Fisher traci rekord po zjedzeniu ogromnego suma

COVENTRY, POŁĄCZ. Niepewność co do rodzaju zjedzonego gigantycznego suma przed sprawdzeniem go przez władze w sierpniu skłoniła Connecticut do wycofania się z przyznania mu nowego rekordu.

Connecticut Fish and Wildlife napisało w poniedziałkowym poście na Facebooku, że ponieważ nie byli w stanie zbadać rzeczywistej ryby, władze nie mogły potwierdzić, że to biały sum.

Fish and Wildlife pisze, że „bez możliwości zbadania rzeczywistych ryb identyfikacja jest pozostawiona nieruchomym zdjęciom i filmom, które okazały się niejasne i niejednoznaczne dla ostatecznej identyfikacji gatunków sumów w tym przypadku”, dodając, że tak nie jest. Kontrowersje wokół wagi połowu miały miejsce 21 sierpnia.

25-letni Ben Tomkonas z Coventry, który złowił rybę o wadze 9,66 kg, powiedział, że dał ją swojemu dziadkowi następnego ranka po tym, jak ją złowił i zjadł.

„Nie mogę uwierzyć, że uważają, że to w porządku, aby komuś to zrobić” – powiedział Tomkonas dla Journal Enquirer. „To bardzo żenujące”.

Może być trudno odróżnić suma białego od suma kanałowego, które są na ogół większe.

Dotychczasowy rekord suma białego wynosił 5,76 kg ryb. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wędkarskie ustanowiło rekord świata w ilości 8,75 kg suma białego na rybę złowioną w 2005 roku w Kalifornii.

Rzecznik Departamentu Energii i Ochrony Środowiska w Connecticut Will Healey wezwał rybaków, aby trzymali wszelkie potencjalnie rekordowe ryby, dopóki władze nie potwierdzą ich gatunku. W e-mailu do Journal Enquirer przyznał, że wstępne ogłoszenie nowego rekordu stanu było przedwczesne.

READ  Pilot Boeinga oskarżony o oszustwo podczas kontroli modeli późniejszego rozbitego 737

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top