Tysiące bez prądu w Kalifornii przygotowują się na nadchodzące burze | Kalifornia

Ulewne deszcze i niszczące wiatry pozbawiły prądu setki tysięcy domów i firm Kalifornia Wczesna niedziela, gdy region przygotowuje się do zbliżającego się bezlitosnego ataku.

Według danych PowerOutage.us ponad 560 000 domów nadal nie miało prądu w Kalifornii od godziny 5:06 czasu EST (10:06 czasu GMT).

Co najmniej sześć osób zginęło w złej pogodzie od weekendu noworocznego, w tym dziecko, które zostało zabite przez spadającą sekwoję i zmiażdżenie przyczepy kempingowej w Północnej Kalifornii.

prognostycy W międzyczasie Ostrzegł, że „kolejna atmosferyczna rzeka” gęstego, wilgotnego tropikalnego powietrza uderzy w Kalifornię w poniedziałek górskimi deszczami i śniegiem. Ta pogoda to tylko pierwsza z pięciu zbliżających się do atmosfery rzek – strumienia burz, który potrwa do około 19 stycznia – dotarła do stanu w ten weekend.

Ostrzeżenie pogodowe NWS w sobotę ostrzegło, że skumulowany efekt gwałtownych sztormów ulewnych deszczy od końca grudnia może spowodować wzrost rzek do rekordowych poziomów i powodzie w większości środkowej Kalifornii.

Niedawne ulewne deszcze miały znaczący wpływ na stan i spowodowały wylanie rzek i strumieni, zalanie ulic i autostrad oraz zalanie pojazdów, domów i firm. Burze wysłały również fale na historyczne wyżyny wzdłuż wybrzeża Kalifornii.

Dotknięta suszą Kalifornia była na dobrej drodze do kolejnej suchej zimy, dopóki nie zaczęły działać rzeki pełne pogody. Jednak większość ekspertów uważa, że ​​stan będzie potrzebował dużej ilości wody, zanim długotrwałą suszę można będzie uznać za przerwaną.

READ  Owca została zastrzelona po śmiertelnym ataku na kobietę z Kalifornii w Montanie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top