Fińska gwiazda hokeja Jenny Herekowski trafiła do szpitala po podcięciu gardła

Fińska gwiazda hokeja Jenny Herekoski doznała strasznej kontuzji podczas niedzielnego meczu barażowego w Szwecji. (Reutera)

Trzykrotna olimpijka i Finka Jenny Herekoski trafiła do szpitala po tym, jak poderżnęła sobie gardło w strasznym wypadku w szwedzkiej lidze hokejowej kobiet w niedzielę.

Kapitan Louelli został przecięty w szyję przez łyżwę pod koniec trzeciej tercji meczu 2 finału SDHL przeciwko Brinas. 35-latka trafiła do szpitala, choć dotarcie tam zajęło jej 15 minut, ponieważ w szwedzkiej lidze kobiet Nie wymaga karetki na miejscuw przeciwieństwie do męskiego SHL.

Mecz został ostatecznie przełożony na 30 minut, a gracze opuścili lód, podczas gdy klienci czekali na wieści od Hiirikoskiego. Trener Luili, Jens Sialin, powiedział dziennikarzom po meczu, że komunikacja przebiegała szybko, ponieważ zawodnicy wracali do szatni w czasie opóźnienia, wiedząc, że sytuacja jest stabilna.

„To było przytłaczające” — powiedziała Celine po szwedzku. „Ale wspaniale było usłyszeć wiadomości, które otrzymaliśmy”.

„Jedyne, co wiedziałem, to to, że miała kontrolę, a potem (drużyna) chciała dla niej grać” on dodał.

Później wieczorem Hiirikoski podzieliła się na Instagramie, że jest w dobrym nastroju, publikując zdjęcie, na którym jest podnoszona ze szpitalnego łóżka.

„Dzisiaj miałem bardzo straszną sytuację na lodzie. Ale po operacji w szpitalu nic mi nie jest i już mogę wrócić do domu.” „Chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc, zarówno na lodzie, jak iw szpitalu. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobiliście. „

Po przedłużonym opóźnieniu gra została wznowiona, ponieważ Louella Nature dodała puste miejsce, aby przypieczętować zwycięstwo 5: 3. Zwycięstwo daje Louelli prowadzenie w serii 2: 0 i oddala ją o jeden mecz od zdobycia mistrzostwa SDHL, co oznacza piąte z rzędu zwycięstwo zespołu.

W 31 meczach sezonu zasadniczego Hiirikoski prowadził wszystkich obrońców z 37 punktami. Kapitan Finlandii jest jednym z najbardziej dynamicznych talentów w kobiecej grze, w tym dwoma nagrodami Olimpijskiego Obrońcy Roku w 2014 i 2018 roku, trzema brązowymi medalami olimpijskimi i siedmioma nagrodami Mistrzostw Świata dla najlepszego obrońcy, najwięcej w historii.

READ  Radwan i Malek kwalifikują się do meczu półfinałowego z Australią po panice grypy