet sił kosmicznych, oraz Chrisa Kopaska, prezesa i dyrektora generalnego L3Harris Technologies, firmy zbrojeniowej, która działa na rzecz rozwoju kosmosu . i systemy powietrzne.

„Cholera, tak”, powiedział Cooper, zapytany, czy Stany Zjednoczone rywalizują w tak zwanym wyścigu kosmicznym z Chinami.

Generał Thompson i Kobacic zgodzili się z oceną Coopera.

Cooper był zagorzałym zwolennikiem sił kosmicznych, ale powiedział w sobotę, że nie poruszają się one wystarczająco szybko, aby „nadążyć” za prywatnym przemysłem.

„To wspaniale, że sektor prywatny jest bardziej innowacyjny niż nasze Siły Powietrzne i musimy uczynić siły kosmiczne bardziej innowacyjnymi i starać się nadążyć za sektorem prywatnym” – powiedział Cooper.

Dodał: „Aby być naprawdę lepszym, musimy wyjść poza wyobraźnię Elona Muska i wyobraźnię Jeffa Bezosa, poza ich kieszeń. (Budżet) teraz wynosi 17 miliardów dolarów – to dużo pieniędzy, ale biorąc pod uwagę, jak ważna jest przestrzeń czy robimy wystarczająco dużo?

Cooper zasugerował, że Siły Kosmiczne powinny bardziej przypominać Narodowe Biuro Rozpoznania, które nadzoruje rządowe satelity i dostarcza wywiad satelitarny wielu agencjom amerykańskim.

„NRO wykonało naprawdę świetną robotę” – powiedział Cooper. „Nie są tak sławni jak niektóre inne agencje. … Ale miałem ostatnią odprawę wraz z NRO i Siłami Kosmicznymi. Mój wniosek po tej odprawie brzmiał: Dzięki Bogu za NRO. Poczekaj na dzień, w którym będę mógł to samo powiedzmy o Siłach Kosmicznych”.

READ  NASA planuje dwie nowe misje na Wenus, pierwszą od dziesięcioleci | przestrzeń

Poproszony o odpowiedź generał Thompson powiedział: „Jak zauważył kongresman Cooper, za każdym razem, gdy się spotykamy, kongresman Cooper pyta, co może nadal robić, aby pomóc, a moja prośba jest zawsze taka sama: aby nadal być naszym najsilniejszym zwolennikiem i najbardziej głośny krytyk… i dziś rano mogę powiedzieć, że nadal skutecznie występuje w obu tych rolach”, co wybuchło śmiechem na sali.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top