Funkcjonariusze z Los Angeles wyciągają pilota z rozbitego samolotu na kilka sekund przed uderzeniem pociągu

Los Angeles (AFP) – Pilot, który rozbił mały samolot na torze kolejowym, został wyciągnięty żywcem spod wraku przez grupę policjantów z Los Angeles na chwilę przed rykiem pociągu podmiejskiego, podały władze.

Film przedstawiający przerażającą akcję ratunkową pokazuje funkcjonariuszy ciągnących zakrwawionego mężczyznę w bezpieczne miejsce na kilka sekund przed pociągiem pasażerskim, dźwięk klaksonu i rozbijanie Cessny 172 na kawałki.

Według Federalnej Administracji Lotnictwa, samolot rozbił się około godziny 14:10 w niedzielę, wkrótce po starcie z lotniska Whitman w dzielnicy San Fernando Valley w Paquima. Znacznik czasu na kamerze ciała policjanta pokazuje, jak pociąg rozbija się o 14:15.

Samolot wylądował na szynach na przejściu kolejowym, zaledwie kilka przecznic od posterunku policji w Los Angeles, a funkcjonariusze byli na miejscu niemal natychmiast.

CBSN Los Angeles poinformowało, że czterem funkcjonariuszom udało się wyrzucić pilota i wciągnąć go na krawężnik. Stacja zidentyfikowała ich jako Damiena Castro, Christophera Abbotta, Roberta Sherrocka i The Sgt. Józefa Kavestaniego.

Nie jest jasne, ile czasu upłynęło, zanim władze zorientowały się, że samolot był na torach, ani dokładnie, kiedy policja zgłosiła to na koleje, ale funkcjonariusze zdali sobie sprawę, że nie ma czasu do stracenia.

„Poprosiłem Metrolink o zatrzymanie całej aktywności pociągów, ale wydaje się, że tak się nie stało” – powiedział Kavstani.

Straż Pożarna w Los Angeles poinformowała, że ​​pilot, jedyna osoba na pokładzie samolotu, został przetransportowany w nieznanym stanie. Nie zgłoszono żadnych innych obrażeń.

„Widząc, co się stało, jestem wdzięczny, że żyłem. Jestem wdzięczny, że pilot też przeżył” – powiedział Sherlock.

Metrolink następnie zawiesił pociągi i przekierował ruch drogowy na obszarze około 20 mil (32 kilometry) na północny zachód od centrum Los Angeles. Federalna Administracja Lotnictwa i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zbadają sprawę.

READ  Pelosi wprowadza uchwałę powołującą komisję do zbadania buntu w Kapitolu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top