Bank of England produkuje nawet 15-calowe ekrany OLED do przyszłych iPadów

Apple może pozyskać nowego dostawcę wyświetlaczy iPada do 15 cali.

Kilkakrotnie plotkowano, że Apple będzie testować panele OLED dla przyszłych modeli iPada, ale przejście od mini-LED może zająć trochę czasu.

Aby pomóc w tym procesie, wydaje się, że BOE, które podobno dostarcza gigantowi technologicznemu ekrany OLED do niektórych modeli iPhone’a 13, zamierza rozszerzyć produkcję tych paneli na inne urządzenia, w tym tablety i laptopy.

Według koreańskiej publikacji branżowej dostawca BOE dla Apple niedawno przeniósł jedną ze swoich fabryk w Chinach do produkcji dużych ekranów OLED do tabletów i komputerów. Elektryczność (przez plotki o Macu).

W kwietniu rozpocznie uruchomienie linii produkcyjnej fazy 3 w swoim zakładzie w Chinach, aby produkować do 15-calowych ekranów OLED do telefonów, tabletów, laptopów i samochodów. Produkcja użyje metody 8.5-Gen z większymi stosami, a jeśli BOE to zniesie, metodę podwójnego stosu.

Niestety dla Apple, Samsung – jeden z głównych dostawców Cupertino – nie rozpoczął jeszcze prac nad tego typu panelem. Zamiast tego koreański producent kontynuuje produkcję jednowarstwowych paneli OLED, co obniża koszty produkcji, ale także obniża ogólną jasność i trwałość.

Mówi się, że fabryka ma możliwość produkcji ekranów OLED z dwiema warstwami czerwonej, zielonej i niebieskiej warstwy emisyjnej, co może w przyszłości prowadzić do jaśniejszych wyświetlaczy dla iPadów. Jednak okaże się, czy BoE odniesie sukces w komercjalizacji tych paneli, biorąc pod uwagę złożoność technologii.

READ  Opóźnienie w Horizon Forbidden West niewiele znaczy dla Sony i PS5

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top