Lewandowski Polskim Sportowcem Roku 2021 – AZERTAC

பாகு, 10 stycznia AZERTAC

Radio Polska donosi, że w tegorocznym plebiscycie na polską osobowość sportową zwyciężył Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski otrzymał nagrodę na Festiwalu Osobowości Sportu Polskiego w Warszawie w sobotni wieczór.

33-latek, który zwyciężył w zeszłorocznym plebiscycie, był postrzegany jako mocny faworyt, więc jego zwycięstwo było pewną niespodzianką, zwłaszcza po tym, jak poprowadził Bayern do kolejnego tytułu w Niemczech.

„Chcę podziękować wszystkim polskim sportowcom, ponieważ jestem dumny ze wszystkich polskich zwycięstw” – powiedział Lewandowski podczas ceremonii wręczenia nagród. „Polska ma talent i ogromną energię. Wyciągam palce do wszystkich sportowców. Z mojego kraju” – dodał.

Po 12 latach pobytu za granicą ta nagroda była dla niego bardzo ważna, więc wspomniał, że bardzo docenia tytuł, który zdobył w ojczyźnie.

Lewandowski wykorzystał okazję, by rozwiać pogłoski o jego natychmiastowej emeryturze: „Nie chcę tego robić, nawet o tym nie myślę”.

Plebiscyt wygrał Lewandowski, pokonując na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio rzucającą młoty Anitę Vlodorsic i żużlowca Bartosa Smarslika.

Tegoroczna Osobowość Sportu uważana jest za najcenniejszy prezent sportowy Polski. Jest prowadzony corocznie przez czytelników Przeglądu Sportowego od 1926 roku. Zwycięzca, sportowiec wyłoniony w referendum, jest najlepszym graczem w poprzednim roku.

© Treść tej witryny musi zawierać hiperłącze, gdy jest używana.

READ  Hydrogen - Hydrogen utopia rozwija projekty wodorowe z tworzyw sztucznych w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top